kamery na křižovatkách

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Droffar 11. 11. 2005 19:27

HOOK píše:Vi nekdo, jestli k pokutovani slouzi kamery na svetelne krizovatce u najezdu na D1 na Jiznim meste u stanice Opatov ?

jo tak to by me taky zajimalo :)
"There are hundreds of birds, thousands of flowers, million of stars. But only one race - the human race"
Droffar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Storm8 11. 11. 2005 20:46

To já jezdim zásadně jen na červenou. A když je náhodou zelená, tak chvíli počkám, než skočí červená a pak teprv jedu :P
200 v městě. 300 z místa.
Storm8
Nováček

Odeslat příspěvekod PedroKV 11. 11. 2005 20:58

Koudelka píše:Jinak ty "kamery", co jsou na vodorovném rameni, co drží semafor nad vozovkou, neslouží ke sledování jízdy na červenou. Jsou připojené na řadič, co přepíná semafory a dodávají mu impulsy o hustotě provozu v jednotl.jízdních pruzích.l/quote]

uau, já myslel, že to dělá jakýsi radar, který když dostane od plechu signál "stojí tam auto", tak mu pustí zelenou. A ony už i kamery... :o
PedroKV
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod fahrman 11. 11. 2005 22:48

headquest - prave kvuli zavodnikum bych si to nikdy nelajznul na libovolne krizovatce, ale byl jsem ve fronte aut, ktera projizdela a ja se proste jeste vesel na cervenou ackoliv to ta 1 vterina uz urcite byla... odbocujici auta nam daval prednost takze by proste bezhlave musel najet do meho auta :)

Ta Kotlarska a Konecneho namesti me zaujaly, zrovna tohle mi pripadaly celkem pohodove prumerne frekventovane krizovatky :hm

Revdr: jednak tam nikde nejsou zadna svetla a evidentne jsi presne ten pripad, proc jsem ***** na policii, ze nechyta tam, kde by mela - jet kolem prioru 100 je prasarna - vsichni tam prechazi silnici, jsou tam vedlejsi ulice s blbym vyhledem - no holt se pripojim k taboru lidi, co tebou opovrhuje :) PS: nebyl ten se zigulem Honza?

Storm: no ja se jednou zamyslel a zastavil na zelene a prostal ji celou. Trknula me az oranzova a tak jsem tam dobrovolne stravil pulku mladi :)
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod luk 11. 11. 2005 23:14

PedroKV: "Pouštění zelené" funguje většinou na jiném principu. Ve vozovce je smyčka, a když se změní indukčnost (= vjede nad ni vozidlo), hodí to zelenou. Ale pokud vím, zatím se to u nás moc nepoužívá.
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod fahrman 11. 11. 2005 23:17

luk: v Olomouci se to pouziva nebo alespon pouzivalo na jedne krizovatce pri odbocovani doleva a kdyz ridic zastavil dal od semaforu, tak se tam zelena nikdy neobjevila - mistni ridici pak museli vystoupit a dotycnemu podat vysvetleni jak se zelene dockat :D
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod Revdr 11. 11. 2005 23:42

[quote="fahrman"]

Revdr: jednak tam nikde nejsou zadna svetla a evidentne jsi presne ten pripad, proc jsem **** na policii, ze nechyta tam, kde by mela - jet kolem prioru 100 je prasarna - vsichni tam prechazi silnici, jsou tam vedlejsi ulice s blbym vyhledem - no holt se pripojim k taboru lidi, co tebou opovrhuje :) PS: nebyl ten se zigulem Honza?

Uznavam ze to byla prasarna bylo to fakt vyhroceny je to tam o hubu ale da se to...Jakyho myslis honzu to asi nebyl on popis ladu a ja ti reknu jestli nejaky honzu znam
Mr. Green
Revdr
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod luk 12. 11. 2005 00:14

fahrman: V tom případě je to blbě navržené. Četl jsem o instalaci někde v Berouně (?), a tam je to tak, že se to snímá dost daleko od křižovatky, a kdo jede 50 km/h, akorát mu skočí zelená. A pouští se to jen v noci.
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Mr.L 12. 11. 2005 00:46

Taky je to v praze na ceskobrodske, tam kde se krizi se spojkou...a nejlepsi je, ze tam kdyz se ti nelibi, jak se na tebe nekdo lepi, nebo ho chces proste vyprudit, tak staci za krizovatkou kratce prejet do protismeru do odbocovaciho pruhu a tomu za tebou padne cervena Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Mr.L
Nováček

Odeslat příspěvekod sayza 13. 11. 2005 03:41

Takovy trdla miluju, hlavne kdyz pak blokuji kolmy smer.
sayza
Nováček

Odeslat příspěvekod gasolina 14. 11. 2005 21:35

Droffar píše:jezdit na cervenou je demence. doufam ze ti dojde obalka :)

trefne a dobre
gasolina
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Bobek 18. 11. 2005 16:47

luk píše:PedroKV: "Pouštění zelené" funguje většinou na jiném principu. Ve vozovce je smyčka, a když se změní indukčnost (= vjede nad ni vozidlo), hodí to zelenou. Ale pokud vím, zatím se to u nás moc nepoužívá.s/quote]

Tak u nás máme takovou zakopanou při výjezdu na hlavní (klasická průsečná křižovatka, přechody pro chodce na tlačítka, z vedlejší minimální frekvence). Zelená naskakuje do 10 vteřin. Hloupé ovšem je, že spousta trumberů je líná brzdit a točit trochu víc volantem, takže jak odbočí z hlavní do té vedlejší, přejedou kus do protisměru přes tu smyčku a pustí tak v hlavním směru červenou úplně zbytečně.
Nicméně dřív to fungovalo ještě líp: semafor měl pevný program, puštěný byl dopoledne a odpoledne (když šly děti do/ze školy) a z normálnímu tvoru nepochopitelného důvodu v noci. Noční program dával zelenou z vedlejší jednou za uherský rok. Varianty byly dvě: 1) jet jinudy nebo 2) (nekecám) vystoupit z auta, dojít si zmáčknout tlačítko pro chodce, nasednout a hop, zelená byla na světě...
Ad kamera na Chodově u D1 (myslíte Chilská x Opatovská?): pokud vím, tak snad slouží jenom dynamickému řízení.
Bobek
Nováček

Odeslat příspěvekod Storm8 1. 12. 2005 23:39

Proč neni těhlech indukčních smyček v silnicích mnohem víc? Je to docela dobrá věc, ne? Hlavně v noci...
200 v městě. 300 z místa.
Storm8
Nováček

Odeslat příspěvekod MAN737 1. 12. 2005 23:48

Novější typy semaforů co mají červenou větší než ostatní barvy prý mají to čidlo standardně,ale ne všude je aktivní,upřednostnuje se program,který má za úkol tahat dopravu co nejplynuleji z města,na dálnici,atp Někde to funfuje jen vnoci,někde to je na sežrání žvýkačky či cigarety..
MAN737
Štamgast

Odeslat příspěvekod Saman 2. 12. 2005 00:08

headquest : Na paradu ty kamery urcite nejsou, pockej si jako ja 4 roky a cekej obalku od financaku, tohle totis vyrizujou prave tam, a dokonce se mi ji obtezovaly poslat pres pul republiky :x . Hezky je i ten text nakonci, pokud po obdrzeni toho dopisu nezaplatis do 14 dnu tak na tebe kluci a babky z financaku poslou kamose exekurory 8) .
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka