Křižovatkový kviz pro řidiče.. :-)

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 11. 2006 13:18

sMartin píše:Neprenesl to nejaky ozrala pri ceste od nocniho rozjezdu? :D


Mr. Green Mr. Green
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sMartin 6. 11. 2006 13:20

headquest: :)
Byt to v USA, tak jo, protoze tam jsou semafory za krizovatkou, ale v Brne bych to videl na "debilitu" silnicaru nebo nekoho, komu to tam vadilo :D
sMartin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 6. 11. 2006 13:21

tak tohle je klasika velmi podobna krizovatka je mezi konecneho namestim a zemskou knihovnou. silnice (hodne siroka a nejspis i hlavni) se staci doleva, ale rovne pokracuje takova pidi mini silnicka a ejhle zelena blikne vicemene tak jak je na obrazku. kdyz jsem tama jel po nekolikate nechal jsem se kraaaasne vytroubit, protoze me ani ve snu nenapadlo, ze ti na proti muzou mit zelenou se mnou. proste jsem si myslel, ze zelenou se mnou budou mit ti, co jedou po te siroke. Chyba lavky od te doby si davam na neznamych semaforech hooodne pozor
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 6. 11. 2006 13:25

headquest píše:A kde je v tom ten chytak? :D Mne to prijde jasny jak facka :)

Jako malej chyták právě bylo to hlavní/vedlejší..

Jinak ale dávám "kviz" ze skutečnosti, skoro každý víkend touto křižovatkou projíždím (Kutná hora - Sedlec - kousíček od Kostnice). a dodnes si lámu hlavu, jestli to značení není náhodu nějak špatně.. :-) V podstatě by si měli dát přednost oba navzájem..

Obrázek
Terminator3
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loop 6. 11. 2006 13:27

jenček:jestli myslíme tu stejnou, tak hlavní je ta co vede ke knihovně (kounicova) a vedlejší vede od Konečného nám. kříží hlavní a vede dolů Nerudova - Zahradníkova.
loop
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sMartin 6. 11. 2006 13:28

JencekSF: Jezdim tama nekolikrat tydne (ale spis v saline :D ). Kounicova-Nerudova-Zahradníkova. Kdyz jedes z Nerudovy doleva, tak jasne, ze davas prednost protijedoucim - i salina dava. ;-)
sMartin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sMartin 6. 11. 2006 13:32

Terminator3: Spravne ma byt misto znacky "konec hlavni silnice" znacka "hlavni silnice" a az potom by mel byt "konec hlavni silnice" :) Jinak v tomhle pripade to nema vubec smysl, prednost zprava asi sotva, kdyz ten tam ma dej prednost...
sMartin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 6. 11. 2006 13:33

no jasne, ze maj prednost protijedouci, ale jel jsem tam prvne a pripadal jsem si, ze ta cesta po ktere jedu je takova dost siroka a obvykle to byva tak, ze zelena umoznouje neruseny prujezd tou sirokou cestou a ostatni cekaji, navic jsem cucel do mapy na volantu a tuduuuuuuu. ted tama jezdim snad 1000x tydne a kdyz prijizdim vod spoda, tak si davam pozor aby me tam nekdo odbocujici do leva nesestrelil, protoze se o to par lidi stejne jako ja kdysi pokouselo.

Ja s vama souhlasim a podle nacrtku te krizovatky mi bylo jasne, kdo ma prednost, jen jsem chtel poukazat na to, ze clovek nekdy instinktivne vyrobi kravovinu.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 6. 11. 2006 13:34

Když to tam budovali, tak ten konec hlavní slinice zamýšleli kvůli tý velký křižovatce nahoře, tam pak jedoucí od spoda musí dát přednost. Ale už je nějak nedomylsleli, že ještě mezi tím je takovádle malinká křižovatka...
Terminator3
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sMartin 6. 11. 2006 13:34

Akorat ted nevim, kde je hlavni silnice... Jestli Kounicova-Kounicova nebo jinak. Ale jelikoz tam jsou semafory, tak to resit nemusite! Akorat v noci, kdy uz jsou semafory vypnute.
sMartin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 6. 11. 2006 13:34

ta krizovatka by dopadla tak, ze by oba zastavili a mavli si kdo ma jet prvni...
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sMartin 6. 11. 2006 13:38

JencekSF: Jj, siroke silnice se zdaji byt ty "hlavnejsi" :D
Jinak pokud nejsou zelene sipky, tak radsi davat vic bacha ;-)
sMartin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 6. 11. 2006 13:38

Mno ja se na hlavni nekoukal, ale myslel jsem si, ze zelenou se mnou budou mit auta, ktera jedou od kr.pole a odbocuji do prava. takze se budem hezky mijet. no predpoklad to byl spatny a na neznamych krizovatkach se radej na predpoklady nespoleham.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loop 6. 11. 2006 13:38

teminátor: ten konec hlavní není úplně nejlíp umístěný, ale nicméně pořád tam je na té zprava dej přednost v jízdě. takže on musí dát přednost, ten na té končící hlavní pouze znejistí, jestli nemá dát přednost z prava.
Znám dost hlavně menších křižovatek, které nemají označení hlavní, ale u vedlejší je trojuhelník.
loop
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 6. 11. 2006 13:39

sMartin to se mi stalo 4 roky zpet, od te doby si bacha davam.
Jen jsem chtel poukazat, ze clovek, ktery tam najede obvykle nema ani paru o tom, co sviti na semaforu ostatnim a tak pokud to tam nezna mel by si davat vetsi pozor.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků