Který motoristicky casopis?? (tydeník, ctrnactideník)

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jaky casopis??
Carauto 27 %  69%  [ 27 ]
AutoTip 12 %  30%  [ 12 ]
Celkem hlasů : 39

Odeslat příspěvekod M@tezz 8. 1. 2006 16:03

MAN737 píše:4Matezz:to je český specializmus tunning=tisíc cimprlátek z pumpy.. Oproti tomu Německý čistý hladký tunning... Hmmm..../quote]

No právě. Na těch německých autech bylo vidět, že je neupravoval nějaký Jouza v garáži JZD. A i když někdy ta úprava byla na můj vkus až moc "rychlá a zběsilá", musel jsem uznat, že je to kus dobře odvedené práce.
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007

Odeslat příspěvekod Kubax 8. 1. 2006 16:30

M@tezz píše:...Jestli nemůžeš CarAuto sehnat, jednoduchým řešením je předplatné. Je to i levnější.l/quote]

Zatim se mi nechce predplacet neco, co jsem s dostatecne "neohmatal" tak ze v ramci moznosti (tzn. dokud se mi nepodari seznat kvalitni trafiku a ne nejakou, kde mi s klidem prodavaji stary casopis,nebo tam nic nemaji) asi zustanu u autotipu..
vratka si ale nechavam otevrena... :wink:
Have you tried turning it off and on again ???
------------------------------------------------------
Kubax
Nákupčí roku 2007

Odeslat příspěvekod martineQ 8. 1. 2006 16:41

Osobně čtu pouze CarAuto dostal jsem na něj předplatné. Dřív se mi do rukou dostaly i jiné časopisy SM Autohit autotip...většinou jsem se ale nedozvěděl nic podstatného tak jsem je přestal kupovat uplně. Větśinou mě štvalo že ve článku byly chujoviny a technická data - jenom co se jim hodilo do krámu. Pokud se o nějaké auto zajímám je snažší si informace vytáhnout z netu...
martineQ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod martineQ 8. 1. 2006 16:57

Vy co čtete CarAuto nemáte pocit že jeho kvalita povážlivé klesá? Od doby co se stal týdeníkem se mi občas stává že některým ćíslům nevěnuji víc než 10minut a někdy si je dokonce ani nevezmu s sebou na záchod!!!!!!
Klesající kvalitou nemyslím způsob psaní testů, ten si drží stále vysokou úroveň, ale jejich skladbu. V poslední době se objevují minitesty ty mi pijí krev maximálně. Osobně bych uvítal třebas jenom jeden rozsáhlý test nějakého lidského auta a né několik jednoobrázkových a dvouvětých recenzí. V předchozí vétě jsem nakousnul i další problém testy aut jejichž jméno ani nedokáži vyslovit...ve většině případů to znamená že test nečtu prosté mě nezajímá....No a pak tu jsou ješté supersporty pokud bych se chtél pŕi ćtení prohánět právé jimi koupím úplně jiný časopis...Toť můj názor na CarAuto poslední doby! Ješté minimálné půl roku ho budu číst protože mám předplatné!
Závěr : CarAuto se číst dá ale hlas bych mu dal tak pŕed rokem, hlasování se proto nezůčastním!
martineQ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod M@tezz 8. 1. 2006 17:11

xKuba píše:
M@tezz píše:...Jestli nemůžeš CarAuto sehnat, jednoduchým řešením je předplatné. Je to i levnější.l/quote]
Zatim se mi nechce predplacet neco, co jsem s dostatecne "neohmatal" tak ze v ramci moznosti (tzn. dokud se mi nepodari seznat kvalitni trafiku a ne nejakou, kde mi s klidem prodavaji stary casopis,nebo tam nic nemaji) asi zustanu u autotipu..
vratka si ale nechavam otevrena... :wink:

Záleží na tom, co je pro tebe důležité. Svět motorů a AutoTip jsou časopisy zaměřené na typického českého řidiče-chataře/chalupáře a hlavní důraz se klade na praktičnost auta, spotřebu atp. Přechodem od SM k AT si podle mě moc nepolepšíš.
Speed a CarAuto se soustředí na jízdní vlastnosti aut a zprostředkování subjektivních pocitů z řízení. Kladně hodnotí spíš sportovní jízní vlastnosti a zábavu za volantem. A to je mému srdci bližší :lol:

Obrázek o stylu článků si můžeš udělat na http://www.stratosfera.cz/carauto/ anebo na http://www.stratosfera.cz/speed/
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007

Odeslat příspěvekod MAN737 8. 1. 2006 17:15

Kde neklesá kvalita? To by mě moc a moc zajímalo.. (a nemyslím to jen u časopisů) (SuprMega OT: má první Panasonic sestava vydržela 21let bez chybičky(DVACETJEDNA)asi díky tomu že to bylo Japonské,nyní mám Kino Panasonic nečistokrevné výroby a po třech letech potřetí servis,a tuším,že dle tohoto modelu přesouvání výroby pro snižování nákladů to jde podobně v každém odvětví!)
MAN737
Štamgast

Odeslat příspěvekod martineQ 8. 1. 2006 18:04

:tleskani
martineQ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Kubax 8. 1. 2006 20:34

M@tezz píše:Záleží na tom, co je pro tebe důležité. Svět motorů a AutoTip jsou časopisy zaměřené na typického českého řidiče-chataře/chalupáře a hlavní důraz se klade na praktičnost auta, spotřebu atp. Přechodem od SM k AT si podle mě moc nepolepšíš.
Speed a CarAuto se soustředí na jízdní vlastnosti aut a zprostředkování subjektivních pocitů z řízení. Kladně hodnotí spíš sportovní jízní vlastnosti a zábavu za volantem. A to je mému srdci bližší :lol:

Obrázek o stylu článků si můžeš udělat na http://www.stratosfera.cz/carauto/ anebo na http://www.stratosfera.cz/speed/t/quote]

AutoTip je pro me jen takova mezi zastavka, nehodlam skoncit unej /jen snim. jak uz jsem psal, byl to jedinny jiny casopis nez SM, auto7,autohit apd, ktery zrovna ve skvelych trafikach meli...
Casopisy o tuningu nemusim...
Podle tech CA a S co mam doma mi jsou jednoznacne blizsi...Jinak zatim jezdim abych se tim bavil a to ze se z rizeni melo stat nutne zlo se jak doufam dostavi za velmi velmi dlouho, nebo vubec..a tomu podrizuji i vyber sveho pristiho auta..."zabavne" auto nejlepe se sportovnimi predky...Nechci skocit jako "chalupar" ktery si se svym formanem jednou za tyden zajede do "velkomesta" nakoupit do nejakeho hypr-supr marketu...
Kubax
Nákupčí roku 2007

Odeslat příspěvekod M@tezz 8. 1. 2006 21:39

xKuba píše:Podle tech CA a S co mam doma mi jsou jednoznacne blizsi...Jinak zatim jezdim abych se tim bavil a to ze se z rizeni melo stat nutne zlo se jak doufam dostavi za velmi velmi dlouho, nebo vubec..a tomu podrizuji i vyber sveho pristiho auta..."zabavne" auto nejlepe se sportovnimi predky...Nechci skocit jako "chalupar" ktery si se svym formanem jednou za tyden zajede do "velkomesta" nakoupit do nejakeho hypr-supr marketu...

Myslím, že už v tom máš dávno jasno :lol:

M@tezz
Režisér roku 2007

Odeslat příspěvekod Kubax 8. 1. 2006 21:57

M@tezz píše:
xKuba píše:Podle tech CA a S co mam doma mi jsou jednoznacne blizsi...Jinak zatim jezdim abych se tim bavil a to ze se z rizeni melo stat nutne zlo se jak doufam dostavi za velmi velmi dlouho, nebo vubec..a tomu podrizuji i vyber sveho pristiho auta..."zabavne" auto nejlepe se sportovnimi predky...Nechci skocit jako "chalupar" ktery si se svym formanem jednou za tyden zajede do "velkomesta" nakoupit do nejakeho hypr-supr marketu...

Myslím, že už v tom máš dávno jasno :lol:l/quote]

No mam..on vlastne byl ten AutoTip takova znouze ctnost a jak jsem od nej nic necekal tak me prekvapil...takze se mnou asi par cisel vydrzi..
Doufam, ze zitra se mi podari sehnat CA nebo S.. :wink: :wink:
Kubax
Nákupčí roku 2007

Odeslat příspěvekod MAN737 9. 1. 2006 00:13

AutoTip patří do Skupiny AutoGroup a je to mezinárodní Časopis,čili obsah je namíchaný koktejl toho best of z mnoha redakcí více států.U testů se mi líbí megalomanie,kdy dokázali otestovat v jednom testu všechny motorizace např OII,a sepsat jak suběktivní pocity,tak graf výkonostních křivek,či údaje výrobce o užitečné hmotnosti,spotřebě,V-max,intervalů výměny oleje nebo rozvodů,atd u každého motoru zvlášť,ale najednou to sepsali do jednoho testu,kde uvedli i rozpis,kdy už se ta která motorizace vyplatí v porovnání s jinou,čili spotřeba versus Nafta či benzín.Bezvadné.Totéž dělali u asi 9modelů u nás nejprodávanějších malých aut,atd... Nebudu debatovat,o kvalitě,informace široce využitelné,zda je nejlepší či nejhorší nebudu hodnotit.
MAN737
Štamgast

Odeslat příspěvekod SkylineGT-R 9. 1. 2006 00:43

martineQ píše:Vy co čtete CarAuto nemáte pocit že jeho kvalita povážlivé klesá? Od doby co se stal týdeníkem se mi občas stává že některým ćíslům nevěnuji víc než 10minut a někdy si je dokonce ani nevezmu s sebou na záchod!!!!!!
Klesající kvalitou nemyslím způsob psaní testů, ten si drží stále vysokou úroveň, ale jejich skladbu. V poslední době se objevují minitesty ty mi pijí krev maximálně. Osobně bych uvítal třebas jenom jeden rozsáhlý test nějakého lidského auta a né několik jednoobrázkových a dvouvětých recenzí. V předchozí vétě jsem nakousnul i další problém testy aut jejichž jméno ani nedokáži vyslovit...ve většině případů to znamená že test nečtu prosté mě nezajímá....No a pak tu jsou ješté supersporty pokud bych se chtél pŕi ćtení prohánět právé jimi koupím úplně jiný časopis...Toť můj názor na CarAuto poslední doby! Ješté minimálné půl roku ho budu číst protože mám předplatné!
Závěr : CarAuto se číst dá ale hlas bych mu dal tak pŕed rokem, hlasování se proto nezůčastním!
Focus 1.6 16V + Potenza RE720
SkylineGT-R
Nováček

Odeslat příspěvekod SkylineGT-R 9. 1. 2006 00:44

Neviete ci sa da zohnat v Prahe original anglicke EVO?
SkylineGT-R
Nováček

Odeslat příspěvekod MAN737 9. 1. 2006 01:00

Individuální dovoz,EVO VIII,ceny od 20.000eur rok 2003,206kw,novější=dražší,

(nové z USA+výroba rok2005+levostranné řízení od 35.000euro,213kw)
(Ale netuším,zda se to vyplatí kolik stojí u nás a s jakým výkonem???)
MAN737
Štamgast

Odeslat příspěvekod SkylineGT-R 9. 1. 2006 21:32

MAN737: Sorry, zle som sa vyjadril. Kedze sme v teme o casopisoch, myslel som EVO-spickovy anglicky motoristicky casopis. Kedysi niektore jeho clanky preberal cesky Auto-rating a tie clanky boli dost dobre. Videl som jeden original ale v nejakom cudnom, mne neznamom, jazyku a bol nabity naozaj skvelymi testami.

PS: Mitsu EVO by som z USA netrepal, mozno budu tam mat americke nastavenie to by som nerad a vraj nemaju US-modely aktivny zadny diferak. Bol som sadnut na Spořilove v EVO9. Je este krajsie ako osmicka a 1,2 mil nie je zla cena. Ale interier stoji za *****, pravda okrem volantu, sedadla a paky. A gombika ACCD...
SkylineGT-R
Nováček

Předchozí stránka