Dokazete poznat rozdily ve kvalite podvozku

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Bond007 11. 11. 2005 12:24

HOOK: nejde o prilnavost, ale o celkovy chovani podvozku...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bond007 11. 11. 2005 12:24

HOOK: a ver ze cela D1, krom nekterych omezeni jde projet 250 a vic...
Bond007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod HOOK 11. 11. 2005 12:33

Bond007: No nevim jsou tam mista, kde je pomerne nerovny povrch, myslim ze v zatacce bys vylitnul. Ale nemam v takove rychlosti vlastni zkusenost, ja si to obcas rozjedu akorat na mirosovickem useku, dal uz pak jezdim primerene.
HOOK
Štamgast

Odeslat příspěvekod Bond007 11. 11. 2005 12:36

HOOK: tak vim ze jsem tam parkrat letel v noci a neni to problem...akorat treba na tom omezeni u sazavy kde chybi pulka mostu bych jel 250 nerad :D
Bond007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod HOOK 11. 11. 2005 12:40

Bond: nj, ja uz si s pribyvajicimi lety zacinam vazit sveho zdravi, takze si obcas pro poteseni vyjedu dvoustovkou nejaky kopec, to mi staci :D
HOOK
Štamgast

Odeslat příspěvekod Bond007 11. 11. 2005 12:43

HOOK: ja jezdim s pribyvajicimi lety hur a hur... :)
Bond007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod HOOK 11. 11. 2005 12:50

Bond: Asi pred trema rokama jsem se malem zabil pri predjizdeni, spatne jsem to odhadnul a zacal predjizdet dva trambusy co se tahly, vradil jsem se vterinu predtim, nez me minul chlap s vytrestenym oblicejem ve Felicii. Uz jsem se chystal vyjet ze silnice, ze to zkusim nenapalit do stromu. ja mel na tachaci pres 140 a ta felda musela jet tak 120, ten chlap byl uplne zamrzlej a vubec nebrzdil. Od ty doby jsem mnoihem opatrnejsi a vdycky si rikam, tak ted bych jezdil na vozejku, kdybych to prezil. Kdyz zase jedu rychle po dalnici, tak si rikam co bych asi delal, kdyby mi ted prdla pneumatika. Uz se to stalo dvema mym znamym, takze to zas tak vyjimecna vec nebude :)
HOOK
Štamgast

Odeslat příspěvekod Kibitz 11. 11. 2005 13:05

Hook: Vsechno co popisujes se mi taky stalo,holt stane se,porad ziju :D tak se na to divam ja.Ale je pravda ze u toho predjizdeni se mi dokonce zvednul tep...vyjel jsem zpoza tiraku,kdy sem na neho byl nejakou chvilku nalepenej,mista na predjeti bylo dost a jak sem vyjel ze vzduchovyho pytle co byl za nim,tak sem najednou zjistil ze fouka velice silny protivitr a autu se vubec nechce...s tim sem nemohl dopredu pocitat...zaradil sem se jen diky tomu ze tirak pribrzdil a zatroubil ze muzu(a to v posledni setine),jinak bylo po mne(proti mne tatra).
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Anndy 11. 11. 2005 13:34

HOOK a spol. a ze vraj za vsetko mozu len ti, co maju fabiu htp... :D
Naposledy upravil Anndy dne 11. 11. 2005 13:45, celkově upraveno 1
Anndy
Anndy
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Kibitz 11. 11. 2005 13:38

Anndy:To sem ja nikdy netvrdil.Ale kdyz uz si to nakousl,tak mit v aute v tu chvilu HTPcko...urcite ti tohle nepisu.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod HOOK 11. 11. 2005 13:38

Anndy:teraz nerozumim
HOOK
Štamgast

Odeslat příspěvekod wolff 11. 11. 2005 13:46

Hooku, ten tvůj příběh mě inspiroval, dát sem ten můj. Mě se totiž stalo něco podobného....
Šinu si to takhle z Brna do Krkonoš a teď už ani nevím kde se to stalo, ale myslím, že to bylo na té rovné silnici před Hradcem Králové (cca 15 km) směrem od Brna. Jedu já (Mazda 323F 1,8 16V - žádnej louda), přede mnou Laguna a před ní skříňová Avie. Nespěchám jedu v klídečku...Laguna předjela výhybným manévrem tu Avii (nová Avie, jela 90, žádnej chrchloň), já za Avií, pohodička, přece vím, že jedu po silnici Smrti. Koukám koukám, jede něco proti, nejede nic proti, koukám dál a vidím, jak Laguna cca 50 m přede mnou předjíždí další auto (všechno to bylo kolem tý stovky). Jak to tak já debyl vidím (v hlavě mi blyskne - nic nevidím, že by proti mě něco jelo, Laguna předjíždí tak tam nic není, o co de?), tak hodím blinkra, podřadím za 4, na tacháču hned 120 vedle mě Avie a ty ****!, 30 m přede mnou v plné rychlosti Favorit!!!! Do teď nevím kde se tam vzal, jedině je to možné, že ta Laguna hodila myšku hned za tím co se s ním minula a on se mi ztratil v nějakém ďolíku (viz naše úžasná silnice smrti Brno Mikulov)... Ty ****!!, mě projel před očima (nekecám) celej můj život, vyhrkla slzička, že sem si vlastně ještě nic neužil...A už to vidím jak to do něj pasuju (kdo tu silnici tam zná, tak ví, že zase až tak široká není....

Výsledek? Každopádně sem věděl, že dupnout na brzdu nemůžu, protože každý ví, co začne dělat auto, když se v panice dupne v rychlosti 120 km/h na brzdu. Tak sem jen mírně přibrzdil a (zaplať pán Bůh, řidič Avie byl duchapřítomný a měl přehled a snažil se uhnout co nejvíc ke krajnici) a tím mým autem (velice nízkým) sem zajel (nekecám) pod tu skříň ty avie jak sem jen mohl (člověk by nevěřil, že by to šlo, je to vidět jen ve filmech)... Borec ve Favoritu (zaplať pán Bůh) zareagoval taky tím způsobem, že jel pravejma kolama vlastně už škarpou (krajnice to už rozhodně nebyla). Pánové a tohle všechno se stalo v okamžiku max tří vteřin - raz, dva tři. (zkuste si ty slova říct).

Závěr. Pak už sem z Hradce až do Rokytnice nepředjel ani jedno auto. A do teď velice nerad předjíždím a když už, tak musím mít maximální přehled a na nějaké zažité pověry už prostě nedám a sem rád, že sem tady... Asi by mě nikdo nepoznal, pokud by to bylo čelo na čelo - např, kdyby toho Favorita řídila nějaká doplašená ženská, tak by to napasovala rovnou do mě (min. by mě štrejchla). Přiznám se, že bych si za to ještě dnes nakopal zadek.
Energetické audity, posudky a termovize (viz. Avatar)
wolff
Fanatik roku 06 + 07

Odeslat příspěvekod Anndy 11. 11. 2005 13:48

No to som len trosku parafrazoval ine diskusie, kde sa vsade docitam, ze vsetci co maju fabiu htp su nezodpovedni hazarderi, ktori zakonite kvoli tomu motoru vyrabaju podobne situacie :).

Ale bol to trosku offtopic, takze sorry ze to.
Anndy
Anndy
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod wolff 11. 11. 2005 13:50

Andy, to máš sice pravdu... Ale Haťapkáři se do těchto situací dostávájí 2 krát častěji ... :D
Ale ne, když má člověk v tom momentě skrat, což já evidentně měl a stane se to asi každýmu i několikrát v životě, tak je jedno jestli máš 200 koňový auto a nebo Haťapku. (leda bys měl Ferrari) :(
Energetické audity, posudky a termovize (viz. Avatar)
wolff
Fanatik roku 06 + 07

Odeslat příspěvekod HOOK 11. 11. 2005 13:57

wolf: hezky pribeh, ja mel taky na prvni pohled dostatek mista, jenze dva nakladaky se holt predjizdeji preci jenom dele, jeste k tomu zrychlovaly a ta felda proti me taky . Taky se mi zbytek cesty klepaly kolena a jeste rok po tom, co jsem si na to vzpomel me zamrazilo. Kdybych vyrazil o vterinu pozdeji tak jsem to stocil mimo solnici do stromu, uz jsem se k tomu chystal. taky Jsem premyslel o tom, jak vmackout dlouhe Scorpio mezi ty trambusy, bohuzel ta tyc byla kratka. :)

Anndy: myslim ze jsem pomerne opatrny a hlavne klidny ridic, uz jsem za tech sestnact let zazil ledacos a zatimmusim to zatukat bez nehody a proti fabiim HTm v zasade nic nemam, snad krome toho, ze jim chybi jeden valec :)
HOOK
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka