tajný vypínač, atd...

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JackNO.1 11. 3. 2006 22:08

Jelikož v brzké době plánuji koupi nějakého vozítka a chudák autíčko bude stát v Brně na sídlišti, chci se zeptat ohledně tajného vypínače nebo jak se tomu říká... Auto nebude nijak drahé, ale předpokládám, že si k němu velmi rychle vybuduji citový vztah a nerad bych o něj přišel...
Cílem tedy je auto jakžtakž zabezpečit, ale nemá cenu tam cpát nějaký alarmy, všelijaký elektronický a vyhledávací systémy, apod. Zajímá mě pokud možno co nejjednodušší a nepříliš nákladné řešení...

Napadnul mě hlavně ten tajný vypínač zapalování. Jak to přesně funguje a jaká je šance, že to profíka odradí. Jde to nějak lehce překonat? Prostě kdo máte zkušenosti s čímkoliv podobným, pište pls... Danke
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 11. 3. 2006 22:13

Mame v aute a odpojuje se tim cerpadlo.
A blika cervene :)
Nejaky efekt to snad ma...
M.
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod germi123 11. 3. 2006 22:17

Jack: Ještě bych udělal jeden na palivové čerpadlo, a napájení ŘJ motoru a zloděj nemá šanci :-)
germi123
Servismen

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 11. 3. 2006 22:18

Já mělvypínač na spínací skřínce a jednou mi málem vyhořelo auto,jelikož se mi to tam zkratovalo.Ale pokud to nebude odfláklý,tak je to dobrý.
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 11. 3. 2006 22:23

No, ono to vypadá, že to je superzabezpečení. Za pár stovek si nechám udělat nějakou blbůstku, která v podstatě odradí naprostou většinu amatérů a i pár profíků. Ale proč to není masově rozšířený, pokud to má nějaký větší efekt?
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 11. 3. 2006 22:25

Efekt to má takovej,že je to další ztížení pro zloděje.
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 11. 3. 2006 22:33

PavelMareš: no dobře, to je jasný... takže když mi zloděj vleze do auta, zjistí, že nejde nastartovat a nenajde ten vypínač, jakou má šanci, že odjede?
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 11. 3. 2006 22:35

Bude se muset holt hodne snazit, aby ho nasel.

Ale auta se taky kradou odtazenim.
M.
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CHiP 11. 3. 2006 22:38

Já si pro svoje autíčko půjdu do bazaru ve středu, ze zabespečení má jenom imobilizér v klíčku :? .
Prolejzám různé diskuke a tak a pořád se nemůžu rozhodnou, zda koupit nějaký alarm + pager nebo zamikání zpátečky a nebo platit pojištění proti krádeži, na jehož cenu se radši budu informovat až při uzavírání povinného ručení :)
CHiP
Autobusák roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 11. 3. 2006 22:39

JackNO.1 píše:PavelMareš: no dobře, to je jasný... takže když mi zloděj vleze do auta, zjistí, že nejde nastartovat a nenajde ten vypínač, jakou má šanci, že odjede?,/quote]


Nenastartuje přes spínací skříňku.
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 11. 3. 2006 22:41

Pojisteni proti kradezi je levnejsi, kdyz tam mas nejaky prekazky, ne?
Mame v aute jak imobilizer, tak paku na volant a samozrejme pojisteni.
Ted bych se rozhodoval i pro GSM alarm.
M.
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ployd 11. 3. 2006 22:43

Nejdulezitejsi otazka ale asi bude, kde provest rozpojeni potrebnych dratu tak, aby bylo co nejmene napadne a take co nejhure pristupne.... ale to uz zalezi individualne na kazdem modelu auta.
ployd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vana666 11. 3. 2006 22:57

Měl jsem kdysi na Š120 a pak ve starém Passatu vypínač zvenku v mřížce masky chladiče. Když jsem vylez z auta, tak jsem jako zkusil zavření kapoty a přitom nenápadně cvakl vypínačem. Při otevření dveří to zapínalo klakson přes dveřní spínače a dík relé to pak troubilo furt. Funkce stoprocentní, náklady padesát korun. Několikrát se mi to na ulici rozhoukalo a pokaždé proto, že se mi do auta chtěl dostat příslušník jedné méně přizpůsobivé národnostní menšiny (bydlel jsem v Ostravě). Tehdy je to ovšem ještě dokázalo odradit. :?
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalfa 11. 3. 2006 22:59

My máme na autě startování přes magnet: musí se přiložit magnet k určitému místu a by to seplo a pak to nastartuje...nikdo to nezná v servisech
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 11. 3. 2006 23:04

ja koupil skodarnu s tak tajnym vypinacem, ze ani majitel a clovek, kdo ho montoval, nevedel, kde je. nasel sem ho az po roce :)
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků