Víme, co je to ZIP?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Zdeněk L. 19. 6. 2006 08:11

Kdo zná rovinku při cestě u Olomouce ke Globusu, možná již ví, o čem mluvím. Je tam cca. 800m dlouhá rovinka před kruhovým objezdem, 2 pruhy v každém směru. Docela často se stává, že kolona stojící v jen v jednom pruhu zasahuje až do první křižovatky, která se tím stává zablokovanou. Pánové řidiči a dámy řidičky, je opravdu tak těžké se naučit používat systém ZIP? Kdyby auta stála v obou pruzích a těsně před kruháčem se řadila do jednoho pruhu ZIPem, mohla by být kolona poloviční a křižovatka z Řepčína nezablokovaná.

Tuhle v pátek jsem tudy jel, opět kolona. Nevím, proč bych měl čekat jako trouba v křižovatce, tak jsem vesele kolonu předjížděl. Ale ouha, pán mladšího věku ve své vymazlené Škodě 120 stál přes oba pruhy, nechtěl, aby ho "chytřejší řidiči" předjížděli v levém pruhu. Když se náhodou podařilo před něj někomu dostat, zvedl naštvaně prostředníček. Inu, zvláštní...

Řidiči, umíme používat ZIP? Kdybyste se dostali do stejné situace jako já, stáli byste v koloně, nebo se řadili do prázdného pruhu?
Zdeněk L.
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oscar 19. 6. 2006 08:14

lidi nepredelas.
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 19. 6. 2006 08:31

ja bych stal dal v kolone, neni preci fer predjizdet vsechny ty co si tam poctive stoji ve svem pruhu, takovy **** jako ty bych fakt liskal...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalfa 19. 6. 2006 08:35

do prázdného pruhu, když jsou blbý a stojej tam a neznaj ZIP :? :x
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wuf 19. 6. 2006 08:35

No jo, neco podobnyho sem parkrat zazil na Radlicky (dole za tou skolou), je tam znacka, ale presto kdyz clovek jede "mimo stado" tak je obcas komicke sledovat soustredeni nekterych ridicu na to aby byli za naraznikem auta v predu (maji tak soustredenej pohled ze tu znacku ani nemuzou videt). :D Ale zase chapu ze kdybych byl debil co si vystoji tu megafrontu od toho prechodu dolu tak bych taky nebyl zrovna dvakrat nadsenej ze se mi tam nekdo cpe - ovsem ja to nedokazu pochopit... To se bojej ze se dole pak nezaradej nebo proc? Jasne mit treba tejden ridicak tak se do toho taky nebudu moc hrnout (sem rad ze jedu), ale to sou proste lidi vsech vekovejch skupin...
wuf
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmaster 19. 6. 2006 08:40

No jo, jenže nesmíš jet sám. Na zip musí být v levým pruhu nejmíň dva.
xmaster
Nováček

Odeslat příspěvekod Bond007 19. 6. 2006 08:43

xmaster: tos vycetl kde? :d
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalfa 19. 6. 2006 08:45

ZIP platí všude kde se dva pruhy sjednocujou a je jedno kolik aut :?
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CHiP 19. 6. 2006 08:48

Zdeněk L.: Jestli chceš vidět parádní ZIPování, tak se přijeď podívat k nám do HK 8) . Občas se tam sice objeví exot, co místo aby se zapnul do své dirky, tak jich ještě pár přeskočí, většinou to končívá troubením a pískáním gum Mr. Green
S autobusem ujeto 300tis. km bez zaviněné nehody 8)
CHiP
Autobusák roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalfa 19. 6. 2006 08:50

ChiP: třeba se netrefil :D no :hm :P Mr. Green
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmaster 19. 6. 2006 09:01

Bond007 píše:xmaster: tos vycetl kde? :d

No přeci ve vyhlášce:
Při souběžné jízdě umožní řidiči vozidel jedoucích v průběžném pruhu řidičům vozidel do tohoto pruhu přejíždějících z pruhu, který přestal být průběžným, vjet tak, aby se vozidla jedoucí v průběžném pruhu a vozidla do něho přejíždějící mohla řadit střídavě po jednom do jízdního proudu průběžného pruhu.
No a když jedeš v levým sám, tak to není souběžná jízda, ale předjíždění! Takže tě nikdo pouštět nemusí, když se ti ztrácí tvůj pruh a musíš jim dát přednost a počkat než tě někdo dojede.
xmaster
Nováček

Odeslat příspěvekod Bond007 19. 6. 2006 09:18

xmaster: dovolil bych si tvrdit ze se mylis..radit se mas po jednom a kdyz si jedno auto tak je to akorat... to ze v pravem pruhu je tupe stado ej chyba stada ne tvoje...najdi mi nekde v zakone definici predjizdeni... mimo to kdyz se jedna o mesto muzes jet v kterem pruhu chces a nejde se o predjizdeni ;) chtelo by to trosku rpemyslet...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmaster 19. 6. 2006 09:21

Tak ještě souběžnou jízdu:
Je-li na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích v jednom směru jízdy taková hustota provozu, že se vytvoří souvislé proudy vozidel, v nichž řidič motorového vozidla může jet jen takovou rychlostí, která závisí na rychlosti vozidel jedoucích před ním, mohou jet motorová vozidla souběžně (dále jen "souběžná jízda");
Tak koukni na § 12 odstavec 5.
Mimo jiné na to upozorňuje skoro každý na školení řidičů ve firmách. [/b]
xmaster
Nováček

Odeslat příspěvekod Goggy 19. 6. 2006 09:27

Ono taky neni sranda kdyz se lidi zipujou, ale kazdej nekde jinde.

Kdyz uz jedete v tom levym, tak dojedte az pred prekazku a pak teprve doprava!
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmaster 19. 6. 2006 09:28

Přesně tak. Dojet těsně před překážku a až tam se zipovat. Jenže je často problém když jede kolona a blbci se odřadí půl kilometru předem. Pak dojedu před překážku sám a jsem v háji.
xmaster
Nováček

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků