Jak pracuje městská policie :)

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 7. 2006 17:38

headquest píše:Snad si muze nechat proplatit cestu vcetne usle mzdy a nakladu na stravu, ne?

Ale to pouze v případě, že se nedostaví ve vlastním zájmu, ne? :hm Tj. svědek ano, podezřelý nebo oznamovatel ne. Nejsem právník, ale takhle si to vykládám ... :hm
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 7. 2006 17:45

kajda&pajda píše:
Laff píše:... Tvoji domnenku by jiste rad potvrdil nebo vyvratil reditel prislusneho odboru dopravy ...

Nevím, jestli daná komunikace náleží do působnosti magistrátu nebo přímo radnice Prahy 5, ale s vedoucím oddělení dopravy a dopravního značení v Praze 5 jsem již jednou jednal a obávám se, že by si s tím měšťákem docela rozuměl ...
anonymni

Odeslat příspěvekod Laff 16. 7. 2006 21:39

kajda&pajda píše:...s vedoucím oddělení dopravy a dopravního značení v Praze 5 jsem již jednou jednal a obávám se, že by si s tím měšťákem docela rozuměl ...e/quote]

Tak nevim jestli se smat nebo brecet. Na druhou stranu na podobne lidi plati jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva, takze velice casto na ne pomaha pomala, "polopaticka" mluva se stalym opakovanim jasnych faktu :) Asertivne stale opakovat jedno a to same, nenechat se vyhodit a vetsinou se ledy pohnou... Ale to uz jsme fakt od chodniku s chudakem pokutovanym invalidou trochu daleko ;)
For a successful technology, reality must take precedence over public relations, for nature cannot be fooled... We have vastly underestimated how deeply ingrained are the organizational and cultural rigidities that hamper our ability to execute.
Laff
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Kibitz 16. 7. 2006 23:24

ajif píše:
headquest píše:Snad si muze nechat proplatit cestu vcetne usle mzdy a nakladu na stravu, ne?

Ale to pouze v případě, že se nedostaví ve vlastním zájmu, ne? :hm Tj. svědek ano, podezřelý nebo oznamovatel ne. Nejsem právník, ale takhle si to vykládám ... :hm>/quote]

Nevim jestli si to muze nechat proplatit kdyz se dostavi na zaklade toho listecku co mel za steracem. Ale pokud se dostavi na zaklade doporucenyho dopisu s predvolanim za ucelem "podani vysvetleni" tak by mu mely byt kompenzace priznany. Nepriznany by mely byt pouze na zaklade protipravniho jednani ze strany predvolaneho, tzn. pokud by byl vinnen.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Julinek 19. 7. 2006 09:50

[quote="Pavel Mareš";No,jenomže někdo na tu služebnu bude muset jít,vzít si s sebou papíry,že tam smí stát,pač ten policajt tam to dá do složky přestupků,že.A kdo,tomu co nad tím stráví hodinu a nervy něco dá.u/quote]
Na základě čeho bude muset jít na služebnu ?
Julinek
Nováček

Odeslat příspěvekod Pickuper 19. 7. 2006 09:52

Julinek: no nejspíš na základě tý výzvy za stěračem...... :wink:
"a ja cekal, ze budes tak nejak jednodussi clovek, ktery kdyz mu nekdo nekyve hlavou na ty jeho blbosti, tak holt mu to hlava nepobere a musi davat vsem pres drzku. No proc ne, tim vice se potvrzuje to, co se tu o tobe rika." Goes
Pickuper
Štamgast

Odeslat příspěvekod Julinek 19. 7. 2006 09:55

Pickuper: ty máš na mysli ten cár papíru, který dávájí za stěrač a zkouší tak řidiče? Prostuduj si raději paragraf 11, odst. 1 zákona č.553/1991 Sb. Nic takového ze zákona MP používat nesmí. V ostatních městech to hodně rychle pochopili, ale Praha si nechce nechat říci. Za sebe jenom mohu řidičům doporučit tento cár papíru vyhodit, případně ještě podat stížnost.
Julinek
Nováček

Odeslat příspěvekod Pickuper 19. 7. 2006 10:00

Julinek: obávám se že nic studovat nebudu bo na to nemám čas ani chuť. Nicméně silně pochybuju, že podobné pozvánky jsou jen pražskou doménou.........u nás v Pardubicích je místní MPíci taktéž velmi často rozdávají. :)
"a ja cekal, ze budes tak nejak jednodussi clovek, ktery kdyz mu nekdo nekyve hlavou na ty jeho blbosti, tak holt mu to hlava nepobere a musi davat vsem pres drzku. No proc ne, tim vice se potvrzuje to, co se tu o tobe rika." Goes
Pickuper
Štamgast

Odeslat příspěvekod Pickuper 19. 7. 2006 10:06

Julinek: a nebo víš co, tak nás laiky a neználky zkus, jakožto zřejmý znalec, poučit o čem že je ten § 1 odst.6 zákona č.553/1991 ...... :P
Pickuper
Štamgast

Odeslat příspěvekod Julinek 19. 7. 2006 10:11

Pickuper: ale to je vcelku tvůj problém. Když neznáš zákony, tak plať. Hlupáky, kteří platí, MP vysloveně hledá.

Zkus použít google a najít si to a přečíst. Nebo ani to nezvládneš?
Julinek
Nováček

Odeslat příspěvekod Pickuper 19. 7. 2006 10:32

Julinek: tak pane juristo, právě jsem si prostudoval zníněmý paragraf, a tak nějak nechápu, co se tady všem snažíš dokázat. Jak já to vidím, tak tady jen machruješ a dělaš z ostatních blby. Celý je to o tom, že jeden debilní měšťák to v přemíře aktivity přehnal. Jen naprostej magor by v tomhle případě s chutí a gustem nešel na strážnici se jim vysmát do ksichtů. :wink:
Pickuper
Štamgast

Odeslat příspěvekod Julinek 19. 7. 2006 10:40

Pickuper: to že ty něco nechápeš neznamená, že se věc nemá tak, jak jsem psal. Abys neřekl, že jsem vůči tobě nějak zaujatý, tak ti to zde polopaticky vysvětlím. V uvedeném paragrafu se píše:

Kód: Vybrat vše
Strážník je oprávněn požadovat potřebná vysvětlení od osoby, která může přispět k objasnění skutečností důležitých pro odhalení přestupku a jeho pachatele nebo jiného správního deliktu, jakož i ke zjištění skutečného stavu věci, a v případě potřeby ji vyzvat, aby se ve stanovenou dobu dostavila na určené místo k sepsání zápisu o podaném vysvětlení nebo předložila potřebné doklady. [/code]

Všimni si prosím toho spojení 'zápisu o podaném vysvětlení'. Z toho jasně vyplývá, že strážník tě může předvolat pouze k zápisu již jednou podaného vysvětlení. Zákon v současné době nedává možnost předvolání MP za účelem podání vysvětlení a tudíž je jejich počínání v rozporu se zákonem.
Julinek
Nováček

Odeslat příspěvekod Registrace Buerace 19. 7. 2006 10:41

Julínek: ale to je vcelku tvůj problém. Když neznáš zákony, tak plať. Hlupáky, kteří platí, MP vysloveně hledá. Zkus použít google a najít si to a přečíst. Nebo ani to nezvládneš?

Takovýhle machýrky mám nejradši.

Pro ostatní: (1) Strážník je oprávněn požadovat potřebná vysvětlení od osoby, která může přispět k objasnění skutečností důležitých pro odhalení přestupku a jeho pachatele nebo jiného správního deliktu, jakož i ke zjištění skutečného stavu věci, a v případě potřeby ji vyzvat, aby se ve stanovenou dobu dostavila na určené místo k sepsání zápisu o podaném vysvětlení nebo předložila potřebné doklady.

(6) Kdo se dostaví na výzvu, má nárok na náhradu nutných výdajů a na náhradu ušlého výdělku (dále jen "náhrada"). Náhradu poskytuje obec. Nárok na náhradu nemá ten, kdo se dostavil jen ve vlastním zájmu nebo pro své protiprávní jednání anebo ten, kdo má nárok na náhradu podle zvláštních předpisů.

Ale nějak mi uniká, proč by člověk měl ty papírky zahazovat. Ale třeba nám to vysvětlí mistr twistr šulínek.
Registrace Buerace
Nováček

Odeslat příspěvekod Julinek 19. 7. 2006 10:43

Registrace Buerace: děkuji za opětovné opastování pasáže zmíněného zákona. Věc jsem zde již sice vysvětlil, ale opakování je matkou moudrosti.

P.S. nejsem ani mistr, ani twistr, ani šulínek, ale věř (či ne), že můj nick je Julinek.
Julinek
Nováček

Odeslat příspěvekod Registrace Buerace 19. 7. 2006 10:45

Julinek píše:
Všimni si prosím toho spojení 'zápisu o podaném vysvětlení'. Z toho jasně vyplývá, že strážník tě může předvolat pouze k zápisu již jednou podaného vysvětlení. Zákon v současné době nedává možnost předvolání MP za účelem podání vysvětlení a tudíž je jejich počínání v rozporu se zákonem. /quote]

No fakt nejsem právník, ale já to chápu tak, že jdeš podat vysvětlení a oni si to zapíšou...

BTW: nebylo by jednodušší tohle napsat hned a ne tady dělat machýrky na ty co nerozuměj právu a neuměj to moc s googlem?
Registrace Buerace
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka