Jak predjizdet v bodovem systemu

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Fojťan 10. 11. 2005 13:42

Rokba píše:
Dusan píše:Pri predjizdeni na okrskach je potreba neresit rychlost a zmizet co nejrychleji. To je proste nejbezpecnejsi postup.
Jinak cervenec neresim. Antiradar uz mam a laser jammer si dovezu na jare z USA.

Mňo...tak když jsme u té bezpečnosti, tak za prvé nejbezpečnější je nepředjíždět vůbec. Za druhé, 160 není přiměřená rychlost ani na některých úsecích dálnice, natož na okresce. A ještě se tím chlubit je ukázkou zhovadilosti. Za třetí antiradar si klidně mějte, ten nový zákon nezakazuje (protože je opět špatně napsaný), ale jammer je protizákonný. Pokud ho budete používat a opět se tím chlubíte, zase jsme se o vás něco pěkného dozvěděli. Za čtvrté: každý jednoho dne vyčerpá svůj díl štěstí. Bude-li to ve 180 na okresce, doufám, že to ostatní nevinní alespoň přežijí. Co bude s viníkem "takyřidičem", to zase neřeším já.a/quote]

k tem rychlostem: neni se proc chlubit, proste je to tak, zvlast kdyz se predjizdi vic aut nebo kamion. je taky jasny, ze clovek nepojede 160 tam kde to neni mozne resp. mozne bez velkeho rizika. jinak s tima dalnicema mas pravdu.
k zakonu: jo, je na nem videt ze ho psali pani poslanci kteri nejspis nemaji moc poneti jak to na sinicich vypada. i kdyz, tezko rict jak by ho jini napsali... treba to mohlo byt horsi.
k antiradarum: vsechny bych je zakazal, i kdyz s tim souvisi pristup policie k mereni a kontrole rychlosti - kdyby byl lepsi nez je, antiradary by se myslim tolik nerozsirily.
learnin' to fly
Fojťan
Inventář

Odeslat příspěvekod Jendolf 10. 11. 2005 13:52

bude v novem bodovem systemu jedno, jestli predjedu nekoho 140kmph nebo 210kmph, proste prekroceni o vice nez 30kmph povolene rychlosti a fertig??? tak jako tak predjizdeni je nebezpecne, takze je potreba ho udelat v co nejkratsim case, nemyslim si ze by nejaky policajt nepochopil proc jsem jel o 20kmph ryhleji... kdo z vas to nedela??? sup o jeden az tri kvalty dolu a plnej knedlik temer po omezovac?
B power M power W power
Jendolf
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jarda2 10. 11. 2005 13:54

Budu předjíždět stejně jako doposud. Radši zaplatím pokutu za překročení rychlosti, než bych se čelně střetl s protijedoucím autem.
Často předjíždím auta, co jedou těch 80 až 90 mimo obec. Možná se to někomu zdá nesprávné, mne k tomu vede dost důvodů:
- cítím se bezpečněji, když bezprostředně předemnou (za mnou) není jiné auto
- příjde kopeček, zatáčky apod. a auto dosud jedoucí pohodových 90 zpomalí na 60
- dojede přeloženou Ávii, traktor apod., já ho slušňácky nechávám aby předjel jako první a on nic, ne a ne předjet. V horším případě se rozhodne předjíždět přesně v okamžiku, kdy předjíždím já jeho
Jina se připojuji k tomu, co napsal Fojťan oscarovi.
Asi je pravda, že čím více ustanovení zákona o pravidlech silničního provozu bude v běžné praxi těžko dodržovatelná, tím více bude klesat vážnost toho zákona jako celku. No přednost na přižovatkách si ale snad nepřestaneme dávat. :lol:
Jarda2
Inventář

Odeslat příspěvekod _ja_ 10. 11. 2005 15:26

jarda2: v principu souhlas. Nemam nic proti pokute za rychlejsi predjeti. Ale ty body, ktere ti za to nabihaji, to uz je horsi.

jendolf: rozliseni v bodovem systemu je na prekroceni rychlosti do 20 (30), do 40 (50) km/h a o vice. Ovsem doufat, ze policajt neco pochopi nebo nepochopi, zvlast kdyz se pocita jeste s pevnym sazebnikem pokut = omezeni toho, co policista ma chapat (mozna je to i dobre), bude mozna spis prani nez realita, alespon dle zakona.

rokba: ja nemam problem jet 50/90/130, ale v praxi tolik jet nemuzes, protoze je pred tebou zpravidla neco pomalejsiho (alespon v bezne pracovni dny). A za tim pomalejsim se casto nakupi jeste jeden dva tiraky atp. A bylo by myslim velice rizikove predjizdet jeden ci dva nakladaky povolenymi 90 km/h. Jiste, nemusime predjizdet a muzeme se vsichni tahnout v kolone jejiz rychlost je nekde kolem 60-70 km/h, protoze zacatek uz se blizi k obci/omezeni zatimco konec se teprve rozjidi.

