Nápady na alternativní ochlazení

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod El Carlos 12. 7. 2006 22:23

Je léto a teploty se moc pod 30 stupňů moc nedostávají a podle jednoho z mých předešlých topiců nejsem jediný, co A/C nemá a je mu vedro. Proto sem pište (kuriózní) nápady na ochlazení.

1) napadlo mě koupit redukci z 220V na 12V a prostě si na zadní sedadlo usadit mobilní klimatizaci z baráku, ale když mi bylo řečeno (na elektroniku jsem lemra), že by to zabilo baterku, tak jsem začal uvažovat o nějakém diesel-generátoru Mr. Green

2) Bratr mě poňoukal s mrazícíma deskama (asi znáte takový plastový desky, uvnitř modrá kapalina - namrazí se a pak nějakou dobu vydrží) ať si u známého v servisu objednám box připojený k ventilaci a pak bych tam jenom ráno nasázel podélně pár takových desek.

3) další jeho geniální nápad byl, poprosit máti, aby mi spíchla speciální potah na sedadlo s kapsama na ty desky. Při představě, jak mám na zádech a na zadku namražený desky... fuj

4) poslední nápad byl od mýho šéfa. Že mi prej místo novýho auta s klimatizací dokoupí do Fabie tempomat a můžu si tak dát na podlahu lavor s vodou

berte tento topic spíš pro pobavení, ale pokud by někdo přišel s nápadem jak zadarmo ochladit krásně interiér na celý den, nepatentuje si to, ale hned mi to řekněte Mr. Green
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 7. 2006 22:28

mno ja si koupil za 2 kila 2 ventilatory do auta na 12 voltu. Jeden prilepil na strechu mezi ridice a spolujezdce a druhy na palubni desku... a uplna pohoda
anonymni

Odeslat příspěvekod trestanec Manli2 12. 7. 2006 22:29

El Carlos píše:
4) poslední nápad byl od mýho šéfa. Že mi prej místo novýho auta s klimatizací dokoupí do Fabie tempomat a můžu si tak dát na podlahu lavor s vodou

v/quote]
Mr. Green :tleskani :tleskani :tleskani Mr. Green
LOCK :D
trestanec Manli2
Nováček

Odeslat příspěvekod Ardeth 12. 7. 2006 22:30

To s tou mobilni klimoskou je dobrej napad...a jeste bys ji moh pouzit doma :)
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod Ardeth 12. 7. 2006 22:31

Taky nemuzete v tech vedrech spat dostatecne dlouho? :)
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod nal 12. 7. 2006 22:31

El carlos - skus prerobit garaz na jednu velku chladnicku (resp. prehovor miestny bitunok, aby ti dovolili cez leto u nich parkovat, ci kup chladiarensky kontainer). rano, ked prides k autu, budes odhrnat namrazu a auto bude prijemne chladne. a z recesie hodis do niekoho snehovu gulu.
Dve levíčatá. Jedno znakom, druhé menom.
nal
Štamgast

Odeslat příspěvekod El Carlos 12. 7. 2006 22:32

Ardeth píše:To s tou mobilni klimoskou je dobrej napad...a jeste bys ji moh pouzit doma :)

Bydlím v 5. patře bez výtahu a že by se mi to chtělo tahat... :hm Mr. Green
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 7. 2006 22:32

mno ta mobilni klimoska ma prikon dle typu 2-6 kW pri 12V byste museli dodavat 166-500 A :)
anonymni

Odeslat příspěvekod El Carlos 12. 7. 2006 22:33

goes píše:mno ja si koupil za 2 kila 2 ventilatory do auta na 12 voltu. Jeden prilepil na strechu mezi ridice a spolujezdce a druhy na palubni desku... a uplna pohoda

Jenže to moc nechladí. každopádně si nejsem jistej, jestli jsem to dobře pochopil. Neměl bys obrázek?
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Štamgast

Odeslat příspěvekod El Carlos 12. 7. 2006 22:34

goes píše:mno ta mobilni klimoska ma prikon dle typu 2-6 kW pri 12V byste museli dodavat 166-500 A :)

Ampéry, Volty, Watty, Ohmy - za 1. se v tom nevyznám a za 2. měto uráží Mr. Green
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 7. 2006 22:34

obrazek nemam - jsou to takove male ventilatorky s prisavkami, jednu jsem prisal na tapecir na strechu a druhy na palubni desku, oba zapojil a je to - ano, neochladi to, ale nikdy sem se v aute nepotil
anonymni

Odeslat příspěvekod El Carlos 12. 7. 2006 22:36

Goes: když řekneš střechu, tak si představím, jak ho máš venku. Předpokládám že je jeden na stropě a druhý prostě někde mezi volantem a čelním sklem, ne?

Je v tom nějakej rozdíl oproti natočenýmu větrání?
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Štamgast

Odeslat příspěvekod Ardeth 12. 7. 2006 22:36

ty sis nikdy nezpotil ani...? :D :D
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 7. 2006 22:37

Carlos: mno rozdil v tom neni, ale je to intenzivnejsi a muzes do tak i do jinych smeru, navic tim, ze si je nesmerujes na sebe, muzes ostatni vetraky nasmerovat treba na spolujezdce atd... proste kdyz neni klimosa, neni moc reseni
anonymni

Odeslat příspěvekod cz_payne 12. 7. 2006 22:38

Goes: ten vetracek na strese mezi spolujezdcem a ridicem myslis vevnitr v interieru nebo opravdu na strese jako venku? Mr. Green
Edit: aha nez jsem to napsal tak uz je moje otazka zodpovezena....
cz_payne
Nováček

Další stránka