Jezdili jste nekdy orientacni zavody?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Ardeth 22. 10. 2006 15:25

Jeden cas jsme jezdili s tatou u AMK Lanskroun 1000mil. Bylo to od patku do nedele. Jezdilo se na etapy,postupne se obkrouzila cela republika. Jezdilo se podle itineraru,ktery mely svy pravidla.
Napr. Slepy mapy,jet realne nebo mapove. atd.
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod Head 22. 10. 2006 15:38

Tata jezdil orientaky skoro 20 let, vsude mozne po republice, ja jsem s nim byl jen jednou, ale stalo to za to. na zacatku jizda zrucnosti a pak podle map, v aute nainstalován takový jakýsi lepší tachometr, který ukazoval vzdálenosti po metrech protoze mel itinerar podle mapy jako 320m do leva, 200 m do prava ... docela sranda ... ale uz nejezdi ...
Yesterday is history, tomorrow a mystery, today is a gift, thats why it's called the present
Head
Nováček

Odeslat příspěvekod Ardeth 22. 10. 2006 15:42

Taky hodne zalezi kdo ten itik dela...u nekoho to je jedna radost jezdit a nekdo v tom ma zmatky a je to nejednoznacny.
Tata mel vzdycky jedny z nejlepsich jizd zrucnosti. :)
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod Vana666 22. 10. 2006 15:56

Jezdil jsem to 5 roků na motorce
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod OS 22. 10. 2006 17:36

Já jezdím orintační závod vždy, když jedu, kde to neznám.
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod oddie 22. 10. 2006 17:48

Ne, ale asi dvakrát jsem ho běžel, to je teprv nářez.
oddie
Servismen

Odeslat příspěvekod ČernýPetr 22. 10. 2006 18:27

Parkrat sem to jel. Muj jmenovec jeste dokonce jezdi.

Heade: Myslis asi pristroj kterymu se rika Tripmaster. Co sem videl, tak vetsinou to meri po desitkach metru, ale jde to nastavit i na min.
Nissan Primera 2.0 SLX ´98 Winterwagen
BMW e30 320ic -> 325ic ´92 Freude am Fahren
ČernýPetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod loop 22. 10. 2006 18:37

dvakrát amatérský Cíl neznámý od Mladé fronty. Po jízdě zručnosti jednou sedmý, další rok pátý, ale celkově někde v druhé polovině.
Je to super, škoda že už to nepořádají. Neznáte někdo něco podobného?
loop
Štamgast

Odeslat příspěvekod Vana666 22. 10. 2006 18:59

na motorce jsem byl párkrát mistrem ČSSR ale jezdilo se to jen do roku 89
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod Beaumont 22. 10. 2006 19:34

Netřeba jen nostalgicky vzpomínat - na podobném principu se dnes jezdí mistrovství republiky historických vozidel v orientačních soutěžích. Exitují taky samozřejmě ne-mistrovské soutěže pro HV, ale MR je obvykle lépe organizované a náročnější, většinou ještě kombinováno s jízdou pravidelnosti.

Čili stačí mít jen trochu odhodlání a nějakého toho veterána - klidně stačí obyčejná Škodovka 1000 MB, Octavia, Renault 8, Cortina nebo cokoliv toho druhu, jen v pokud možno v originálním nebo dobře opraveném stavu - žádný motor z Favorita a sedadla z Fabie!
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 10. 2006 20:08

dobej orientační klip má Kryštof - Rubikon http://www.krystof.net/ke_stazeni/krystof_rubikon.wmv
anonymni

Odeslat příspěvekod Zdenal14 22. 10. 2006 21:36

Jezdím celkem pravidelně a baví mě to. Pro začínající posádky je určený Shell cup, přesto je třeba znát řády podle kterých se jezdí. Více na http://www.aoscz.info, tam najdete úplně všechno.
Zdenal14
Kolemjdoucí