Odbocka: podobne situace muze byt na dalnicich - zajimalo by me jak tohle dopadne, protoze tam je zakaz predjizdeni pro nakladaky natvrdo.
_ja_
Nováček

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 10. 11. 2005 15:43

Jarda2 píše:Budu předjíždět stejně jako doposud. Radši zaplatím pokutu za překročení rychlosti, než bych se čelně střetl s protijedoucím autem.
Často předjíždím auta, co jedou těch 80 až 90 mimo obec. Možná se to někomu zdá nesprávné, mne k tomu vede dost důvodů:
- cítím se bezpečněji, když bezprostředně předemnou (za mnou) není jiné auto
- příjde kopeček, zatáčky apod. a auto dosud jedoucí pohodových 90 zpomalí na 60
- dojede přeloženou Ávii, traktor apod., já ho slušňácky nechávám aby předjel jako první a on nic, ne a ne předjet. V horším případě se rozhodne předjíždět přesně v okamžiku, kdy předjíždím já jeho /quote]

:tleskani :tleskani :tleskani
Moje rec.
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod luk 10. 11. 2005 16:12

Mnohem větší problém vidím v předjíždění traktorů. Málokde je lze na zákazu předjíždět (dodatková tabulka), a přitom jsou leckde úseky dlouhé několik km, kde je zákaz, a přitom předjet traktor by bylo (ve vhodném místě) naprosto bezpečné. Když mě při takovém předjetí chytnou, vyfásnu 6 trestných, podruhé už přijdu o papíry. Děs-běs! :x
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Fojťan 10. 11. 2005 16:47

luk píše:Mnohem větší problém vidím v předjíždění traktorů. Málokde je lze na zákazu předjíždět (dodatková tabulka), a přitom jsou leckde úseky dlouhé několik km, kde je zákaz, a přitom předjet traktor by bylo (ve vhodném místě) naprosto bezpečné. Když mě při takovém předjetí chytnou, vyfásnu 6 trestných, podruhé už přijdu o papíry. Děs-běs! :xm/quote]

zajimalo by me jak ti takovy prestupek dokazou
learnin' to fly
Fojťan
Inventář

Odeslat příspěvekod kubakod 10. 11. 2005 17:18

ja teda videl za cely zivot merit mimo obec jednou, a to kdovijestli to nebylo v omezeni
kubakod
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Caddy 10. 11. 2005 17:30

Souhlas s Jarda2.

proste predjet se musi co nejrychleji, byt v protismeru je nejvetsi riziko ze vsech, co pri tomto aktu na ridice cihaji. Samozrejme nejsem blazen a nepojedu 150 pri predjizdeni na silnici, ktera je siroka tak na ty dve auta a kola uz mi drncaji po krajnici...jako u vseho to chce jen zdravy rozum...

lezou mi krkem ty frajerksy kecy, jak skoro nekteri neklesaji po 180 km/h, na druhou stranu je mi na bliti i z moralistu, co neznaji udajne nic jineho nez 50/90/130....zkuste se chovat trochu normalne a logicky...
Caddy
Amík roku 2006

Odeslat příspěvekod Jezevcik 10. 11. 2005 17:47

oscar píše:nechapu proc chcete predjizdet. pokud jede ten predemnou devadesat, tak pojedu za nim taky devadesat. pokud jede mene, mohu ho predjet a nemusim prekracovat rychlost. pokud je to wartas, zapnu si vnitrni okruh.

Nikdy jsi nezazil ridice, ktery by v mistech kde se da zrovna predjet zrychlil na 90+ (na 90ce), aby vsude jinde v kazde zatacce apod. neskutecne zpomaloval? To ti udela i kdejaka dodavka nebo nakladak.
Jezevcik
Nováček

Odeslat příspěvekod Caddy 10. 11. 2005 17:52

presne tak, proste ten predemnou ma uplne jiny rezim jizdy a i kdyz oba neporusujeme treba rychlost, muze mi lezt hrozne na nervy...
Caddy
Amík roku 2006

Odeslat příspěvekod Anonymni 10. 11. 2005 18:22

me to je jedno, u nas policajti stojej vzdycky na stejnym miste, takze tam kde stoji jedu vzdy predpisove a pak muzu zrychlit ale na nasich silmicich se da stejne max tech 100 110 takze zadny velky prekroceni. Za kazdou cenu prredjizdim kamion, auto s vozikem, auto rocnik 95 a min..
Anonymni

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 10. 11. 2005 18:22

luk píše:Mnohem větší problém vidím v předjíždění traktorů. Málokde je lze na zákazu předjíždět (dodatková tabulka), a přitom jsou leckde úseky dlouhé několik km, kde je zákaz, a přitom předjet traktor by bylo (ve vhodném místě) naprosto bezpečné. Když mě při takovém předjetí chytnou, vyfásnu 6 trestných, podruhé už přijdu o papíry. Děs-běs! :xm/quote]

Ja bych to zkusil uhrat na objizdeni prekazky silnicniho provozu (to same, pokud predjedu na plne kamion, ktery jede z toho kopce slabych 40, pritom je rovna cesta).
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod kubakod 10. 11. 2005 18:26

-maty-, tak to bych te chtel videt, jak bys me prejel :-D jsem rocnik <95

trakor - reknes, ze vyhodil blinkr a brzdil, tak si ho objel, protoze to vypadalo, ze chce odbovit do pole/lesa..
kubakod
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Anonymni 10. 11. 2005 18:29

kdybych jel sam tak snad ano :) jestli myslis to auto v avataru, tak bych se urcite snazil ;)
Anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka