Dioptrické brýle a autonehoda

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Heru-ur 22. 12. 2005 23:35

Nevíte náhodou, co se stane s dioptrickými brýlemi při autonehodě? Docela by mě zajímalo, zda se při tom nárazu smeknou z očí a skončí na palubní desce a já pak na airbagu s čistým obličejem, nebo se do pytle zabořím s brýlemi na nose.

Bourali jste už někdy s brýlemi? Jak to probíhalo?

Měli jste potom od brýlí odřený obličej, případně nějaké jiné zranění?
Heru-ur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dushanski 23. 12. 2005 00:45

já bych řekl, že se může stát tisíc věcí, od přeraženého nosu k nepatrné oděrce, zkrátka jako ve všem, musíš mít alespoň kousek štěstí...
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod M@tezz 23. 12. 2005 03:30

Dostal jsem ve fiestě (budiž jí vrakoviště lehké) od tranzita ránu zezadu, šel jsem přes střechu a auto skončilo mimo cestu na pravém boku. Brýle mi spadly a nestalo se s nima ani se mnou nic. Jenom boule na hlavě a lehce podřená noha. Auto se srazilo o pěkný kus, kdyby někdo seděl vzadu, tak to má spočítané. Těžko říct jaké to je s brýlema křápnout do airbagu, ale příjemné to nejspíš nebude. Lepší je nosit čočky.
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007

Odeslat příspěvekod Ivory 23. 12. 2005 23:59

Taky jsem už nad tím několikrát uvažoval, ale naštěstí zatím v realitě netestoval (a doufám, že nebudu). Čočky nenosím, protože po zkušenosti, kdy jsem měl oko velikosti a barvy angorského králíka na to už nemám nervy.

V brýlích mám ale plastová skla, takže v případě nárazu by měly maximálně prasknout...
VW New Beetle 1.9 TDi - CULT CAR
Mercedes-Benz C class 240 aut. - BEST CAR
Ivory
Nováček

Odeslat příspěvekod Potvora 29. 12. 2005 15:49

Tak tady mohu objektivně dodat vlastní zkušenost. Po nárazu se brýle nedokáží udržet na nose a okamžitě letí z nosu pryč. Mně se povedlo překulit přes budku (bez airbagu) a výsledek byl tentýž. Co více, už jsem je pak v tom poli nedokázal nikde najít.
Na tohle téma už byla kdysi kdesi nějaká diskuse a někdo to líčil při čelním nárazu tak, že okamžitě odlétly na přední sklo.
Potvora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 29. 12. 2005 15:51

Vim ze na auto.cz byla nejaka "recenze" nehody ktera se jim stala pri testovani. Airbag strelil a bryle nasli nekde v kufru.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Dusan 29. 12. 2005 15:54

p0etrik píše:Vim ze na auto.cz byla nejaka "recenze" nehody ktera se jim stala pri testovani. Airbag strelil a bryle nasli nekde v kufru.

No pokud stale nebyly nasazeny na nose, tak to neni az takove nestesti. Mr. Green
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod p0etrik 29. 12. 2005 15:57

Mr. Green No potom uz na nose nastesti nebyly. Proste ridici se nic nestalo a bryle odletly, takze by snad nemely predstavovat takove bezpecnostni riziko. :hm
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Manli2 29. 12. 2005 15:58

p0etrik píše:Vim ze na auto.cz byla nejaka "recenze" nehody ktera se jim stala pri testovani. Airbag strelil a bryle nasli nekde v kufru.

a hlavu našli kde? :wink:
e46 330i
Manli2
Inventář

Odeslat příspěvekod p0etrik 29. 12. 2005 15:59

Manli: Hlavu vubec nenasli, ale pry se objevil novy sputnik nebo co... :hm
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Honza729 30. 12. 2005 12:56

Zkušenost mám, kynetická energie je svině. Při čelním nárazu jsem brejle našel na podlaze u spolujezdce, ale nejlepší bylo, že jsem si uvědomil, že je nemám až asi tak půl hodiny po nehodě, když už jsem se trochu uklidnil.....S airbagem se nepotkaly.
Honza729
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Laff 30. 12. 2005 14:00

kyenticka energie je holt pes...
For a successful technology, reality must take precedence over public relations, for nature cannot be fooled... We have vastly underestimated how deeply ingrained are the organizational and cultural rigidities that hamper our ability to execute.
Laff
Pozorovatel