umíte couvat s vozíkem?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Umíte couvat s vozíkem?
couvání s vozíkem mě jde líp než jízda dopředu 22 %  38%  [ 22 ]
vždy se trefim až na pátý pokus 16 %  28%  [ 16 ]
potřebuju závozníka, aby mi říkal kam mám točit 2 %  3%  [ 2 ]
nemám na to koule 17 %  29%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 57

Odeslat příspěvekod mole 29. 11. 2006 17:24

Tento víkend se mi naskytla možnost sledovat jednoho řidiče, při snaze couvnout s vozíkem o 30 metrů mírnou zatáčkou. Vždy 5 metrů dozadu, pak se mu vozik zkroutil a svírál s autem pravý uhel Mr. Green tak zase 5 metrl dopředu. Ani přes rady to jeho mozek nestačil pobrat... no prostě sranda :D

Já mám už pár desítek km s vzíkem nacouváno a většinou se trefím tam kam potřebuju... jak jste na tom vy? máte nějaké veselé historky s couváním? :hm :)
Opel Astra H Caravan 1.8 LPG
mole
Štamgast

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 29. 11. 2006 17:26

Já jsem couval s vozíkem 20 m v autoškole.A v praxi jsem to ještě nepotřeboval a ani v rodině není na žádném autě tažný.
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 29. 11. 2006 17:26

ja kdysi pracoval delsi dobu ve svycarsku, ze dne na dem mi postavili traktor, za nej 2 vlecky a jed Radku. Jel jsem, az jsem dojel na misto, kde bylo treba s tim nacouvat. Po hodine a pul jsem se trefil, od te doby uz s tim problem nemam.

Nemam problem ani s vozikem, ani za traktorem s 2 napravouv a otocnym ojem atd... jsem proste dobrej
Radek Ondrášík
Veterán

Odeslat příspěvekod p0etrik 29. 11. 2006 17:27

Nechci se chlubit, ale s vozikem umim couvat primo bravurne. :D
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 29. 11. 2006 17:28

Příde mi hrozně srandovní jak ti řekli ... a jeď Radku! :D
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008

Odeslat příspěvekod PachezZ 29. 11. 2006 17:28

nezkousel sem :)
Ford Probe 2.0 16v rv.95 85kW
Ford Probe 2.5 24v rv.95 120kW
PachezZ
Nováček

Odeslat příspěvekod p0etrik 29. 11. 2006 17:31

Ja zas jednou musel zacouvat s vozikem do garaze kde je na kazde strane cca 10 az 15 cm, rovne si nadjet neslo, takze jsem couval hodne do zatacky (tak 70°). Trefil jsem se bez problemu napoprve. A neni to jenom o tom se trefit, ale hlavne o tom, aby ten vozik i v te garazi jel rovne.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 29. 11. 2006 17:34

p0etrik: Tak příště na motokárách připojíš vozejk a určitě vyhraješ. :D
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008

Odeslat příspěvekod CHiP 29. 11. 2006 17:34

Vždy se to na poprvé nepovedlo, ale jinak jsem vždy nacouval, kam bylo potřeba :). Tažné a vozík má jenom děda a jestli jsem všecho všudy couval s vozíkem max. tak 10x :)
S autobusem ujeto 300tis. km bez zaviněné nehody 8)
CHiP
Autobusák roku 2009

Odeslat příspěvekod p0etrik 29. 11. 2006 17:36

Pavel: Vozik, na nej 500kg paletu a mam vas vsechny... :D Ne nadarmo mne kamarad rikal, kdyz jsem ho vezl nalozenym pikapem s jeste vice nalozenym vozikem, ze je to takova temer neriditelna nalozena bomba. :D Nevim proc, ale strasne se bal... :P
Naposledy upravil p0etrik dne 29. 11. 2006 17:38, celkově upraveno 1
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Koby 29. 11. 2006 17:37

Já s tim couval nedávno když sme jeli pro nábytek... No, fakt mi to nešlo.. nejdřív jsem jel od známých vozejk vyzvednout, přijedu před barák, kde bylo super místo. Si řikám, teorii znám bravurně, jsem šikovnej tak mi to určiě pude :) No, na třetí pokud jsem se tam nebyl shopnej trefit :D Tak jsem celej spocenej v domnění, že na mě koukaj všichni z balkonu odjel a zaparkoval podélně po předu o kousek dál :) Pak jsem zajížděl do dvora už u skladu toho nábytku, to se naštěstí povedlo. A pak do do vrat toho známýho, když jsme ho vraceli. To bylo taky dcoela drobrý, na druhej pokus. Asi je to o treningu. Mě prostě vadí, že jakoby nevidim nebo spíš nemám odhad, kde ten vozejk končí, když je trošku zkroucenej, tak ho v zcrátku nevidim skoro vubec atak.
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář

Odeslat příspěvekod CHiP 29. 11. 2006 17:39

Podle mě být mistr couvání je mít náklaďák a za tím vozík, který má otočnou přední nápravu.
Kdo s tímhle zacouve kam je potřeba, tak to je už borec :P
S autobusem ujeto 300tis. km bez zaviněné nehody 8)
CHiP
Autobusák roku 2009

Odeslat příspěvekod p0etrik 29. 11. 2006 17:40

Pruser je hlavne odhadnout kde se nachazi pravy vzdalenejsi roh voziku. Kdyz takhle couvam treba ke zdi, tak i kdyz na to mam docela slusny odhad, vzdycky si radeji vezmu pomocnika, ktery by zacal jecet, kdybych "chtel" neco ulomit. Pokud neni, prece jen nezbude nic jineho nez potupne vylezt z auta a jit se podivat sam.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod mole 29. 11. 2006 17:41

jeden známy si při couvání vždy otevře páté dveře aby na vozík pořádně viděl :)

bylo by zajímavé uspořádat nějaký závod, třeba sprint na 400 metrů s vozíkem :D
Opel Astra H Caravan 1.8 LPG
mole
Štamgast

Odeslat příspěvekod p0etrik 29. 11. 2006 17:41

CHiP píše:Podle mě být mistr couvání je mít náklaďák a za tím vozík, který má otočnou přední nápravu.
Kdo s tímhle zacouve kam je potřeba, tak to je už borec :Pg/quote]

Jo takovyho jsem v jedne fabrice potkaval. Najel si a pak v klidu zacouval 50m rovne rychlosti cca 5km/h. To zcela otevrene rikam, ze tohle obdivuju.
p0etrik
Servismen

Další stránka