Zarputilí mlhovkáři

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Vadí vám, když protijedoucí auto svítí mlhovkama za normální viditelnosti?
ano, vadí 152 %  67%  [ 152 ]
ne, nevadí 74 %  32%  [ 74 ]
Celkem hlasů : 226

Odeslat příspěvekod JardaB 28. 12. 2012 19:40

Tak pokud jsou mlhovky dobre serizeny, tak mi neprijde, ze by nejak oslnovaly...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 12. 2012 19:41

No právě, POKUD což ovšem nebývá tak často dodrženo do puntíku
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod sprint 28. 12. 2012 19:42

Dyť s mlhovkama se nijak nehýbe.
Opel Astra 1.4T
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 12. 2012 19:44

mlhovky jsou vždy seřízeny dobře
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 12. 2012 19:44

Nevím jak u čeho, ale třeba u FRS a u Feldy poFl se seřizovaly
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod misaan 28. 12. 2012 21:16

I u felcie pred FL.. neseřizuje se to z kokpitu ale přímo na mlhovkách je seřizovací šroub. Většina mamlasů to ale neví :-)

viz třeba: http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=217
misaan
Nováček

Odeslat příspěvekod Kibitz 28. 12. 2012 21:18

i když jsou nastavený dobře, tak už z principu oslňují
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Weeper 28. 12. 2012 21:24

S některejma mlhovkářema je těžký pořízení. Fakt netušim jestli je to nějaká forma nesnášenlivost vůči mému autu (ikdyž je maj rozsvícený už co se k nim z hodně velký dálky začínám blížit) nebo prostě flustrace, frajerství či špatnej odhad na povětrnostní podmínky, ale někteří jsou fakt slušnej meteriál. Dnes mezi Karlovkama a Prahou na šestce dojedu jednoho, protiprovoz, nikam nespěchám, pohodička, víkend před náma, tak co mu dát najevo, že by to mohl vypnout? Za normální situace by ten problém byl pársekundového charakteru a zmizení za horizontem, ale zvědavost mi nedala a rychlá jízda je můj denní chléb, takže občasná změna neuškodí.

Bůh mi toho svědkem, že jsem ho tak 10x probliknul předníma mlhovkama, nic. Trojblik dálkovkama, nic. Začala dálnice, tak že se kouknu, co za srandu tam sedí. Normálně vypadající kluk, tak 25-30 a vesele se na mě usmívá. Asi degenerace nebo nevim.
BMW M3 F80 317kW (431k) - a život dává opět smysl
S4 B8, 3.0TFSI quattro 245kW (333k) - odpočívej v pokoji

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
Weeper
Inventář

Odeslat příspěvekod Kibitz 28. 12. 2012 21:30

Třeba už se s tebou potkal 8-)
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Weeper 28. 12. 2012 21:42

Jak řikám, mě to bylo u zadku, já se tim bavil. Jinak by bylo za pár vteřin po problému, jen mě zajímalo co k tomu ty lidi vede a zda si dokážou uvědomit svojí chybu a napravit jí.
BMW M3 F80 317kW (431k) - a život dává opět smysl
S4 B8, 3.0TFSI quattro 245kW (333k) - odpočívej v pokoji

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
Weeper
Inventář

Odeslat příspěvekod Kibitz 28. 12. 2012 21:52

Já to neřeším, nemá to smysl. Neví, že dělají něco špatně....prostě je mlha, mám zapnutý mlhovky. V horším případě mlha byla před dvaceti kilometry.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod X-Lorrien 28. 12. 2012 22:04

Teda, nikdy jsem si nevsiml, ze by me zapnute mlhovky oslnovaly... Spise me serou debilci co v protismeru nevypnou dalkova svetla. To je pak taky rozsvitim naplno, at si to uzijou. A blbecci jedouci se zapnutyma dalkacema za mnou to same. Nestesti se da prepnout zrcatko na sklo. Xenonovi fantomasi, to je kapitola sama o sobe.
X-Lorrien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas.pce 28. 12. 2012 22:31

Ja ty mlhy pouzivam v noci v lesnich usecich (samozrejme kdyz nic nejede) kvuli zveri, sice je to otravny vypinat/zapinat. Taky by se mi libilo kdyby byli připojený ke světelný houkačce ale to bohužel jednoduše nejde zprovoznit (u fáčka, nevím jak jinde), jedině že by to svítilo s dálkáčema pořád, což by asi nějak nevadilo ale žere to dost proudu (dobíjení, altík). Což se celkem divím, těm mlhovkařům (hlavně na krátký vzdálenosti) se ta baterka viceméně vůbec nedobije.
S1 V6
Škoda Heinline 1.4
Citroen Berlingo 1.4
lukas.pce
Inventář

Odeslat příspěvekod Vana666 28. 12. 2012 22:43

Nemyslím ze by zapnuté mlhovky navíc představovaly nějaký problém pro alternátory dnešních aut
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod lukas.pce 28. 12. 2012 22:47

tak zalezi jakeho auta, lowend auta mivaji porad 55-70A

ono se to nasčítá: zapalování si něco veme, vstřikování, řidící jednotka, potkávačky 100W, parkovačky + podsviceni přístroju, tlačítek apod 100W, mlhy 100W a hned je rázem 500W odber

70a alternator teoreticky dá maximalne nejakejch 850W, na volnobeh je rad kdyz da pulku... coz je třeba 400W a co to? altik nestačí :tleskani
S1 V6
Škoda Heinline 1.4
Citroen Berlingo 1.4
lukas.pce
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka