Ukončení smlouvy u České Pojišťovny

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod chucky 5. 4. 2007 07:21

Rozhodl jsem se, že zruším své havarijní pojištění (odcizení+živel), bylo mi ale řečeno, že pojištění lze ukončit pouze jednou ročně, v nějáké čtrnáctidenní lhůtě, před začátkem dalšího roku pojištění. Navíc pokud ji propásnu, bude po mě pojištovna vymahat plneni na dalši rok.

Tohle jsem opravdu nečekal. pozor2 Proto chci smlouvu ukončit a jít k jíné pojištově.

Bylo mi řečeno, že toto je napsáno ve smluvních podmínkách, které jsem dostal ke smlouvě. Boužel, nikde ve smlouvě a smluvních podmínkách se neřeší odstoupení od smlouvy, popř. výpověd smlouvy.

Mohl by mi to někdo trošku objasnit? Trošku mi sněma dochází trpělivost. :|
chucky
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod NiceOne 5. 4. 2007 07:30

Mam pocit ze to co pises se tyka povinneho ruceni.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod p0etrik 5. 4. 2007 07:41

No s havarijnim je to pry to same jak s povinnym. Aspon mne to tvrdili taky, kdyz jsem chtel zrusit rodicum havarijni na Oktavku.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod voborl00 5. 4. 2007 08:34

mel jsem havarijku u cesky taky, samozrejme jsem propasnul / zapomnel na tu vypoved, tak jsem se zeptal jak jinak to lze vyresit a bylo mi oficialne receno ze mam prestat platit mesicni splatky, nereagovat na upominky a po nejaky dobe mi od nich prijde zruseni z duvodu neplaceni + po me budou chtit doplatit $$$ za tu dobu neplaceni - udelal jsem to tak, ta doba byla asi 2 mesice, takze jsem doplatil nejakou tisicovku ale zbavil jsem se jich :P
voborl00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jeffe 5. 4. 2007 08:46

To je jiste ucinna metoda, ale v dnesni dobe vytvareni ruznych databaz neplaticu se to muze vypomstit, kdyz v budoucnu pozadas o nejakou pujcku nebo uver. :wink:
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Inventář

Odeslat příspěvekod chucky 5. 4. 2007 08:48

no věc je v tom že já to mám zaplaceno do konce období.....
chucky
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod petrklm 5. 4. 2007 09:13

Každá pojistka se dá zrušit jedině k tzv. "výročnímu dni", to je dni, kdy byla sjednaná. Je to ve všeobecnejch pojišťovacích podmínkách, ale žádná pojišťovna se tím nechlubí. Pochopitelně. Žádost o zrušení musíš poslet nejdřív 6 tejdnů před tím datem, jinak ti jí vrátí jako bezpředmětnou a nebudou to brát v potaz - pojistka poběží dál. Jedinej důvod ke zrušení je prodej a nebo likvidace auta.
Lincoln Town Car Executive 4,6l V8
Ford Escape 3,0l V6
a ještě nějaký evropský plečky...
petrklm
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Luboš*** 5. 4. 2007 10:20

Sauron píše:
NiceOne píše:Mam pocit ze to co pises se tyka povinneho ruceni.

U povinného ručení je to snad přesně naopak, ne ? to možeš zrušit kdykoliv kromě posledních 6 týdnů před koncem smlouvy..

m/quote]

Těch 6 týdnů je výpovědní lhůta, pokud se dodrží, tak se dá PR vypovědět také jen jednou za rok, jinak jen ve vyjímečných případech - odevzdání značek do depozita, prodej auta apod.

U havarijního pojištění to může ale nemusí být podobné, ale že by se dala smlouva jen tak vypovědět kdykoliv, kdy si majitel zamane, tak to asi ne...
Luboš***
Štamgast

Odeslat příspěvekod hrazda 5. 4. 2007 10:31

stačí, když si napíšeš smlouvu o prodeji vozidla, někým si ji necháš podepsat, jako kupcem, přijdeš na pojišťovnu a zruší Ti to hned...
hrazda
Nováček

Odeslat příspěvekod Luboš*** 5. 4. 2007 10:32

Ale pokud se to auto neprodalo, je to podvod...
Luboš***
Štamgast

Odeslat příspěvekod Brus 5. 4. 2007 11:01

hrazda píše:stačí, když si napíšeš smlouvu o prodeji vozidla, někým si ji necháš podepsat, jako kupcem, přijdeš na pojišťovnu a zruší Ti to hned...
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod petrklm 5. 4. 2007 12:08

Tak různý finty jsou, ale legální je jenom to, co jsem napsal. Nejhorší snad je neplatit, protože pojišťovny si na to najímaj exekutory a to je potom úplně jiná pálka.
Lincoln Town Car Executive 4,6l V8
Ford Escape 3,0l V6
a ještě nějaký evropský plečky...
petrklm
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Saman 5. 4. 2007 12:34

nevim jak u Cesky, ale i Komercky sem to ukoncil vpohode a jeste tys den pojistil u Generali , to v pripade kradeze a bouracky a s ukoncenim povinneho u CPP a zalozenim u Geberali taky nebyl problem
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář

Odeslat příspěvekod chucky 6. 4. 2007 07:58

už vím jak na to.... smlouvu nelze ukončit přímo na pobočce (tam se s vámi o tom nikdo nebude ani bavit), ale u některého ze smluvních partnerů (známých/kamarádů), kteří jsou benevolentní. Takže když se chce, všechno jde...
chucky
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Electrode 19. 4. 2012 08:40

Luboš*** píše:Ale pokud se to auto neprodalo, je to podvod...

Tuto metodu používali dřív téměř všichni a pojišťovny o tom věděly. V poslední době s tím dělají problémy a změna pojišťovny se řeší přes 1denní uložení RZ do depozita. Uložení stojí jednorázově 100,- Kč, ale člověk na povinném ručení ušetří stovek několik, mnohdy i pár tisíc.
http://www.VseKolemAut.cz

Povinné ručení a havarijní pojištění, které Vám na pobočce nenabídnou.
Electrode
Kolemjdoucí

Další stránka