Plné čáry

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Předjíždíte na plné (+ dvojité plné) čáře?
Nikdy, plná čára je zeď 43 %  26%  [ 43 ]
Pouze výjimečně na známeém úseku 80 %  49%  [ 80 ]
Řídím se heslem: přerušovaná čára - předjížděj ihned, plná čára - předjížděj opatrně, dvojtá plná čára - předjížděj velmi opatrně 39 %  24%  [ 39 ]
Celkem hlasů : 162

Odeslat příspěvekod Snail 2. 1. 2007 21:55

Trochu to zapadlo v tématu předjíždění, dle mého názoru důležitá informace. Co si o tom myslíte Vy?

Přejetí plné čáry a dvojité plné čáry není v současné době porušením zákazu předjíždění a nemůžete za ní dostat body:

bodový systém .... předjíždění vozidla v případech, ve kterých je to zákonem zakázáno - (§ 22/1f) bod7) - 6 bodů, pokuta 5000–10000, zákaz řízení 6 měsíců–1 rok z/quote]

dále:

quote] porušení povinnosti vyplývající ze zákazové nebo příkazové značky (kromě výše uvedených případů překročení nejvyšší dovolené rychlosti stanovené dopravní značkou, nb]porušení zákazu předjíždění stanoveného dopravní značkou
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 2. 1. 2007 21:57

Upřímně řikám, že nikdy.
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 2. 1. 2007 21:59

Na dvojite nepredjizdim nikdy, na plne jenom ve vyjimecnych pripadech (traktor nebo neco podobneho, pripadne v mistech kde je zbytecne protahla ze zatacky a cekat na prerusovanou uz by nebylo bezpecne).
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Vana666 2. 1. 2007 22:06

Traktor přes plnou předjedu, cyklistu taky (s přejetím čáry), auto ne. Zatáčku sem tam trochu říznu. Přes den dávám bacha ať to není moc okaté, v noci si moc problémů s čarami nedělám
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomZ 2. 1. 2007 22:06

Na dvojte plne nikdy na plne obcas.. nekdy pred krizovatkou, a po Praze to moc neresim...A mimo mesto jen malo kde.. ale casto tam ma ta cara duvod.. takze se predjizdet neda..
TomZ
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wuf. 2. 1. 2007 22:07

Podle citu no, kdyz clovek potka na Chodove v Praze traktor co jede 35 tak cara neni zed to je jasny.... Dvojitou plnou ale snad nikdy.
wuf.
Nováček

Odeslat příspěvekod Snail 2. 1. 2007 22:07

A cosi myslíte o právní formulaci? Mě to přijde stále divný, i když dle toho, co jsem našla, je to jasný a potvrdil to i dr.Beran

????
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mole 2. 1. 2007 22:08

tak kde nemá plná čárá žádný smysl, tak jí neřeším
Opel Astra H Caravan 1.8 LPG
mole
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 2. 1. 2007 22:08

Snail píše:A cosi myslíte o právní formulaci? Mě to přijde stále divný, i když dle toho, co jsem našla, je to jasný a potvrdil to i dr.Beran /quote]


Neni na tom nic nejasneho. Caru nesmis prejet, ale nikde v zakone neni napsano, ze kdyz je nekde plna cara, ze nesmis predjizdet.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Jean ViC 2. 1. 2007 22:12

ja do levotocivych zatacek kde je pekne videt daleko, tak prejedu vsema kolama caru... nikdy me nenapadlo ze by za to byl postih :) a kdyby tak nejaka ta stokoruna :)
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 2. 1. 2007 22:18

No, dvojitá plná čára je jako ještě přísnější zákaz, než jedna čára? Neřekl bych, jsou si rovny, tudíž je nepřejíždím, pokud to zákon nedovoluje v daných případech.
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod Kibitz 2. 1. 2007 22:23

To sem zrovna vcera vysvetloval babicce co ze znamenaji ty ktery cary na silnici, rikam, tak tohle co je ted vedle nas je dvojta plna cara, ta se nesmi prejizdet ani kdyby tu jel traktor s hnojem! A v tu ranu kolm me pres dvojtou caru profrcelo Porsche Cayenne Mr. Green
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paveld 2. 1. 2007 22:33

Ja na cary moc nekoukam, spis okolo, jaky je rozhled a moznost v poho predjet... :)
BMW E30 316i -> BMW E36 320i :-)
paveld
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Goggy 2. 1. 2007 22:44

Na dvojity nikdy, ale posledni dobou se mi stava ze kdyz jedu rychle(jc) a dojedu nekoho na plny a ten usek je relativne prehlednej tak mi uhne na krajnici a ja se vedle nej vejdu... asi stesti na ridice.
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenek 2. 1. 2007 22:49

Na dvojity plny nikdy, na jednoduchy dvojity casto zacinam predjizdet jeste nez zacne prerusovana.
Zustava mi rozum stat proc treba na 200m dlouhy rovince je casto z obou stran jeste 50 metru plna cara, krome duvodu aby ridici nepredjizdeli na konci roviny tesne pred zacatkou, ale od toho je prece plna s prerusovanou.
zdenek
Štamgast
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků