Jak vyřešit tuto křižovatku?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Slaughter 10. 10. 2005 21:34

ja nechapu ten priklad s hlavni, z ktery odbocuje jednosmerka...
to prece neni normalni aby za nehodu moh ten kdo nedal prednost auto vyjizdejicimu z jednosmerky v opacnym smeru :|
Slaughter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kibitz 10. 10. 2005 21:43

Slaughter:Jo je to nelogicky,ale bond a dalsi maji pravdu....musi se na to davat bacha. :?
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Arnošt 11. 10. 2005 10:01

Vozidlo přijíždějící zprava má přednost, i kdyby třeba couvalo, nesprávně blikalo, blikalo světly, řidič mával - že tě pouští, "jelo po střeše, hořelo a dělalo podobné psí kusy". Jednou je to pro tebe auto zprava a nezkoumej porušení jeho povinností. V případě nehody = spoluvina.
Arnošt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kibitz 11. 5. 2012 09:14

nic mi tam nechybí. co vy na to? a že mám blbě stopku nakreslenou slyšet nechci :D
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Marek_Km 11. 5. 2012 09:36

Tak pokud neřešíme hlavní, tak ti jde o tu vedlejší. Podle mě ten co má stopku, má i tak přednost zprava.
Marek_Km
Nováček

Odeslat příspěvekod Kibitz 11. 5. 2012 09:47

jde mi právě o to jak mají ti na vedlejší vědět, komu vlastně mají dávat přednost.
přes takovou křižovatku téměř každý den jezdím
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Marek_Km 11. 5. 2012 10:15

Ahá, jsem si nevšiml, že jim tam chybí dodatková tabulka s označením cest na křižovatce. Docela blbé. Jedině se podívat na značky na tvar značek na každé straně křižovatky a teprve pak je jasno... Trochu nepohodlné :-|
Marek_Km
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 5. 2012 10:19

Jak komu? Vsem.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Kibitz 11. 5. 2012 10:22

Marek_Km píše:Ahá, jsem si nevšiml, že jim tam chybí dodatková tabulka s označením cest na křižovatce. Docela blbé. Jedině se podívat na značky na tvar značek na každé straně křižovatky a teprve pak je jasno... Trochu nepohodlné :-|

a to mají zastavit a jít se podívat za roh, za strom, za keř...? není to padlý na hlavu?

-- 11. 5. 2012 11:23 --

MELLO píše:Jak komu? Vsem.

no to asi těžko kamaráde :-) takhle jak je to tam domrvený si to koleduje o havárku každý den. naštěstí tam jezdí z 99% místa znalý a je tam minimální provoz
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Jelass 11. 5. 2012 10:27

Ten kdo stojí na stopce by měl jet podle mě jako poslední

-- 11. 5. 2012 11:31 --

http://www.mapy.cz/#x=16.069938&y=50.50 ... 1&t=s&l=15

Tahle křižovatka mi pije krev, hlavní je ul. Úpická, Hronovská a Hornická jsou uvedlejší, na dodatkové tabulce je zřetelně znázorněno, že se jedná o jednu křižovatku. V praxi to vypadá tak, že když přijíždíte z Hornický, tak leč by jste měli mít přednost zprava od přijíždějících z Hronovské, tak tam vždycky vlítnou, asi proto, že jsou rozjetější a líp vidí do křižovatky.

Potřebuje - li rozbít auto na pov. ručení, dobrej tip :(
Mondeo Turnier mkIII fl 2.0i Viva, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p: Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod Kibitz 11. 5. 2012 10:32

no o to tu vůbec nejde (a říkáš to špatně, poslední jede ten s trojúhelníkem) jde o to, že ti na vedlejší neví jak vede hlavní
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod podikk 11. 5. 2012 19:23

Jestli jsou znacky za kerem, tak je to na ***** a melo by se to vykacet. Ale jen tyhle 3 znacky maji nezamenitelny tvar, aby kazdej videl zezadu, co je to za znacku.
RAV4 2,5 HSD
Caddy Maxi 1,9 TDi
podikk
Štamgast

Odeslat příspěvekod Kibitz 11. 5. 2012 19:42

prosím vás co to melete za nesmysly? co vás co má zajímat, jaká značka je za rohem??
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Pajjoun 11. 5. 2012 19:54

Poslední jede ten s trojuhelníkem. Řidič nemá vůbec co zjišťovat, co je za rohem, to tak maximálně pro lepší přehled, ale tim to hasne. Jako chtělo by to dodatkovou cedulku a tom, co je hlavní, aby věděl, že ten co jede naproti se pohybuje po hlavní, ale nic to nemění na tom, že ten na stopce má před nim přednost.
TS
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod podikk 11. 5. 2012 20:13

Asi jsem nejakej divnej kdyz bych se radsi podival po ostatnich znackach nez to do nekoho poslal.
RAV4 2,5 HSD
Caddy Maxi 1,9 TDi
podikk
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka