Parkování a pokuty

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Předseda 8. 11. 2005 20:41

Představte si třeba sídliště a silnici kde se parkuje po obou stranách (ale není to jednosměrka),mezi auty je tedy cesta široká 3m.Takže zatim vše v porádku.Ale co když zaparkuju jakoby v "protisměru"?
A teď-může mi za to dát městská policie pokutu? :hm Jednou jsem takhle zaparkoval a už sem jí tam měl.Přitom de fakto za rohem to dělaj lidi taky a ty nedostali nic(pak kde je spravedlnost,že?).
Nemyslíte,že MP zbytečně buzeruje?Sfoukli to na §22 pis.f (aspon myslim,že to tak bylo) čiliže "spáchání přestupku jiným způsobem".
Jestli se mýlim tak se omlouvám,ale nikde sem žádnej přepis upravující parkování nenašel.Hledal sem i v různejch sb.zákonů kam sem byl vždy přesměrován nějakou novelou,ale nic sem nenašel. :?
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod kubakod 8. 11. 2005 20:44

Stavim tak bezne a vim, ze jednou mel kvuli tomu s MP problemy otec, napominali ho, ale me zatim nikdo nic. Asi nechapou, ze neco, co vypada tak strasne moc divne, muze byt neskodne pro provoz :-)
kubakod
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 11. 2005 20:45

Zakon o provozu na pozemnich komunikacich to resi zcela presne :)

§ 25

(1) Řidič smí zastavit a stát jen vpravo ve směru jízdy, co
nejblíže k okraji pozemní komunikace, v jedné řadě a rovnoběžně
s okrajem pozemní komunikace.

(2) Na pozemní komunikaci s jednosměrným provozem smí řidič
zastavit a stát vpravo i vlevo.

(3) Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh
široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat
volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry
jízdy.

- takze muzes zastavit a stat pouze vpravo... takze ti muzou dat pokutu za spatne parkovani
anonymni

Odeslat příspěvekod Předseda 8. 11. 2005 20:46

Já sem to právě hledal a nic sem nenašel.Asi fakt jenom buzerujou.
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod Předseda 8. 11. 2005 20:48

goes: ty we kdes to našel?jdu hledat § 25.
Jinak mě na tom štvě to že u nás to dělá každej,ale pokutu dostanu jako jedinej :o
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod Manli2 8. 11. 2005 20:53

[quote="Předseda";
Jinak mě na tom štvě to že u nás to dělá každej,ale pokutu dostanu jako jedinej :o /quote]
asi tě někdo má hodně rád Obrázek
e46 330i
Manli2
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 11. 2005 20:54

anonymni

Odeslat příspěvekod JardaB 8. 11. 2005 20:56

Jak se chapou ty 3 metry - jsem z toho nejaky zmateny. Je to, ze pri stani 6m silnice (3m tam a 3 zpatky)?
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod Předseda 8. 11. 2005 20:56

No jo tak máte pravdu-už sem to našel :( ale schválně si někdy všimněte kolik lidí tak prakuje a nic se neděje.
BTW-bylo tak jen abych se dostavil k podání vysvětlení.Na to sem se jim vyprdl a ted přislo předvolaní k podání vysvětlení do Korunní Mr. Green ...,že bych se na ně zase vy.. :hm
Co říkáte?
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 11. 2005 20:57

pokud jsi prevzal doporuceny dopis, nebo dopis s modrym pruhem, tak mas smulu a musis jit, pokud jsi ho neprebral a dosel ti pouze bezny dopis tak to neres, ty doporucene dopisy pak neprebirej a po roce je to promlcene...
anonymni

Odeslat příspěvekod Předseda 8. 11. 2005 20:58

JardaB: máš chodník,auto,3m širokou silnici,zase auto,chodník.Po tý silnici se jede tam i zpět.
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod JardaB 8. 11. 2005 21:02

[quote="Předseda";JardaB: máš chodník,auto,3m širokou silnici,zase auto,chodník.Po tý silnici se jede tam i zpět. /quote]

A co ten rozdil pro zastaveni? Ja mam dojem, ze pro stani musi zustat 6m a pro zastaveni 3. Tohle jsem nikdy nejak nechapal, zajima me to proto, ze pred barakem je docela uzka silnice, 3 metry by jeste sly, 6m+auto silnice snad mezi baraky ani neni.
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod Předseda 8. 11. 2005 21:03

goes:to mám smůlu(resp.matka páč to je její auto :? ) byl to doporučenej dopis :(
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 8. 11. 2005 21:12

Takže v jednosměrce,kde se parkuje po obou stranách stačí 3m?
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008

Odeslat příspěvekod Předseda 8. 11. 2005 21:14

Pavel Mareš:myslim že to tak je.Mi to příjde jako blbost kdyby se tam mělo nechávat 6m-to je neproveditelný. pozor2
Předseda
Veterán

Další stránka