Bodový systém schválen

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod turboleon 21. 9. 2005 11:38

Tak co na to říkáte? Mám dost výhrad, ale kdyby jeho kontrolou nebyla pověřena naše neúplatná policie, prosím. Policajti se netají tím, že bodík bude za tři tisíce.
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 21. 9. 2005 12:00

Dnes rano jsem svezl chlapika, ktereho cca pred rokem srazil podnapily ridic. Mel v haji koleno a prerazenou celist. Reklo by se celkem banalita, jenze spatne chodi a dodneska dal za protezy 11.000Kc, nemluve o dalsich vecech.

Z tohoto pohledu nechapu, proc za alkohol za volantem neni automaticky odebran ridicak napr. na pocet mesicu x promile alkoholu x 12 (s toleranci napr. do 0.2 promile), ale je za to 6 bodu (resp. 7, pokud je tezka opilost)...

A za nehodu v opilosti poradny trest, rizeni pod vlivem je podle meho nazoru verejne ohrozeni...
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod loop 21. 9. 2005 12:05

Osobně si myslím, že policie má i v současné době dost kompetencí, ale neumí je využívat. Nejjednodušší cesta je opětovné posílení, ale k čemu to bude?
loop
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jiříček(smazano) 21. 9. 2005 12:43

Za ublížení na zdraví v opilosti je kriminál, bodíky nejsou důležité...
Jiříček(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek71 21. 9. 2005 12:49

[quote="Jiříček"oZa ublížení na zdraví v opilosti je kriminál, bodíky nejsou důležité...
Lexus GS 450h Premium 2013
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář

Odeslat příspěvekod chucky 21. 9. 2005 13:03

Podle mého názoru bodový systém absolutně nic nezmění, všechno bude stále stejné. Kdo si myslí něco jiného, je hlupák neznalý situace.
chucky
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 21. 9. 2005 13:16

Marek71 píše:[quote="Jiříček"oZa ublížení na zdraví v opilosti je kriminál, bodíky nejsou důležité...
D.a.l.i
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 21. 9. 2005 13:32

Bodový systém pohne pouze výší úplatků.Nezmění se nic.Alespoň u nás ne.
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Wq1 21. 9. 2005 13:47

Pro nás co jezdíme bez nehod a dopravních přestupků po řadu let by to mohlo přinést jen výhody. Snad bude míň pirátů silnic, kteří jen ohrožují svým chování ať už pod vlivem nebo za střízliva, bezpečnost ostatních. Jsem optimisma a veřím, že část příslušníku se nenechá zkorumpovat.
Navíc jsem pro celeroční svíceníi používání sedaček pro děti. Zákaz předjíždění kamionů jen a jen vítám!
Wq1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Caddy 21. 9. 2005 13:47

presne tak...je to chujovina, ktera akorat pomuze pri vybirani uplatku...a jeste ze apson tak, kdyby to fungovalo dusledne, tak jsme za chvili vsichni bez ridicaku...navic to rozvrzeni bodu je nejvetsi kretenismus, jaky jsem kdy videl...

a nema to nic spolecneho s opilosti, to je jasne, ze za to maji byt tresty co nejvyssi...stejne jako za nebezpecne predjizdeni nebo jizdy na cervenou....
Caddy
Amík roku 2006

Odeslat příspěvekod Marek71 21. 9. 2005 13:52

Ja by som mal byť teoreticky v pohode, zatiaľ mi to vychádza tak 1-2 pokuty za rok ( rýchlosť, parkovanie a pod. ), takže bodíky by som nejaké mal, ale strata vodičáku nehrozí.
Lenže ide o to, že je celkom možné, že v tomto systéme nájdu práslušníci zlatú baňu ( úplatky za bodíky ) a značne pritvrdia, potom je potencionálne ohrozený nielen pirát, ale aj relatívne slušný vodič.

Otázka: Platí bodový systém aj pre cudzincov, konkrétne SR ? Predpokladám, že ťažko.
Lexus GS 450h Premium 2013
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář

Odeslat příspěvekod kubakod 21. 9. 2005 13:54

Wq1 píše:Pro nás co jezdíme bez nehod a dopravních přestupků po řadu let by to mohlo přinést jen výhody. Snad bude míň pirátů silnic, kteří jen ohrožují svým chování ať už pod vlivem nebo za střízliva, bezpečnost ostatních. Jsem optimisma a veřím, že část příslušníku se nenechá zkorumpovat.
Navíc jsem pro celeroční svíceníi používání sedaček pro děti. Zákaz předjíždění kamionů jen a jen vítám!
kubakod
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jim 21. 9. 2005 14:33

myslím, že kdyby policie fungovala jak má, tak žádný bodový systém nepotřebujeme, bude to víceméně stejné jako předtím ne-li horší, hlavně pro ty "slušné řidiče". To spíš zvýšit pokuty za přestupky, na můj vkus mi přijdou docela malé, zejména u závažných přestupků... :?
Fabia RS Dieselpower - 274PS@578Nm - EX
BMW 335Cd Dieselpower - 340PS@707Nm
Jim
TDI tuner roku 2007

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 21. 9. 2005 14:48

K vysi pokut, asi nejspravedlnejsi system ma Finsko - procenta z vydelku (viz kauza reditele Nokie).
I kdyz i to ma sve mouchy - vim o pripadu cloveka, ktery jeden rok mel HODNE dobre prijmy, pristi rok zmenil praci na mnohem mene placenou a pak dostal za nejaky prestupek pokutu.
Co myslite, z ktereho platu pocitali jeji vysi?
D.a.l.i
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Kibitz 21. 9. 2005 14:48

Caddy píše:a nema to nic spolecneho s opilosti, to je jasne, ze za to maji byt tresty co nejvyssi...stejne jako za nebezpecne predjizdeni nebo jizdy na cervenou....

Caddy:Myslis ze kdyz projedu v 1 rano uplne opustenou krizovatku na cervenou,tak bych za to mel dostat stejnyho flastra jako kdyz pojedu po 10pivech? :hm
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Další stránka