Víme, co je to ZIP?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Deli 2. 7. 2006 13:28

Jinak k ZIPu - já moc extra dobrej zkušeností nemam, špíš mi přijde, že to nikdo nedodržuje, např. páteční cesta z Brna po D1, kde kousek za Brnem (směrem na Prahu) je to svedený do jednoho pruhu a byl jsem široko daleko jedinej, kterej v levém dojel až kam to šlo a pak se zařadil... Všichni se řadili do pravého už asi 2km před... :hm
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Grande 7. 9. 2010 10:48

http://www.rozhlas.cz/motozurnal/radce/_zprava/775622

myslim, ze davat znacku ZIP tam kam patri {do mista zuzeni] pro pochopeni nepoucitelnych vubec nepomuze. Takovi ridici to stejne nepochopi a budou si porad myslet, ze pravidlo zipu plati hned za znackou, ktera znazornuje jaky pruh bude koncit.

Daleko vic by mohlo pomoci, kdyby na tech dalnicich pred zuzenim dali dejme tomu 500 metru pred zuzenim mezi pruhy plnou {provizorni zlutou} caru, a k tomu informacni cedule daleko pred zuzenim {hned pri prvni znacce o charakteru zuzeni} s textem priblizne: "Pri soubezne jizde ZUSTAN v pruhu KDE JSI dokud to pujde" a kazdych 250 metru cedulku "Porad jeste nemen jizdni pruh"

To by snad mohlo zabrat...
Grande
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Haldo 7. 9. 2010 11:41

Znacky stacia + 2 monocajti. Jeden pri zuzeni s fotakom a druhy za zuzenim so sekovou knizkou. Zrazu budu uzitocny aj pre vodicov, bezpecnost, plynulost aj statnu ciernu dieru a danovy system.
- [b]When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.[/b]
- [b]Being happy isn't having everything in your life be perfect.[/b]
- [b]Today is the first day of the rest of your life.[/b]
Haldo
Štamgast

Odeslat příspěvekod Grande 7. 9. 2010 11:45

bych ty monocajty neprecenoval, notabene kdyz si tam fakt stoupnou, tak to podle me bude to jeste horsi nez ted, bo se jeste vice ridicu bude rvat predcasne do toho praveho pruhu.
Grande
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod King of Potato People 7. 9. 2010 11:47

Zdeněk L. píše:Kdo zná rovinku při cestě u Olomouce ke Globusu, možná již ví, o čem mluvím. Je tam cca. 800m dlouhá rovinka před kruhovým objezdem, 2 pruhy v každém směru. Docela často se stává, že kolona stojící v jen v jednom pruhu zasahuje až do první křižovatky, která se tím stává zablokovanou. Pánové řidiči a dámy řidičky, je opravdu tak těžké se naučit používat systém ZIP? Kdyby auta stála v obou pruzích a těsně před kruháčem se řadila do jednoho pruhu ZIPem, mohla by být kolona poloviční a křižovatka z Řepčína nezablokovaná.

Tuhle v pátek jsem tudy jel, opět kolona. Nevím, proč bych měl čekat jako trouba v křižovatce, tak jsem vesele kolonu předjížděl. Ale ouha, pán mladšího věku ve své vymazlené Škodě 120 stál přes oba pruhy, nechtěl, aby ho "chytřejší řidiči" předjížděli v levém pruhu. Když se náhodou podařilo před něj někomu dostat, zvedl naštvaně prostředníček. Inu, zvláštní...

Řidiči, umíme používat ZIP? Kdybyste se dostali do stejné situace jako já, stáli byste v koloně, nebo se řadili do prázdného pruhu?

moje oblíbená... v sobotu si takhle vedle sebe vjely dvě dodávky... rozum zůstává stát.

