Dodatečná vyrovnání

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod (uzivatel odstranen) 21. 10. 2006 14:30

[quote="ČernýPetr"tStalo se mi vicemene totez. Rano sem prisel k autu, bylo naboreny, nikde zadny vzkaz od vinika. Dle strepu a ulomku barvy zbylem na miste nehody sem po mravenci nasel auto, ktere me nabouralo (stasnej vrak s propadlou STK). Strep z mista nehody pasoval do do te doby rozbiteho svetlometu vinikova auta - tudis 100% jistota, ze to bylo to auto. Vse si vyfotila a zaevidovala policie. Minuly tyden mi po 4 mesicich prislo vyjardeni od policie, ze nebyl nalezen vinik a cela vec je odlozena. Dostal sem ale aspon kontakt na majitele auta, se kterym sem se dohodl, ze vec nahlasi na pojistovne, ktera snad skodu proplati.
Tudis, na policii se neobracej, ta ti s nicim nepomuze (bohuzel je to tak) a zahaj jednani s vinikem, aby byl tak hodnej a nahlasil skodu na pojistovne. Bez toho aniz by to on sam nahlasil nedostanes z jeho povinnyho ani halir, takze na nej bud hodnej.

Jestli ti na tom postupu prijde neco spatne, tak ver ze nejses sam, ale v CR to tak bohuzel chodi.[/quote]

Pokud byla na vozidle viníka propadlá STK, tak to sice pojišťovna poškozenému zaplatí, ale pak to bude vymáhat po provozovateli vozidla viníka.
Mr. Green Mr. Green Mr. Green
(uzivatel odstranen)
Štamgast

Odeslat příspěvekod ČernýPetr 21. 10. 2006 14:41

osobne píše: Pokud byla na vozidle viníka propadlá STK, tak to sice pojišťovna poškozenému zaplatí, ale pak to bude vymáhat po provozovateli vozidla viníka.
Mr. Green Mr. Green Mr. GreenM/quote]

Pojistovna samozrejme nema paru o tom, ze auto nemelo STK.
Nissan Primera 2.0 SLX ´98 Winterwagen
BMW e30 320ic -> 325ic ´92 Freude am Fahren
ČernýPetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mojm 21. 10. 2006 15:10

Černý Petr: Presne tak jsem to chtel udelat. Takze jedine co muzu udelat je nechat listek za steracem a spolehat na dobrou vuli toho cloveka.
Mondeo 2000 2.5 V6
Mojm
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod CyberVic 21. 10. 2006 18:04

2 MOJM ...zajimal by me , jak to, ze sis na 100% jistej, kdo ti poskrabal auto? Mas auto souseda, na kterym je treba nadrenej tvuj lak? To by mohl byt rozumnej dukaz. Samozrejme je jasny, ze Benga na to zrovna nenasadej nejakej elitni utvar...:-) Proste by me zajimalo, jak to , ze si ses tak jistej? Parkovals nekomu pred vjezdem?
VW Sharan Highline 2.0TDI 125kW DSG
VW Tiguan 4M Sport&Style 2.0TDI 103kW DSG
CyberVic
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Mojm 21. 10. 2006 23:38

Ne je to normalni parkoviste, kolme stani. Odpoledne jsem normalne zaparkoval, po leve jsem mel na normalni vzdalenost auto po prave nic. Vecer jsem sel kolem auta a na prave strane byla na storc a jeste na krivo postavena skodovka. Schvalne jsem si zapamatoval spz a tak. Rikal jsem si jestli budu vyparkovavat jako prvni tak to nejak udelam ptze jsem opatrny. Bohuzel vyjizdela jako prvni ta skodovka. Navic bylo na mem laku lak te skodovky. Je velice nepravdepodobne ze by tam mezitim vjelo jine auto stejne barvy a pak zase ta skd. Urcite se da zjistit ci je lak na jinem lakui nejakou spolehlivou metodou. viz pcr by to mela vysetrit takovym zpusobem
Mondeo 2000 2.5 V6
Mojm
Pozorovatel

Předchozí stránka