praha-bazilej bez dalnicni znamky

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod voborl00 13. 3. 2006 16:05

o vikendu asi pojedu do bazileje, chtel bych se zeptat jak to poresit se svycarskou dalnicni znamkou abych ji nemusel vubec kupovat - udajne lze koupit jenom rocni coz mi prijde dost zbytecny

takze otazka: da se z nemecka dostat do bazileje autem aniz bych riskoval jizdu po dalnici bez dalnicni znamky? poradi nekdo? dekuju za vsechny tipy
voborl00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Haldo 13. 3. 2006 16:20

ked sme isli do zenevy minuly rok z francuzska, tak to na hraniciach robili jednoducho. Mas dialnicnu dolava a rovno na dialnicu, nemas, do prava do rady a musis kupit...prakticky sa teda do krajiny bez tej nalepky nedostatnes. Teda aspon minuly rok to tak bolo...
- [b]When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.[/b]
- [b]Being happy isn't having everything in your life be perfect.[/b]
- [b]Today is the first day of the rest of your life.[/b]
Haldo
Štamgast

Odeslat příspěvekod SirTom 13. 3. 2006 16:22

přesně jak píše Haldo na hranicích (dálniční přechod) ti maník vrazí nálepku a natáhne ruku. Ale pokud si vzpomínám cena nebyla nijak závratná.
Naposledy upravil SirTom dne 13. 3. 2006 16:34, celkově upraveno 1
SirTom
Nováček

Odeslat příspěvekod Brus 13. 3. 2006 16:33

pred 2.5 lety slo do Basileje pres nemecko dojet v pohode mimo dalnice svycarske

tesne pred hranicema se sjelo na okresku a pak na hranice, ale vim, ze to bylo mimo dalnici uplne kousek
Naposledy upravil Brus dne 13. 3. 2006 16:37, celkově upraveno 1
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod p0etrik 13. 3. 2006 16:36

SirTom, Haldo: Na dalnicnim prechodu lze predpokladat, ze vas bez znamky dal nepusti. :hm
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod SirTom 13. 3. 2006 16:39

p0etrik píše:SirTom, Haldo: Na dalnicnim prechodu lze predpokladat, ze vas bez znamky dal nepusti. :hm

Sice lze, ale zatím nikde jinde jsem takový systém neviděl. Třeba na přechodech směrem do AUS je to každému jedno.
SirTom
Nováček

Odeslat příspěvekod CHiP 13. 3. 2006 16:50

SirTom píše:
p0etrik píše:SirTom, Haldo: Na dalnicnim prechodu lze predpokladat, ze vas bez znamky dal nepusti. :hm

Sice lze, ale zatím nikde jinde jsem takový systém neviděl. Třeba na přechodech směrem do AUS je to každému jedno.m/quote]

To samé dálnice Brno/Bratislava. Na autě máme roční na české dálnice, před hranice jsem kupoval slovenskou, tu nejkratší, ale co mě zarazilo, tak z čechů co jeli po slovenské dálnici měl slovenskou známku každý 10x :x
CHiP
Autobusák roku 2009

Odeslat příspěvekod voborl00 13. 3. 2006 18:46

no presne neco takoveho bych potreboval :-) jenom vedet jestli to jde udelat jeste letos ...
voborl00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod voborl00 13. 3. 2006 18:47

podle mapy by sject mimo dalnici jit melo, ale co na to realita na hranicich ...
voborl00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Brus 13. 3. 2006 18:55

tam se urcite nic nezmenilo, nedelal bych z toho zadnou vedu... proste sjedu posledni nemecky ausgang a v nejhorsim se zeptam
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod belzebub 13. 3. 2006 18:57

Hele s těma hranicema bych to moc neřešil, protože švycarsko před nějakou dobou podepsalo Šengenskou dohodu, což znamená volny pohyb
belzebub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MAN737 14. 3. 2006 06:57

DO Baselu bez známky nejezdi,nebo zdechneš.
Myslím tím nervy a tak.Nalep ji něžně,a pak ji tady prodej na inzerát.
MAN737
Štamgast

Odeslat příspěvekod Pucmeloud(smazano) 14. 3. 2006 07:09

kdyz na to nemam tak tam nejezdim....tenhle zpusob setreni mi zacina nebezpecne pripominant otravne a smesne nemecke skrblictvi
Pucmeloud(smazano)
Nováček

Odeslat příspěvekod voborl00 14. 3. 2006 09:15

Pucmeloud píše:kdyz na to nemam tak tam nejezdim....tenhle zpusob setreni mi zacina nebezpecne pripominant otravne a smesne nemecke skrblictvi

neboj, ja na to mam - do cestovani a aut poustim dost velkou cast svych prijmu, jde o to ze kvuli tomu ze tam potrebuju jednou sject tak se mi nechce zbytecne vyhazovat penize (ktery mi pomalu zaplati benzin na zpatecni cestu) za neco co uz pak nebudu potrebovat, tudiz pokud je nejaka cesta jak se tam dostat po silnici bez znamky tak bych byl rad, kdyz to bez ni nepujde tak si ji proste koupim
voborl00
Kolemjdoucí