Označení "Začátečník"

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Co mám udělat?
Kašlat na něj a v pohodě dokončit předjetí 47 %  52%  [ 47 ]
Sešlápnout plyn a urychleně předjet 22 %  24%  [ 22 ]
Zpomalit a nechat předjet kamiony 7 %  7%  [ 7 ]
Zazmatkovat a prudce zabrzdit 14 %  15%  [ 14 ]
Celkem hlasů : 90

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 5. 2006 21:24

Jezdím hodně dlouho a mám najeto pár set tisíc km, v poslední době jsem měl "příležitost" jet párkrát s autem svých známých, jejichž synci nedávno dokončili autoškolu a neprozřetelně si dali na auto "Z" v naivním domnění, že na ně ostatní budou brát ohled.

Konkrétní opakovaná zkušenost z D5 Praha - Plzeň:
Jedu podle tachometru cca 145, podle GPS 132 km/hod., předjíždím několik kamionů. Zezadu se přiřítí hovado (zajímavé je, že výhradně v Koktávce, Prassatu nebo vytuněném Golfu) a blikáním, nebo i troubením, mně dává najevo, jak ho jako začátečník šíleně zdržuju...

Co mám udělat?

1) Kašlat na něj a stálou rychlostí dokončit předjíždění
2) Sešlápnout plyn k podlaze, způsobit si vír v nádrži, abych kamiony co nejrychleji předjel a Jeho Výsosti uvolnil cestu
3) Pustit plyn, zpomalit, nechat kamiony zprava předjet a zařadit se za ně, aby šílenec za mnou mohl nerušeně pokračovat v jízde
4) Jako správný začátečník zazmatkovat a prudce zabrzdit, aby si dement za mnou prohlédl obsah mého kufru...
Tomáš Marný
Nováček

Odeslat příspěvekod Manli2 12. 5. 2006 21:26

kašli na ně... ti lidé sou nemocní..... pozor2 maj srašnej tik v levé ruce... :hm :?
e46 330i
Manli2
Inventář

Odeslat příspěvekod Předseda 12. 5. 2006 21:28

Moc to řešíš ;)
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod Driver 12. 5. 2006 21:32

Podle nicku - to máš marný :) hovada ve vočipovanejch ochváckávh TDI co kouřej jako traktory se najdou vždycky a vyblikavali by tě, i kdyby si jel v 5er BMW o 10kmh min nez oni.

Ja osobne bych si na auto "Z" nikdy nedal, pak to akorat znervoznuje lidi za tebou, cekaj az udelas nejakou kravinu a radsi te rychle predjedou...
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod Saman 12. 5. 2006 21:33

Ja bych ho podusil a predjizdel kamion jak kamionak, takze cca +1km v hodine vic nes ten kamion :D , a mezitim bych mu jeste pustil mlhovku.
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář

Odeslat příspěvekod pech. 12. 5. 2006 21:37

:D, to by ho trefil šlak a způsobil by řetězovou nehodu.... :P
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod Driver 12. 5. 2006 21:40

spis by te vzal zprava, aby ukazal vykon svyho TDIčka...
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 5. 2006 21:45

[quote="Předseda";Moc to řešíš ;) /quote]
Třeba jo. Do popsané situace se občas dostanu i se svým autem, které je slabší, než auto oněch známých. Kdežto s jejich autem se mně to stalo pokaždé, když jsem po D5 jel... Takže jednoznačně ona nálepka "Z" působí na některé jedince jako červený šátek na býka. Přitom by je naopak měla zklidnit 8) .
Tomáš Marný
Nováček

Odeslat příspěvekod p0etrik 12. 5. 2006 21:46

Ja bych normalne zpomalil a zaradil se zpatky za kamion. Uz se mi to parkrat stalo (i kdyz naposledy hodne davno), ale uvazoval jsem o tom. Naposledy co mne onehda dohnal ze zatacky nejakej z obrovskeho kopce rozjety favorit kdyz jsem byl zrovna vedle kamionu a zacal zurive blikat. Jedinne co mne napadlo bylo opravdu jenom zpomalit a zaradit se zpatky (i kdyz jsem to neudelal). :)
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 5. 2006 21:47

Driver píše:spis by te vzal zprava, aby ukazal vykon svyho TDIčka..../quote]

To právě ne, dělají to v situacích, kdy jsem vedle toho kamionu... Takže vlastně by byla ještě jedna možnost - strhnout to doprava a narvat to mezi tahač a návěs :? .
Tomáš Marný
Nováček

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 5. 2006 21:51

p0etrik píše:Ja bych normalne zpomalil a zaradil se zpatky za kamion. Uz se mi to parkrat stalo (i kdyz naposledy hodne davno), ale uvazoval jsem o tom. :)

jj, už jsem o tom párkrát přemýšlel, a tohle se mně opravdu zdá nejschůdnější: zpomalit, zařadit se zpátky za ty kamiony, stáhnout okénko a pokynout mu "tak jeď, máš volno"... :) .
Tomáš Marný
Nováček

Odeslat příspěvekod Deli 12. 5. 2006 22:09

[quote="Tomáš Marný"oKonkrétní opakovaná zkušenost z D5 Praha - Plzeň:
Jedu podle tachometru cca 145, podle GPS 132 km/hod., předjíždím několik kamionů. Zezadu se přiřítí hovado (zajímavé je, že výhradně v Koktávce, Prassatu nebo vytuněném Golfu) a blikáním, nebo i troubením, mně dává najevo, jak ho jako začátečník šíleně zdržuju... /quote]
Tak ono to neni zase tak jednoduchý... :lol:

1) pokud by on měl trochu rozum a vidí, že předjíždíš a že se nějak zbytečně nemrskáš vlevo, tak by nemusle blikat, troubit a tak...
2) ty bys zase mohl na to trochu šlápnout, abys předjel rychleji... a vítr v nádrži si za těch pár metrů uděláš jen težko... :P
Deli
Bronzový avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Driver 12. 5. 2006 22:11

Tomáš Marný"o[quote="Driver píše:spis by te vzal zprava, aby ukazal vykon svyho TDIčka..../quote]
To právě ne, dělají to v situacích, kdy jsem vedle toho kamionu... Takže vlastně by byla ještě jedna možnost - strhnout to doprava a narvat to mezi tahač a návěs :? .!/quote]

A nebo treti moznost ala FnF podjet pod kamionem :D
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod julius7 12. 5. 2006 22:14

Ja by som volil prvu moznost.Ale,aby som magora nepodrazdil uplne :wink: asi by som trocha zvysil rychlost,uplne k podlahe vsak nie.
julius7
Štamgast

Odeslat příspěvekod Mr.L 12. 5. 2006 22:22

Po Praze je Z nejvetsi vychytavka... :D
Mr.L
Nováček

Další stránka