Stresni nosice kol - hnusny zazitek

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pastelka 29. 8. 2005 13:27

Polda-V6: Bohužel , jsem do 11.9.05 pryč. ( I když bych docela ráda poznala ty borce z netu 8) )
pastelka
Nováček

Odeslat příspěvekod OndraZX 29. 8. 2005 18:42

Dnes jsem byl v cykloobchode a prisel tam nejaky zoufalec do servisu, ze mu z auta spadly 3 kola.
Ja sice pouzivam nosice z "Tesca" ale misto tech plastovych pasek pouzivam klasicke elektrikarske stahovaci pasky - co nejvetsi velikost ve dvou kusech na kazde kolo (takze na 1 bike celkem 4ks) po jizde je vzdy ucviknu stipackami - ztratim jen par korun - vyhoda je ze pokud nemate stipacky, tak vam ty kola nikdo z auta nesunda.
Jak utahuji ten sroub ktery drzi kolo za trubku tak s tim kolem hybu at se to poradne usadi.
Je úravda ze s temito nosici jsem si troufnul i na 170km/h - vse OK - samozdrejme to sem tam prekontroluji.
Skoda Favorit, 1.3 135 LPG, 1989
Renault Clio, 1.4 16V, 2003
Renaul Megane, 1.6 16V, 2003
OndraZX
Nováček

Odeslat příspěvekod OndraZX 29. 8. 2005 18:43

Jinak v nejakem testu bylo, ze max. doporucena rychlost je 80km/h - coz mne dost prekvapilo, protoze testovali znackovejsi nosice.
Skoda Favorit, 1.3 135 LPG, 1989
Renault Clio, 1.4 16V, 2003
Renaul Megane, 1.6 16V, 2003
OndraZX
Nováček

Odeslat příspěvekod Polda_V6 29. 8. 2005 20:19

Ondra: a nebylo to v milich? 80 je opravdu malo a jsem si jisty, ze Thule tvrdi min. 120, nyni snad i 130...
Polda_V6
Nováček

Odeslat příspěvekod mape 29. 8. 2005 20:51

S kolama mám taky dobrý zážitek, jel jsem po dálnici na Příbram.
Jedu cca 140 km/h a kolem mne se mihne v levém pruhu modré mondeo s nosičem a dvěma kolama na střeše. Byl už předemnou tak 300 m a najednou se mu ten nosič utrhnul i s kolama a letělo to proti nám, najel jsem do levého a minulo nás to tak o metr. Ten debil s mondeem na to dupnul, zastavil a začal couvat v tom rychlém pruhu proti nám. No minul jsem ho ale vyklepanej sem byl ještě 20 km. Zkoušejte to s kolama klidně 200 km/h, proč někoho nezabít, lidí je na světě jak sraček !
mape
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PeTr7650 29. 8. 2005 21:33

ja pouzivam pricniky od HAKRu, nosice kol tez HAKR, zamykatelne a nemam problem.
Na nosicich kol je uvedena doporucena maximalni rychlost 90 km/h.
Pravdou je, ze jezdim do max. 100 km/h, dalnici se vyhybam, kola radne upevnene k nosici kozenymi reminky, predni kolo privazane k ramu, aby se nekyvalo a samozrejme je obcas zkontroluju sibrem :). Za prazdniny najeto s nosici cca 1500 km, 1100 s koly a tak po 300-400 km je pravidelne kontroluji a pritahuji veskere sroubove spoje a take se divam na vsechny svary, zda nekde neco neprasklo.
Citroen ZX Break 1.4
Keď auto tak žiguli, keď kopnuť tak do gulííí.
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod p0etrik 29. 8. 2005 21:42

Ja taky zazil na dalnici letajici kolo. Jak to tak vidim, je to docela casta vec. Ja bych to asi psychicky nezvladl, vezt kola na strese.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod -LK- 29. 8. 2005 22:57

Taky jsem to zažil, docela síla, protože ten frajer, co mu to spadlo, pak zastavil v tom rychlým pruhu a začal tam pobíhat a sbírat to, co mu z kola odpadalo :-/
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod George_Couser 29. 8. 2005 23:40

No ja to videl dneska cestou z Brna smerem na Olomouc :?
George_Couser
Moderátor

Odeslat příspěvekod Kaja2 29. 8. 2005 23:45

Mno, ja jel z Prostejova do Brna, ale vcera. Asi nejaky zacarovany misto. Z myho pohledu to bylo neco malo pred Vyskovem.
Kaja2
Nováček

Odeslat příspěvekod Marek71 30. 8. 2005 08:31

Asi bude pršať, keď bicykle lietajú tak nízko :-)
Lexus GS 450h Premium 2013
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář

Odeslat příspěvekod Jarda2 30. 8. 2005 10:08

Polda_V6 píše:Ono asi zalezi i na nosici.. Thule by melo by zarukou toho, ze se takova nehoda nestane.. Doporucena max. rychlost je 130km/h (rikal mi to chlapek v pujcovne nosicu), pry se da i 180, ale neni to idealni, kvuli bocnimu vetru. Chvilkovych 160 ale udajne nevadi.
Na řeči nějakého chlápka z půjčovny bych rozhodně nedal. Že chvilkových 160 nevadí je blbost. Překvapuje mě počet případů, se kterými se těch pár ůčastníků diskuse setkala. Asi to ještě nikoho nezabilo, tak se o tom ve sdělovacích prostředcích moc nemluví. Až to zabije pár lidí, bude se narychlo (a zbytečně) novelizovat zákon, zakazovat, nařizovat ... To už bude pozdě.
Jestli někdo jezdí s kolama na střeše 140 nebo 170 a dosud se mu nic nestalo, budiš mu to štěstí přáno. Riskuje ale více, než je zdrávo.
Jarda2
Inventář

Odeslat příspěvekod gespa_64 30. 8. 2005 12:32

Ono som uz videl lietat vzduchom aj PPE kajaky, alebo vytrhnute lacne priecniky "do dveri" s 3 bike pri prudkom nudzovom brzdeni. . Na bike su skutocne idealne nosice firmy Thule akurat nie kazdemu sa chce (napriklad pre 5 kusov bike) zaplatit cca 4000 za jeden Pro Ride 591:-( , Duralove, zamykaju vsetko co mozu, vratane samotneho nosica k priecnikom, ak kupujete viac, mozete objednat vsetky zamky s rovnakym klucom. Pokial chce niekto jazdit so stresnymi nosicmi rychlo, musi mat na streche RAILING (cize pevne kolajnice, nafest ku karoserii (strecha by ale nemala byt prehnita :-), ziadne snimatelne do dveri...) festovne priecniky a upevnit vsetko co sa da: Kolesa reemienkami (opat Thule to ma prikladne riesene od svojho zakladneho (jediny ocelovy) modelu FreeRide 575 (jeho jedinym "nedostakom" je upevnovanie k priecnikom pomocou matic - zdlhave, bez moznosti uzamknutia a najma s moznostou zabudnutia dotiahnut vsetky skrutky/matice) festovne upevnenie samotneho ramu (tu odporucam zabalit do handry, nik nema rad poskriabany ram), blokovane dotahovacie paky/ruzice. Aj kvoli zlodejom este bike previazat navzajom aspon zamkou bike.
Bezne nosim na streche 4-5 bicyklov, sedadla sa bud balia do sackov, alebo sa celkom davaju dole, rovnako aj pridavne vybavenie (flase, computery), vzduchove "facky" od kamionov/autobusov je poznat, ale dobry nosic vydrzi.
Na ceskom trhu je samozrejme este cenovo dostupnejsi HAKR, co je pod touto cenovou kategoriom (specialne Hypermarketove riesenia za 199) je iba hazardovanim (ono nemusi byt iba vysoka rychlost. Aj nudzove brzdenie urobi svoje) s materialom (casto mame na streche 6 miestnu sumu), ale najma s bezpecnostou ludi okolo nas. V kazdom pripade odporucam bike par minut po starte (po prvom brzdeni, alebo aspon na pumpe pri vyjazde z mesta) opatovne skontrolovat stav vsetkych upevnovacich elementov a potom uz len co masina da. (aerodynamicky odpor 5 bike na streche je strasny, celna plocha auta sa prakticky zdvojnasobi, Cx je vzhladom na "chmelnici" dratov, bovdenov a vybavenia hrozostrasny, takze ak si clovek "prislapne" nesmie sa potom cudovat :-). V pripade, ze nas ide mnoho, je z hladiska spotreby (aerodynamika) dokonca lepsie nalozit bike do privesneho vozika, do ktoreho sa nalozi aj tazsia bagaz a auto si tak navyse nenici tlmice, ako ked je vsetko (vratane posadky) v aute.
gespa_64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Polda_V6 30. 8. 2005 12:42

Jarda2: a kolik teda myslis ty? 120 mam snad i v navodu, u Thule..
Polda_V6
Nováček

Odeslat příspěvekod kysela rybicka 30. 8. 2005 13:23

priznavam se ze mi taky jednou spadlo. Vozim jen 2 kola na strese, popr jedno v aute. Mam nosice nejaky cesky, uz 3 roky, jezdim s kolem nahore hodne. Proste jsem idiot a za1 jsem ho pridelal obracene (obracene sedlo-aerodynamika) a nepridelal jsem kola paskou (pavoukem). Jel jsem jenom kousek, tak jsem si myslel ze o nic nejde, ale ouha, na statovce jsem to opalil na 110 a najednou rana jak kolo bouchlo do kufru a uz ho vidim kutalet na silnici. Jaka KLIKA, ze byla sobota rano a zadny auto nejelo hned za mnou, jinak by to mohlo bejt opravdu neprijemny. Tak jsem rychle odcouval, prozkoumal, kupodivu prezilo bez vetsich potizi, zajel do pole, predelal nosic, poradne zadelal a 90 pokracoval dal. Od ty doby si davam bacha. Jinak se s tim ale da jezdit tak do 140...je to pomerne bytelna konstrukce
kysela rybicka
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka