Skupina A1 - co můžu řídit?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Dostal jsem A1 zadarmo?
Konec hlasování: 26. 8. 2006 12:15
Ano, to se máš :o) 5 %  50%  [ 5 ]
Ne 3 %  30%  [ 3 ]
Někoho jsi podplatil! 2 %  20%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 10

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 18. 8. 2006 16:45

I koníka? :?
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod *Victor* 18. 8. 2006 17:05

Petr.kkk píše:I koníka? :?>/quote]

To ne. Já byl raděj, když to mělo kola (pásy).
*Victor*
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 19. 8. 2006 00:42

koukni se, jestli nemáš náhodou v poznámkách, "skupina A1 pouze do 50ccm" já to neřeším, protože mám ridičák na motorky neomezeně, ale kamarád co si dělal tenkrát v 15 s náma na padíka má po vydání novýho řidičáku zaškrtnutou A1,a le v poznámce že jen do 50 ccm
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 19. 8. 2006 06:15

pech. píše:koukni se, jestli nemáš náhodou v poznámkách, "skupina A1 pouze do 50ccm" já to neřeším, protože mám ridičák na motorky neomezeně, ale kamarád co si dělal tenkrát v 15 s náma na padíka má po vydání novýho řidičáku zaškrtnutou A1,a le v poznámce že jen do 50 ccmv/quote]
To omezení do 50 ccm se v novým řidičáku řeší právě tím harmonizačním kódem 150. Já mám taky celý Áčko, ale u A1 mám taky kód 150, protože ve sloupci 10 je ještě datum, kdy jsi oprávnění získal (já v patnácti, ostatní motorky až v sedmnácti).
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 19. 8. 2006 07:29

Když jsem si v 15 udělal řidičák na pionýra, tak jsem měl zaškrtnutou skupinu a s dodatkem 50ccm, v 17 na motorku A bez dodatku, a pak klasicky A,B. pak jsem byl průkaz měnit a
momentálně mám nějakej mezityp řidičáku (série A0),jsou tam už vyplněný nový skupiny (a1, b1, c1 atd.) ale ještě to není ten euro, a tak mám zaškrtlý skupiny AM a A1 bez dodatku (asi proto, že mám stejně motorky neomezeně) s datumem z 15ti let, pak A kde jsou dva řádky (asi pro 25kw a víc jak 25kw) kde je na obou řádkách stejnej datum ze 17ti, kdy jsem si dělal paír na motorku, pak ještě u B a B1 opět stejnej datum, kdy jsem si dělal papír na auto.....

jsou tam sloupky 9-14 přičemž 9jsou skupiny, 10 datumy získání,
11 by měly bejt podle vysvětivek na tý kartičce datum omezení, 12. harmonizační kódy, 13. konkrétní omezení a 14. poznámky


jak je to na těch novejch kartičkách nevim....
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CHiP 19. 8. 2006 07:54

Ten kod 150 tam nemám :P, brzo ovšem budu mít zase další řidičák a pak zase ještě jeden :D, tak uvidím, jestli i tam se seknou :)
Já se jen tak ptal, motorky mě nějak neberou :P
S autobusem ujeto 300tis. km bez zaviněné nehody 8)
CHiP
Autobusák roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 25. 8. 2006 22:28

OS píše:
headquest píše:Radsi mne vysvetli co muze ridit clovek ktery ma jenom "B" ja to nechapu :hm

zakon 361/2000 píše:a) motorových vozidel, s výjimkou vozidel uvedených v odstavcích 2, 3 a motocyklu o výkonu nad 25 kW nebo s poměrem výkon/hmotnost přesahujícím 0,16 kW/kg nebo motocyklu s postranním vozíkem a s poměrem výkonu/hmotnost přesahujícím 0,16 kW/kg, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg a s nejvýše 8 místy k sezení, kromě místa řidiče; k tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 750 kg, /quote]

odstavec 2 a 3 píše:(2) Řidičské oprávnění skupiny A opravňuje k řízení motocyklů s postranním vozíkem nebo bez něj.
(3) Řidičské oprávnění podskupiny A1 opravňuje k řízení lehkých motocyklů o objemu válců nepřesahujícím 125 cm3 a o výkonu nejvýše 11 kW.
/quote]


Motorová vozidla do 3500Kg, a s nejvýše 8 místy k sezení, kromě místa řidiče; k tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 750 kg

Je tto přeci jasné, vždyť je tam s výjimkou, ne?
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@tezz 25. 8. 2006 22:31

Juanes píše:ses nadherna holka.
libis se mi!


Tak co Lukasi, jdes do toho? :-D
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sMartin 25. 8. 2006 22:57

Juanes píše:
Lukas[CZE] píše:
Juanes píše:dalnici A1 v Rakousech
:hm pozor2

ses nadherna holka.
libis se mi!


Mr. Green :tleskani
sMartin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlaspe 25. 8. 2006 23:20

OS: dik za snahu, ale me zajimalo jakou motorku muze ridit covek se skupinou B :wink: :)[/quote]

žádnou pozor2
vlaspe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kibitz 25. 8. 2006 23:22

vlaspe píše:OS: dik za snahu, ale me zajimalo jakou motorku muze ridit covek se skupinou B :wink: :)

žádnou pozor2r/quote]


Hehe vole. No tak teda moped.. I kdyz prave resim ze to ze zakona nemuzu vycist a pochopit, tak vlastne ani nevim jestli motorku nebo moped...
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlaspe 25. 8. 2006 23:29

to head: se skupinou B nemůžeš řídit nic jinýho než auto jak psal OS. Moped s konstrukční rychlostí do 45km je AM, A1 do 125ccm a 11kw, Ao do 25kw a A nad 25kw
Naposledy upravil vlaspe dne 25. 8. 2006 23:34, celkově upraveno 1
vlaspe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlaspe 25. 8. 2006 23:32

head: kdysi se dávala ke skupině B ještě skupina M-malý motorky ale to už dávno neplatí
vlaspe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kibitz 25. 8. 2006 23:32

vlaspe: no tak to jsi na omylu...minimalne skupinu AM muzes ridit i pokud mas je Becko...jenze, prave si nejsem z toho zneni zakona jisty jestli to tim AM konci
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 25. 8. 2006 23:33

vlaspe píše:head: kdysi se dávala ke skupině B ještě skupina M-malý motorky ale to už dávno neplatín/quote]


prave ze platilo, pak neplatilo a od 1.7.2006 to zase plati...minimalne to AM ano
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků