Parkování a pokuty

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod lukys 4. 5. 2006 09:57

tu ted hledam, ale nejak nemuzu najit primo mapu, nasel jsem vyhledavani podle cisla parcel a to fakt nevim
lukys
Nováček

Odeslat příspěvekod acer.t 4. 5. 2006 10:08

lukys píše:tu ted hledam, ale nejak nemuzu najit primo mapu, nasel jsem vyhledavani podle cisla parcel a to fakt nevim

zkus mapy na seznamu tam jsou i letecké mohlo by to být vidět :)
acer.t
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod lukys 4. 5. 2006 10:12

tam právě nejsou nakresleny hranice pozemku, už jsem našel na stánkách prahy nějaky mapy, ale zrovna jim nejde server :-/
lukys
Nováček

Odeslat příspěvekod pepek 4. 5. 2006 10:41

Není co řešit. Pokud je tam viditelně umístěná cedule Soukromý pozemek, tak si tam majitel organizuje parkování sám. Pokud tam není, může si každý trhnout nohou a při pokusu o odtah, že jsem zaparkoval auto na místě označeném nějakou papírovou (plastovou, plechovou...) tabulkou, to zaplatí ten, kdo to odtáhnul, protože toto "označení" neodpovídá žádné obecně závazné normě.
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drevokocur 89 2. 7. 2012 10:15

Dobrý den chci se zeptat, jaký postup následuje u pokuty MP nebo PČR když nezaplatím v určené době protože je tomu asi tak půl měsíce co jsem díky nočnímu dešti našel druhý den nějaký nečitelný cár papíru jestli se to tak dalo nazvat. Je možné že to nebyla pokuta, ale byl bych nerad kdyby mě za pár let popotahovali za nezaplacení banální pokuty. Tak se chci zeptat jestli musí viníka v uvozovkách přestupku nějak dál upozornit třeba upomínkou nebo to jde automaticky do správního řízení. Díky za odpověď
drevokocur 89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m4lcolm 2. 7. 2012 10:58

Ten cár papíru vůbec neřeš, na základě toho nemůžou nic vymáhat. Až kdyby přišlo něco poštou, sdělíš osobně nebo písemně zasilateli, pravděpodobně MP, že parkovala osoba blízká.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Stormy820210 2. 7. 2012 13:14

jop, papírky se neřešej, zrovna dneska jsem u MP byl, paní se ptala, jestli jdu s papírkem nebo dopisem (ale když přijdeš už na papírek, je to prý malé bezvýznamné plus za snahu) :D
Lepší vládnout v Pekle, než sloužit v Nebi.
Stormy820210
Nováček

Odeslat příspěvekod devy_ 2. 4. 2017 09:05

Zdravím,

vyfasoval jsem tento pěkný lísteček :))

https://ctrlv.cz/FnZi

Už jsem to teda i zaplatil, jelikož jsem musel odjet a nebyl čas to nějak zkoumat. Bohužel situace v ulici, kde jsem tohle vyfasoval je taková, že tam parkuje každý celý rok (nedostatek park. místa). Celý rok se to neřeší a pak jen čekáte, kdy to tam najdete zase. Je možné se nějak bránit? Vím, že jinde, stejně jako ostatní, nemám kde parkovat. Jde o obousměrnou komunikaci, kde nejsou vyznačené park. plochy, jinými slovy stojím na kraji jednoho pruhu - proto ten lístek na 6m. Je to bezvýznamná ulice s minimálním provozem, ale proč lidi nebuzerovat, že? :)

Jak se lze bránit? Četl jsem něco z předchozích komentářů:

§ 25

(1) Řidič smí zastavit a stát jen vpravo ve směru jízdy, co
nejblíže k okraji pozemní komunikace, v jedné řadě a rovnoběžně
s okrajem pozemní komunikace.

(2) Na pozemní komunikaci s jednosměrným provozem smí řidič
zastavit a stát vpravo i vlevo.

(3) Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh
široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat
volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry
jízdy.

Jenže na tom lístku se o tomhle paragrafu nemluví, možná to jen změnili? Tak či tak, vlastně řeším stejný problém.

Jde to nějak obejít? Ani nevím, zda jsou za to nějaké body, vyfasoval jsem 200kč :-l , můžu říct, že když dojeli na místo, tak jsem vozidlo zastavil pro nezbytné naložení/vyložení osob či nákladu? A že jsem se tam pak vracel a už tam byl lístek? Jinými slovy jde to na to uhrát? Případně i ve správním řízení? Nemám kde parkovat, stejně jako jiní, tak mě zajímá, jak se tohle řeší(protože nejsem očividně sám).

Děkuju.
devy_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 4. 2017 10:48

Nejde.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod sorryjako 2. 4. 2017 13:35

Leda ze bys mel zaplacene pojisteni u MikeJePan.
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/MikeJePan
sorryjako
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 2. 4. 2017 18:55

Když zaplatíš, tak se nediv. Jak myslíš, že to vyhodnotí? Tenhle je pokornej, tomu příště nabulíkujeme další flastr a máme vyděláno zcela bez problémů. Tak proč pokutovat problematický vychcánky, když tu máme spoustu jinejch hejlů???
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Lukas063 2. 4. 2017 20:49

zaplaceno = vyřešeno
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 4. 2017 20:50

Lock, BAN, delete.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod devy_ 13. 4. 2017 19:50

Zdravím, tak ji mám zase :). Kluci se snaží, tentokrát nic platit nebudu. Najde se zde někdo ochotný, kdo mě zasvětí, jak se z tohoto vymluvit?
devy_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 4. 2017 19:53

Sveď to na pratetu z Chotěboře.
MELLO
MELLO

Předchozí stránkaDalší stránka