-- 7. 9. 2010 11:48 --

Deli píše:Jinak k ZIPu - já moc extra dobrej zkušeností nemam, špíš mi přijde, že to nikdo nedodržuje, např. páteční cesta z Brna po D1, kde kousek za Brnem (směrem na Prahu) je to svedený do jednoho pruhu a byl jsem široko daleko jedinej, kterej v levém dojel až kam to šlo a pak se zařadil... Všichni se řadili do pravého už asi 2km před... :hm

všude stejný, nevysvětlíš...

btw: Starej passat... Rýšpekt maj autorita bičís. když jim to zipování nejde, tak nechám jednoho projet a jedu. pokud do mě chce někdo klepnout, ať si do mě klepne.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod Haldo 7. 9. 2010 12:10

Grande píše:bych ty monocajty neprecenoval, notabene kdyz si tam fakt stoupnou, tak to podle me bude to jeste horsi nez ted, bo se jeste vice ridicu bude rvat predcasne do toho praveho pruhu.

Raz sa to ti vodici naucit musia. Hold si zaplatia pokutu a v novinach a v diskusiach sa bude moct nariekat ako policia sikanuje beznych vodicov co 'nic' neurobili, ved rychlost neprekrocili. Do dvoch mesiacov by sa ale situacia podstatne zlepsila. Volat po neustalom merani rychlosti je jednoduche, treba preto poukazat, ze problemy su aj inde (a casto su dovodom vyssej rychlost neskor).
- [b]When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.[/b]
Haldo
Štamgast

Odeslat příspěvekod Grande 7. 9. 2010 12:20

Haldo: tohle je to rozhodne nenauci. Tak si tam stoupnou, a co jako? Za co budou pokutovat ty ridice, kteri se budou radit do prubezneho pruhu uz pet set metru pred zuzenim? Nebo trista, nebo kilometr? Ti nic neporusuji.

Tudy cesta nevede.
Grande
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Haldo 7. 9. 2010 12:51

Previnenie proti plynulosti a bezpecnosti premavky, nejaky paragraf sa na to urcite nasit da. Alebo teda tam prdnut tu plnu ciaru a strazit tu. Urcite ale netreba kopu znaciek ktore kym niekto pochopi tak je uz za zuzenim.
Haldo
Štamgast

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 9. 2010 13:42

Ono pravidlo zipu není o příkazech a zákazech, ale o slušnosti. Tak nějak nám to říkali na školení řidičů.
myšpulín
Štamgast

Odeslat příspěvekod Dobrý duch 7. 9. 2010 13:51

stejne to vzdy zablokuje 3 km pred zuzenim kamion/bus/neco a je to uplne jedno.
Dobrý duch
Inventář

Odeslat příspěvekod Grande 7. 9. 2010 13:52

to je jen jedna strana mince
ta druha je, ze to mraky lidi dosud nechape.
Zazil sem mraky lidi, kteri jsou presvedceni, ze to chapou, a pritom jsou zcela mimo.
Bohuzel jsou to nejcasteji presne ti, kteri to pravidlo nakonec blokuji.
Grande
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod motorol 7. 9. 2010 14:11

Cedule jsou k ničemu, lepší by bylo, kdyby nazačátku byly mezi pruhy kužely, pak betony a až nakonci místo na sjezd dvou pruhů. Bylo by to sice "drahý", ale 100% funkční, protože přes beton hned tak nikdo neprojede do jinýho pruhu.
motorol
Inventář

Odeslat příspěvekod PzKpfw VI Tiger 7. 9. 2010 14:14

Všichni by se ti zařadili ještě před betonem a ti co ne, tak by tam zustali stat a snažili se couvat. To by byl teprve kolaps.
Jinak myslím, že ti cajti by pomohli. By se takhle koukali a kdo by to drbal, tak by přišel, zaklepal na okýnko a pokračoval: "Pane řidiči, můžete mi říct proč jste se zařadil tak brzo, blokujete druhý pruh,... Tak si to příště pamatujte." :D By se někteří divili. Dělali by alespoň něco užitečnyho a nekteří by si to možná pamatovali.
PzKpfw VI Tiger
Nováček

Odeslat příspěvekod Grande 7. 9. 2010 14:14

motorol: A v noci pri prazdne dalnici by to bylo na zabiti :-D
Grande
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Tomas B 7. 9. 2010 14:14

Dobrý duch píše:stejne to vzdy zablokuje 3 km pred zuzenim kamion/bus/neco a je to uplne jedno.

no právě a na tyhle ty šmejdy bych si posvítil :D
Tomas B
Guru

Předchozí stránkaDalší stránka