Ako riesite nedotacavy smyk?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod SkylineGT-R 3. 1. 2007 19:29

Zaujima ma Vas nazor, pretoze som sa tak zazil niekolko neprijemnych situacii na ceste. Vsade pisu, staci ubrat plyn a vsetko sa vyriesi. Na suchom asfalte som sa na prilnavost nikdy nestazoval a zadok sa da pekne ovladat plynom, ale na klzkom povrchu mi ubranie plynu nestacilo.
Takze: Je lepsie jemne (alebo aj silnejsie?) pribrzdit, aby sa zvysil pritlak na predne kolesa, alebo skor vysliapnut spojku aby sa kolesa volne otacali?
Dik za nazory.
Focus 1.6 16V + Potenza RE720
SkylineGT-R
Nováček

Odeslat příspěvekod SkylineGT-R 3. 1. 2007 19:31

PS: Samozrejme rec je o predokolkach!
SkylineGT-R
Nováček

Odeslat příspěvekod Andr3w 3. 1. 2007 19:34

ubrat plyn a ked to nestaci tak zatiahnut rucnu brzdu, ale najprv si to radsej vyskusaj na parkovisku a casom ziskas "reflex"
Seat - Auto emotion
Andr3w
Štamgast

Odeslat příspěvekod King of Potato People 3. 1. 2007 19:34

pokud necekane a jsem nepripraven zarvu ku*va a dam nohu z plynu. a pokracuji v zataceni, kdyz to vypada na zarvani p*ca, ko*ot, je*at. hamsnu na brzdu a modlim se, ze do protivky nic nejede ABS se postara pak uvolnuji brzdu a pokracuju v zataceni.

kdyz s tim pocitam v podstate totez jen u toho nervu. korekce rucni brzdou je pro fajnsmekry a mne se dari max na snehu.

krajnim resenim jsou svodidla, protijedouci auto, prikopa, strom...
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod p0etrik 3. 1. 2007 19:39

Pustit plyn, vyslapnout spojku a modlit se at se chytne.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod King of Potato People 3. 1. 2007 19:40

spojku nevyslapavat. to jsem zkousel a pri mem pneu a autu, bylo vyrazne lepsi nechat tam kvalt a jen dat nohu z plynu. driv se to chytlo, coz bude dusledek snizeni rychlosti nebo nejaka mam nejake sibalske pneu. street jet
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod p0etrik 3. 1. 2007 19:42

No spis asi sibalske pneu, vyslapnutim spojky uberes dalsi silu, kterou musi kola prenaset. :hm
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod SkylineGT-R 3. 1. 2007 19:45

Andr3w: No rucna znie ako dobry napad, ale do protiiduceho auta by som radsej boural celne jak bokem :-)

Jencek: Krajine riesenie poznam, po takomto smyku (v mojej oblubenej zatacke bo sterk, zrejme z nakladneho auta) a dal som boudu...
SkylineGT-R
Nováček

Odeslat příspěvekod King of Potato People 3. 1. 2007 19:47

no jo, ale zase se mi snizuje rychlost, takze je otazka zda je lepsi jet o neco pomalej, a pribrzdovat nebo jet o neco rychlej a mit vetsi bocni pretizeni. taky se to muze lisit situace od situace... ja to zkousel na jedne zatacce jak se ta dira jmenuje kouknu do mapy... je pravotociva do kopca...(smer od brna do kromerize po stare) asi Vrchoslavice...
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod King of Potato People 3. 1. 2007 19:49

Skyline tak to je pech... jak nafrcis na sterk, kde ti to obvykle piska i na suchem asfaltu a rozhuduje se jestli dverma nebo predkem ven ze zatacky, tak s tim neudelas zhola nic :)
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod p0etrik 3. 1. 2007 19:49

V "bourá jen blb" byla rada srovnat kola, maximalne brzdit a znovu zatocit, ale to asi v tom soku moc lidi nedokaze... :hm
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod wuf. 3. 1. 2007 19:50

SkylineGT-R píše: ale na klzkom povrchu mi ubranie plynu nestacilo.

No pokud beres jako kluzkej povrch snih, tak proste pridej aby se to chytlo ne? Kdyz na snehu slapnes na brzdu tak pojedes rovne...
wuf.
Nováček

Odeslat příspěvekod King of Potato People 3. 1. 2007 19:50

no tak to aby ti silnice zacali mit tak 20m kazdym smerem, protoze uz vidim, jak si srovnam volant, zacinam brzdit a praaaask a to aj kdybych to tak chtel udelat.
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod Andr3w 3. 1. 2007 19:52

obcas pomoze aj odbrzdit, teda ja nemam ABS a tym padom sa mi odblokuju kolesa a potom zacnem zas brzdit...
Seat - Auto emotion
Andr3w
Štamgast

Odeslat příspěvekod SkylineGT-R 3. 1. 2007 19:56

pOetrik: Nejde o sok, ale predstav si srovnat kola, ked si uz takmer v protismere a tam je auto. Na srovnani kol nie je cas ani priestor, to ide mozno na okruhu. Jasne, ja som to cital niekde tiez, brzdit len s kolama rovne. Ale to plati mozno pre okruhove preteky, v rely sa brzdi aj v zatackach, ale to je uz nieco ine, lebo sa zaroven aj pridava.
SkylineGT-R
Nováček

Další stránka