praha-warszawa

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod voborl00 27. 2. 2006 22:47

mel by nekdo tip na dobrou trasu a cas (a ubytko ;-)) jedu tam na vikend (vylet) a jasne je spousta planovacu tras apod. ale neni nad osobni zkusenost s polskymi silnicemi, proto se ptam - doporuci nekdo nejlepsi trasu pro tyhle parametry - odjezd z prahy v patek vecer/noci tak abychom byli v sobotu rano na miste? polsky benzin bude predpokladam ok? diky za vsechny reakce
voborl00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 27. 2. 2006 22:50

Polský benzín je OK.Pokud ho teda nebudeš brát někde z kanystru na vesnici za "výhodnou" cenu :D
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008

Odeslat příspěvekod Pickuper 28. 2. 2006 12:04

No já bych to vzal trošku oklikou přes Osvětim-Březinku, celkem zajímavé místo, když už člověk jede do Polska....... :wink: nebo Treblinka, Sobibor či Belzec.....ale to už je trošku z ruky :(
"a ja cekal, ze budes tak nejak jednodussi clovek, ktery kdyz mu nekdo nekyve hlavou na ty jeho blbosti, tak holt mu to hlava nepobere a musi davat vsem pres drzku. No proc ne, tim vice se potvrzuje to, co se tu o tobe rika." Goes
Pickuper
Štamgast

Odeslat příspěvekod xpca 1. 3. 2006 21:43

Jedina dobra silnice v Polsku je ta, po které nepojedeš, protože jde jaksi z východu na západ. Kus dálnice u Wroclavi. Do Wawy to znám z Těšína, přes Bielsko B. (do Bielska to je děs) a pak po ctyrproudovce s krizovatkami a svetly pres Katowice Czestochowu Piotrkow. Tryb. do Wy. Ale nic moc cesta. Připomíná rychlostní kom mezi Lipníkem nad. B a Novym Jicinem. Casto zvlnena od nakladaku jako prase. Kousek po trase je i dalnice, ta je lepsi, ale po ni nepojedes vic jak hodku. Pokud pojedes z Prahy, pak to bude fuska. Tech kilaku...
xpca
Nováček

Odeslat příspěvekod Alex.. 1. 3. 2006 22:01

voborl00: je fakt, že je to strašná štreka..a nejhorší je, že tam docela dost měří poldi, takže opravdu dodržovat rychlost u těch světel..:(
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod 9-3 1. 3. 2006 22:10

Nejkratsi a nejlepsi cesta z Prahy do Wawy je: Podebrady, Hradec, Nachod, Kudowa Zdroj, Klodsko, Opole, Czenstochowa, Piotrkow Tribunalski a Wawa. Z Prahy je kus dalnice a pak z Czenstochowe do Wawy ctyrproudovka, z ktery je ale dalnice jen asi 5 Km. Zbytek je obycejna silnice se semaforama a s odbocovanim vlevo z rychleho pruhu. Asfalt tradicne silenej. Nemaji sterk a tak musi delat novej povrch co rok.
V noci se da tahle trasa zvladnout za sest az sedm hodin, ve dne i za trinact. Da se i jet pres Brno a nahoru na Tesin. Pak je temer pres cele Polsko takova ctyrproudovka co je na prvni trase az od Czenstochowe. Ale je to podstatne delsi (asi o 150 Km). Jelikoz jsem tuhle trasu jel asi 150x, tak jsem zkousel vsechno a nejlepsi je ta vyse uvedena cesta. Pres den bych to ale nejel :-)
Ubytovani ve Wawe je docela drahe. Ale na hlavni prijezdovy trase do centra od Prahy, je zhruba na urovni letiste (to jde velmi dobre poznat) vpravo fajn moderni hotel (dvoupatrova budova, jmeno si nepamatuju) za asi 150 - 200 PLZ za dvouluzak.
Po Wawe je lepsi jezdit autem. Zaparkovat se da (v centru pod palacem ze vsech stran).
A bacha. Jak je na ty gierkuwce (ta ctyrprodovka z jihu na sever) omezena rychlost, je velka pravdepodobnost, ze budou merit. Ve dne i v noci. Z Czenstochowe do Wawy vzdy aspon na dvou mistech.
9-3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xpca 1. 3. 2006 23:06

9-3 co tě šmarjá honí do Wawy tolikrát? Vždyť ty jejich cesty jsou očistec... Jet z Czestochowy na Gdansk, to je panecku zazitek...
xpca
Nováček

Odeslat příspěvekod JanQ 11. 3. 2006 09:11

Pickuper píše:No já bych to vzal trošku oklikou přes Osvětim-Březinku, celkem zajímavé místo, když už člověk jede do Polska....... :wink: nebo Treblinka, Sobibor či Belzec.....ale to už je trošku z ruky :( /quote]

v lete 2005 jsem byl na podobny trase jak popisujes a to Gross-Rossen,Lodz,Warszawa,Treblinka,Lublin (Majdanek),Belzec,Krakow,Auschwitz......
Dacia Lodgy 1.6 Arctica LPG
www.facebook.com/pages/LKPR-Marshallers/299213700201328
http://www.spritmonitor.de/en/detail/581583.html
JanQ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 11. 3. 2006 09:12

JanQ - nebyl ten tvůj výlet takový ponuře jednotvárný?Nebo jsi vášnivý historik?
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008

Odeslat příspěvekod JanQ 11. 3. 2006 11:53

temne to bylo,ale bylo to cilene....tato cast historie me velmi zajima...chtel jsem to videt na vlastni oci...urcite to stalo za to...jinak bylo to celkem 2tkm...
JanQ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 11. 3. 2006 11:58

Takže ty jsi třeba v Lodži a Varšavě šel cíleně do bývalých ghet?Jsou tam památníky a muzea?
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008

Odeslat příspěvekod Dusan 11. 3. 2006 11:59

Pickuper píše:No já bych to vzal trošku oklikou přes Osvětim-Březinku, celkem zajímavé místo, když už člověk jede do Polska....... :wink: nebo Treblinka, Sobibor či Belzec.....ale to už je trošku z ruky :( /quote]

Neni lepsi tam ject vlakem? Slysel jsem, ze do Treblinky i Osvetimi jezdilo kdysi docela dost spoju, sice pry jenom nejaka ctvrta trida s minimalnim komfortem, ale za to pry bez zastavek a casto. Mr. Green
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 11. 3. 2006 12:03

Dusan:Akorát se nedala koupit zpáteční jízdenka,vid?Dusane,pokus o vtip,ale zdržme se prosím takovýchto narážek.
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008

Odeslat příspěvekod JanQ 11. 3. 2006 13:39

presne tak,v Lodzi ma ghetto plochu cca 4 km ctverecnich,to by zabralo cely den,tak jsme prosli kratsi verzi..

Obrázek

ve Warszave jsme byli taky v casti ghetta...pamatniku je vsude a hodne..

Obrázek

Obrázek

Lublin-Majdanek...

Obrázek

presouvani dat do notasu...

Obrázek

pamatnik v Belzecu...

Obrázek

Osvetim...

Obrázek
JanQ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 11. 3. 2006 21:51

Hm,takový tematický výlet.No,já byl v Terezínu,tam byli na exkurzi nějaký Němci a když jim to průvodkyně vyprávěla,tak se smáli a vtipkovali.V tu chvíli bych jim ustřelil palice.Velmi mě uráží,když na taková místa Němci jezdí bez špetky pokory a základní slušnosti.
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008

Další stránka