Auto kope

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod west_colton 23. 4. 2007 21:26

alebo pouzivaj MHD :lol:
west_colton
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod yuray 23. 4. 2007 21:30

gasolina píše:Tieto skusenosti s kopanim ako vidim mame viaceri, tiez to u mna funguje pri istom druhu oblecenia. Ked ma to v ten den uz kopne tretikrat zacnem zatvarat dvere od auta bokom tela. :D

:tleskani vitaj v klube, tak to robim uz aj ja obcas Mr. Green
yuray
Nováček

Odeslat příspěvekod Ferohora 24. 4. 2007 08:30

Je to jav vseobecny (staticka elektrina) a zavisly od oblecenia, potahov i toho ci je vonku naprsane. Pozorujem to hlavne na jar.
Zatvaram dvere tak, ze potlacim prstom do skla, no a potom dostanem tu slehu od garazovych ci inych dveri 8)
3 GT
BMW
Ferohora
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod yuray 24. 4. 2007 08:34

ja mam sice okenne ramy potiahnute nejakym plastom, ale to ma nezachrani, ten plast kope rovnako silno:)
yuray
Nováček

Odeslat příspěvekod Rebikvpanice 24. 4. 2007 09:13

Sprej - Antistat - stojí asi 25kč a tak na týden to dá pokoj. Nevím jak to funguje, ale funguje to. Jednou za týden tím postříkám sedačky a je pokoj. A že jsem dostával pěkný šupy.
Rebikvpanice
Štamgast

Odeslat příspěvekod ombreux 24. 4. 2007 09:23

Než sáhneš na kovovou část dveří, tak dej při vystupování nejdřív nohu na zem a ránu nedostaneš.
Pokud máš auto, kde se toto blbě provádí, sahej po dveřích nejdříve dlaní, ne špičkami prstů. Do dlaně to není skoro cítit.
toyotaklub.cz
ombreux
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 24. 4. 2007 10:00

škodovka nikdy nekopala, teď na jaře začla, čili to je vlhkostí vzduchu nebo co a zabránění stačí jednoduchá poučka - při vystupování se stále držet něčeho železného z karoserie - tím se náboj vytvořený na povrchu tvého těla rovnoměrně vybijí do kostry auta, místo jednorázové šlehy. Funguje to u všech aut co sem zatím měl tu čest prznit.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod west_colton 24. 4. 2007 10:01

ombreux naco nohu na zem, ved aj tak topanky izoluju - podrazka je z gumy (pokial teda niekto nechodi bosy) a potom.... mna to kope prave vtedy ked vystupim, uz stojim vedla auta a idem zavriet dvere
west_colton
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ombreux 24. 4. 2007 10:07

2 west_colton: statická elektřina nepotřebuje vodič, takže nepotřebuješ plechové topánky, ale je to obráceně, než píši já, tedy tak, jak píše speleo - ruku na kov a pak nohu na zem.

Já jsem se naučil sahat na dveře dlaní a víc to neřeším - nevadí mi to.
toyotaklub.cz
ombreux
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fido+ 25. 4. 2007 18:11

yuray píše:Dobry napad Koby! heheh:)
Mna to kope dost silne, musim si dat medzi auto a ruku nejake oblecenie, aby som mohol zavriet s mensim elektrickym uderom:) Mozno to je fakt tapacirung alebo calunnenie auta, co to sposobuje a nabije ma to elektrikou...

Moc to resis. Vezmi do ruky klic a dotkni se tim neceho kovovyho (dveri, zamku ...), preskoci jiskra a uz te to nekopne. A nebo se pri vystupovani tech dveri pridrz. Budes uzemenej a ani se nenabijes a nekopne te to taky.
Fido+
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod west_colton 25. 4. 2007 18:13

praktickejsie mi pride pri vystupovani sahnut na B stlpik ako na dvere (natahovat sa a saskovat - to radsej nech ma kopne)
west_colton
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Fido+ 25. 4. 2007 18:15

Mojm píše:Já dostávám ránu vždycky, ze začátku mě to s**** ale pak jsem si zvyknul. Někdy to jsou ale fakt bomby že poskočím :)
A taky jsem si všimnul že jsou docela velký rány po myčce ale ještě to nemám přesně vysledované tak se možná mýlím :)i/quote]

Ja ty rany dostavam vsude. Od auta, od kliky u baraku, od futra dveri ... Uz jsem si zvyknul a furt drzim v ruce neco kovovyho. Vecer je krasne videt jak skacou jiskry. Nekdy za centimetr.
Fido+
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Xareonus 31. 3. 2020 23:12

Zdravím, také se mi to stává, avšak rozhodně nejde o čalounění nebo tapec. Nikdy mi to auto nedělalo, dával jsem do auta subwoofer, a vše bylo v pořádku poté jsem výměnil přední reproduktory ve dveřích za nové a nainstaloval a zapojil i nové zadní na které jsem musel sám vyřezat místo protože tam od výroby nebyly, a od té doby když vystupuji, auto mě občas kopne, dále také se mi stalo že když jsem vystoupil a šel odemčít kufr tak mezi klíčem a zámkem blikl blesk, to stejné se mi jednou stalo před nastartováním kdy jsem klíč strkal do zapalování....také se bojím nějakého skratu a požáru auta, myslím že bude chyba v mém zapojení, avšak nevím po jaké chybě mám pátrat, zda se mi někde plusový pól dotýká s kostrou, nebo je někde jiná chyba opravu netuším a rád bych se zeptal na radu po jaké chybě pátrat...
Xareonus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 3. 2020 23:22

MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod agathodaimon 1. 4. 2020 07:45

Koho? :shock: :-P
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka