Povinné ručení podle obsahu - má to logiku?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod brasci 16. 12. 2005 09:22

no to by bolo dobre... lebo takto mi tie bonusy po prvej nehode zobrali a som nahrany :) este, ze neuplatnuju malusy :)
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sayza 17. 12. 2005 23:47

Ja v zasade souhlasim s goesem v tom, ze poskozeny by v pripade nehody mel mit co nejmene starosti a tomu by mel byt podrizen cely system. Idealne by mel zajet do servisu (byt odtazen) a vratit se po opraveny auto. Vsechny ostatni veci by mel absolvovat vinik a pojistovny. Taky souhlasim s tim, ze pokud mam povinne ruceni, nechci platit nic navic kdyz zpusobim nehodu. Klauzula o "uvedeni do puvodniho stavu" mi zavani podvodem na obou stranach a jak uz tu bylo receno, tak na tom vydelava treti strana (pojistovna), co je docela smutne :-(
sayza
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 18. 12. 2005 00:08

Ja jen nechapu, proc se tady snazi nekdo o system, aby vinik neco doplacel - proto prece plati pojisteni! Vinikem muze byt kazdy, treba zitra...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MAN737 18. 12. 2005 00:34

4jarda:A kdo bude pak rýžovat?
Kocourkov,neřešte to,jde to změnit,ale proč ničit byznys? Proč?
MAN737
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarda2 18. 12. 2005 15:30

737888840 píše:4jarda:A kdo bude pak rýžovat?
Kocourkov,neřešte to,jde to změnit,ale proč ničit byznys? Proč??/quote]
Tak tak, přesně v tom je pes zakopanej.
Ten čtvrtý jarda jsem já, nebo jsem nějakého přehlédl? :lol:
Jarda2
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sayza 20. 12. 2005 03:43

Kdyz je povinne ruceni na automobil, proc neni povinne pojisteni noze? Tim taky muzu zabit. Nebo povinne ruceni za motorovou pilu, tou taky muzu zpusobit skodu. Nebo taky sirkou, cimkoliv. Povinne ruceni za kazdou sirku je nesmysl? No me to pripada stejne nesmyslne jako povine ruceni za auto. Nastroj z cloveka vraha neudela, tim je clovek sam.
sayza
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarda2 20. 12. 2005 08:27

sayza píše:Kdyz je povinne ruceni na automobil, proc neni povinne pojisteni noze? Tim taky muzu zabit. Nebo povinne ruceni za motorovou pilu, tou taky muzu zpusobit skodu. Nebo taky sirkou, cimkoliv. Povinne ruceni za kazdou sirku je nesmysl? No me to pripada stejne nesmyslne jako povine ruceni za auto. Nastroj z cloveka vraha neudela, tim je clovek sam.
S tím zabitím jsi mimo. Pojištění tě neochrání před soudem, když autem někoho zabiješ. A kté sirce - v posledních letech je sice požárů dost, ale i tak - porovnej si jejich počet a vzniklou škodu s počtem a škodou u dopravních nehod. Tak proto asi. Pravděpodobnost, že mi někdo podpálí byt je nula nula nic proti pravděpodobnosti, že mi někdo nabourá auto.
Jarda2
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saman 20. 12. 2005 10:16

Jarda2 : A ted si spocitej kolikrat si ve svem prizpevku pouzil slovo NEKDO namisto slova NECO, tim si jen utvrdil tvrzeni co napsal sayza :wink: . Pojisteni "povinne ruceni" by melo byt u ridice/osoby a ne u auta/veci. Osobne bych zaved povinne ruceni u kazde osoby starsi 14/15 let, proste osoby co je trestne odpovedna a muze zavinit dopravni nehodu.
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarda2 20. 12. 2005 13:50

Saman píše:Jarda2 : A ted si spocitej kolikrat si ve svem prizpevku pouzil slovo NEKDO namisto slova NECO, tim si jen utvrdil tvrzeni co napsal sayza :wink: . Pojisteni "povinne ruceni" by melo byt u ridice/osoby a ne u auta/veci. Osobne bych zaved povinne ruceni u kazde osoby starsi 14/15 let, proste osoby co je trestne odpovedna a muze zavinit dopravni nehodu.
Ano, protože auto (něco) nezapřičiní dopravní nehodu, vždy je to řidič (někdo) který to auto řídí. A auto vždy řídí jen jeden člověk, tak mi nepříjde normální, aby pojištění platili třeba čtyři, kteří se v řízení jednoho auta střídají. Pokud jsem tě dobře pochopil navrhuješ, aby pojištění platil každý, neb každý je účastníkem silničního provozu. Kromě nehorázných zisků, které by z toho pojišťovnám plynuly a neúměrnému zatížení vícečlenných rodin (za studující by to platili rodiče) jde zase o tu pravděpodobnost (jako u té sirky):
- asi 4,5 mil. aut registrovaných v roce 2003 způsobilo 180 tis. dopr. nehod a usmrtilo 1176 lidí
- asi 9 mil chodců v roce 2003 způsobilo 1,9 tis. dopr. nehod, při nichž zemřelo 60 lidí.
Kdyby se porovnala výše hmotné škody, byl by rozdíl ještě markantnější. Vždy se pojišťuje nějaké riziko. Je logičtější, pojistit vyšší riziko. U motorových vozidel je riziko mnohonásobně vyšší, než u chodců, proto je potřeba pojistit především motorová vozidla.

A ještě jeden zásadní argument - proč by rodina nevlastnící auto, měla placením pojistky za osobu platit víc, než svobodný podnikatel, vlastnící firmu s 200 nákladními a 10 os. auty? Kdo asi způsobí více nehod, kdo způsobí větší škody, kdo bude čerpat vyšší plnění od pojišťoven? A kdo bude platit za firemní auta, auta státní správy, sanitky atd. atd.? Všichni chodci se jim na to budou skládat?
Jarda2
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 20. 12. 2005 14:55

Jarda2: no chodci nejsou zrovna stastny priklad, ty by meli platiti jak mourovati, clovek si na nich pak nic nevezme, kdyz neco zpusobi...navic jsou skoro nedotknutelni, pokud fakt ozrali neskoci primo pod auto na dalnici....
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saman 20. 12. 2005 15:03

Jarda2 : Nic neni dokonale, ale co si vezmu na cloveku co mi skoci pod kola ja ho nadlidskym vykonem nejak objedu a naborim do jineho auta nebo cehokoli a auto si zrusim (nastesti mam havrijku), takovi lidi pak jen tupe ziraj a jeste nadavaj jak sem je malem zabyl, a ze takovejch tupcu po nasi zemicce chodi slusny stado, nekdy se projet po meste a pocitej lidi co ti vlitnou na prechod ikdys maj cervenou a ty zelenou, nekdy si spocitej kolik ciklistu nema ani odrazku na kole, natos nejakou blikacku za 200 korun. Proste zdravotni pojisteni platime vsichni a pokud by se zvedlo rocne treba v prumeru o 2 tisice, tak to nikoho nepolozi. Jinak u firemnich aut je silnicni dan, takze toho ze podnikatele nebudou platit se nebojim.
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saman 20. 12. 2005 15:17

Dalsi vec je ze jak argumentujes tim ze jedete v aute 4 a jen 1 je ridic, a co kdys nekdo ma doma 4 auta, taky jede jen jednim, tak proc by platil za vsechny, kdys v dany okamzik ridi jen jedno. Proste pojisteni osoby je spravedlivejsi a lepsi nes pojisteni auta. Pokud mas za rok 5 nehod, a mas spoustu malusu, tak staci auto odpojistit a nechat pojistit jinde, nebo na na nekoho jineho z rodiny a zase mate na aute pekne cistej rejstrik, to by v pripade pojisteni na osobu a diky regystru neslo.
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarda2 20. 12. 2005 15:54

Saman - Ze silniční daně pojišťovnám nejde nic, škody se z toho nehradí. Kdyby se zdravotní zvedlo o 2 tis. ročně na místo zák. pojištění aut, tak zúčastněné pojišťovny zkrachují - skus si spočítat, kolik by se vybralo a kolik se vybere dnes. Chodci dělají blbosti, řidiči ale taky, jaký je poměr počtu těch blbostí jsem ti již napsal. Rodina může mít 4 auta, a současně může se čtyřmi jezdit (když mají všichni řidičák) - opačně to nejde.
Ty tedy myslíš, že se má pojišťovat menší riziko?
Systém malusů a bonusů se mi také nelíbí, to bych zrušil, zdůvodnění už jsem tu psal.
Kdo tedy bude platit za firmy? Rodina bez auta?
Jarda2
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saman 20. 12. 2005 16:13

Jarda2 : No sice je jakasi statistika, ale us se tam nepise ze spoustu nehod sice zavini chodec, ale taky si ten chodec odejde a poldove to prictou navrub ridici. Me osobne se sice jako ridici tohle jeste nestalo, ale jako spolujezdci us jo, na 4 proudu v Hradci nam pres svodidla vlezl do silnice kluk a mi skoncili nadruhy strane a odrovnali predni napravu o obrubnik, kluk utek a co . Oficialne to uzavreli poldove jako nehodu bez vinika ale ve statistikach to bude jako nehoda auta a jeho ridice. Ve finale jsme to zaplatili vsichni co platime povinny ruceni a klucina se jen nekde smeje.
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků