italske myto

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod voborl00 10. 5. 2006 12:10

byl jsem ted na par dni v italii a povedla se mi nasledujici vec: ztratil jsem ten listek na myto, ten co vydava automat pri vjezdu na dalnici :cry: toto jsem samozrejme zjistil klasicky az u exitu u benatek - poresil jsem to tedy s clovekem co v budce vybira myto, ten mi vystavil nejaky papir kam mam poslat penize za to nezaplacene mytne a pustil me dal bez placeni ... jel jsem se zenskou a meli jsme v aute trochu bordel a povedla se nam jeste jedna uzasna vec - ztratili jsme i ten druhy papir :cry: kdyz jsem se na nej predtim dival bylo tam neco o uhrazeni dane castky do 15 dnu na dany ucet s moji spz

otazka tedy zni: kdyz uz to ted tezko zaplatim, budou mi delat nejake problemy pri dalsim vjezdu do italie s timhle autem? mate nekdo zkusenosti? nemam problem tam ject s jinou spz, jenom me zajima jak se tohle resi ...
voborl00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Driver 10. 5. 2006 12:26

Nechapu, jak si mohl ztratit 2 papiry :D
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod Marek71 10. 5. 2006 12:27

Driver: nestratil... nechce platiť :-)
Lexus GS 450h Premium 2013
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář

Odeslat příspěvekod voborl00 10. 5. 2006 12:34

ten prvni mi nejspis ulitnul z auta kdyz jsem vetral protoze mi tam trochu ukapnul benzin z kanystru :cry:

a ten druhej uz jsem proste nenasel ... s papirama se to celou dobu melo tak ze jsem to dostaval z budky a podaval slecne at to "uklidi"
voborl00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fahrman 10. 5. 2006 13:07

jen se za to nestyd ... me taky zajima, jak neplatit mytne v Italii :D

podle me si te zaregistruji a bud na hranicich nebo u prvniho mytneho te nepusti dal, dokud nezaplatis ...

anebo bych ztratil SPZku ;) ... na kolik to dnes vlastne prijde?
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 10. 5. 2006 13:58

Jasne, mozna je levnejsi ztratit RZ a vyfasovat nove ;-)
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod voborl00 10. 5. 2006 14:00

aby to po me nevymahali pres bernak v cechach :hm

pochybuju ze v takovym pripade by stacilo rict ze tam byla osoba me blizka :hm
voborl00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Oops! 10. 5. 2006 14:09

voborl00 píše:aby to po me nevymahali pres bernak v cechach :hm

pochybuju ze v takovym pripade by stacilo rict ze tam byla osoba me blizka :hm
Heh, to bys je musel hodně nas*at aby to u nás po tobě vymáhaly....
Spíš si tě podaj při příštím výletu do It.
Už se to tu i párkrát řešilo akorát s pokutama, mrkni na starší thready ...nikdy nic nepřišlo :wink:
Naposledy upravil Oops! dne 10. 5. 2006 14:10, celkově upraveno 1
Oops!
Stříbrný avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod mole 10. 5. 2006 14:09

v chorvatsku to maji tak, že když ztratíš ten lístek, tak platíš maximalní možnou taxu hned na místě
Opel Astra H Caravan 1.8 LPG
mole
Štamgast

Odeslat příspěvekod voborl00 10. 5. 2006 14:15

v it chteli taky maximalni moznou taxu - co jsem si tak dopocital podle toho nez jsem ten listek ztratil - ale ne hned nybrz do 15 dnu bud nekam na ucet nebo cash u te tollbooth
voborl00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Guma1 10. 5. 2006 14:22

Já mám zkušenost jednu osobní a jednu z "rodiny".
1) Osobně jsem jel úsek z Riccione do San Marina a hloupě jsem najel na mýtnici, která bere jen karty, ale pravděpodobně jen ty jejich VIACARD, ale ne MC nebo VISA. Chvili mi dávali pokyny-asi jak to mam zaplatit (samozřejmě italsky - tuto řeč neovládám :( ), já na ně mával do kamery a pak mi zvedli závoru. Po návratu druhý den jsme zajeli s přítelkyní (umí italsky :D ) na mýtnici v Riccione, tam maník u počítače vyjel seznam RZ, asi těch, co nezaplatili (měli to tam pěkně nafocené i se mnou), zaplatil jsem mýto-nic navíc, stornovali to a bylo to OK. Dokonce nad tím mával rukou, že to za to ani nestojí (2 eura).
2) Z rodiny profesionální řidič kamiónu někde v Itálii na dálnici něco nezaplatil. Moc jsem tomu neporozuměl tenkrát, protože tvrdil, že někde opustil dálnici (s kamiónem) mimo mýto, nebo nějakým způsobem najel do protisměru. Ale jak to dokázal, to se mě neptejte. Samozřejmě, když tam jel opakovaně, tak ho odstavili na mýtnici a že ho nepustí, dokud nezaplatí prý nějakou pokutu (taky neuměl italsky). Volal k nám, dal nám nějaké číslo a přítelkyně to s něma telefonem zkoulela tak, že nemusel platit ani pokutu ani mýto za minule projetý úsek a ještě nás pozval, ať se stavíme na víno někdy.

Závěr: Má někdo zkušenost, že nezaplatil při další cestě se mu nic nestalo?
Guma1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Guma1 10. 5. 2006 14:28

...jo ještě, jsem zapomněl.
Jinak, když ztratíte ten lístek, který si vyzvednete na vjezdu na dálnici, tak chtějí uhradit vše jako byste jeli od začátku placeného úseku. Co byste také čekali jiného.
PS. Když pojedete z Brenneru dolů, tak ho vlastně můžete zahodit...
Guma1
Kolemjdoucí