Postřehy k GPS navigaci

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 1. 8. 2005 20:09

Protože tu nedávno proběhla diskuze týkající se satelitni navigace na PDA, tak zde dávám pro zájemce odkaz na svůj spot s některými postřehy k programům Pocket Kim, SmartMaps a Dynavix
http://blog.renestein.net/PermaLink,guid,8f07367c-dec3-485c-8f7c-3c570f90de77.aspx
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 2. 8. 2005 07:48

Urcite je to za tu cenu dobra koupe, i lkdyz opravdu nedoporucuji vyzkouset Dynavix, protoze pak veskere zbyvajici kouzlo Pocket Kima pomine ;)

Mne se SmartMaps docela libily - za 3900 je verze Navigator pomerne slusna, jen je spatne, ze maji jen 13 mest do urovne ulic. Ted by ale mel vyjit nejaky vetsi update. A ty mapy vypadaji fakt skvele, i kdyz to meritko neni nijak zvlast podrobne, s tim souhlasim.
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 8. 2005 09:42

Sauron: konecne nekdo s Acer N35 :)
ja nad timto konkretnim modelem taky uvazuju, dnes je za cca 7000 s DPH i s vybavenim do auta, tudiz pohoda. Co k nemu tedy doporucujes za mapy? Potrebuji hlavne Prahu (hodne podrobne) atd. Jak je to s ovladanim, rychlosti, hlasovou navigaci atd.?
Odkud jsi, ze bych prijel zkouknout?
anonymni

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 2. 8. 2005 09:48

Pro hlasovou navigaci po Praze a Cechach Dynavix nebo TomTom, pro Prahu se da pouzit i Navigon. Cechy ale pokryte Navigon skoro nema, takze za nej jsou to vyhozene penize.
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 8. 2005 10:01

Paul: no sice nevim co jednotlive slova znamenaji, ale budiz :)

Tudiz asi takto :)

- koupim AcerN35
- potrebuji mapy mest v CR + klidne i mapu CR, mesta chci na urovne ulic (ova, brno, praha atd..) + mapu CR, cim podrobnejsi tim lepsi. Tudiz jakou konkretni, kolik kostuje atd?
anonymni

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 2. 8. 2005 10:15

Takze:
Pocket Kim 3.0 CZ PRO, cena 4900,- - mapa 220 mest v CR, mizerne ovladani, hlasova navigace neni, relativne maly pocet bodu, do kterych lze navigovat

SmartMaps Navigator cena 3986 Kc - 13 krajskych mest do urovne ulic, hlasova navigace ujde, ale v Praze je to horsi - obcas neco nezahlasi, casto naviguje do jednosmerek atd.
Navigon cena 6 999 - verzi 5.0 jsem netestoval, takze zde je prevzat popis ze Sunnysoftu

"Česká republika má kompletní pokrytí pouze 6 měst na úroveň ulic, 50 orientačně, oproti verzi 4.2 se ale výrazně zvýšil počet silnic 1. a 2. třídy. Polsko, Maďarsko, Slovensko a Slovinsko mají mapy zpracovány s podrobností na ulice pouze hlavní město, zbývající pokrytí je omezeno pouze na silnice 1. třídy a dálnice. "
3D pohled

Dynavix cena 7.950 Kč - spickove pokryti Cech, vetsina mest do urovne ulic, nejlepsi hlasova navigace, co jsem zatim slysel. par much v ovladani a komunikaci s BT GPS, ale to se resi.

TomTom 5 cena 199 EURP- zatim jsem osobne netestoval, ale dle zkusenosti duveryhodneho zdroje jsou mapy Cech srovnatelne s Dynavixem, ovladani ma TT pry jedno z nejlepsich, navic 3D pohled
Snad to pro predstavu staci.

Ja jeste budu zkouset TomToma a pak koupim bud TomToma nebo Dynavix.

Je to uz srozumitelnejsi ? ;)
Naposledy upravil Paul Atreides dne 2. 8. 2005 10:35, celkově upraveno 1
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 8. 2005 10:32

Paul: uplne jsem z toho dojaty :) diky moc pane, tohle je to, co jsem chtel slyset, tudiz to vidim, ze pockam na tvuj usudek zda Toma nebo Dynavix a pak to poresim...
anonymni

Odeslat příspěvekod W164 2. 8. 2005 12:51

Paul Atreides píše:Takze:
Pocket Kim 3.0 CZ PRO, cena 4900,- - mapa 220 mest v CR, mizerne ovladani, hlasova navigace neni, relativne maly pocet bodu, do kterych lze navigovat

SmartMaps Navigator cena 3986 Kc - 13 krajskych mest do urovne ulic, hlasova navigace ujde, ale v Praze je to horsi - obcas neco nezahlasi, casto naviguje do jednosmerek atd.
Navigon cena 6 999 - verzi 5.0 jsem netestoval, takze zde je prevzat popis ze Sunnysoftu

"Česká republika má kompletní pokrytí pouze 6 měst na úroveň ulic, 50 orientačně, oproti verzi 4.2 se ale výrazně zvýšil počet silnic 1. a 2. třídy. Polsko, Maďarsko, Slovensko a Slovinsko mají mapy zpracovány s podrobností na ulice pouze hlavní město, zbývající pokrytí je omezeno pouze na silnice 1. třídy a dálnice. "
3D pohled

Dynavix cena 7.950 Kč - spickove pokryti Cech, vetsina mest do urovne ulic, nejlepsi hlasova navigace, co jsem zatim slysel. par much v ovladani a komunikaci s BT GPS, ale to se resi.

TomTom 5 cena 199 EURP- zatim jsem osobne netestoval, ale dle zkusenosti duveryhodneho zdroje jsou mapy Cech srovnatelne s Dynavixem, ovladani ma TT pry jedno z nejlepsich, navic 3D pohled
Snad to pro predstavu staci.

Ja jeste budu zkouset TomToma a pak koupim bud TomToma nebo Dynavix.

Je to uz srozumitelnejsi ? ;);/quote]

*

Jen upresneni: pochopitelne existuji mapy, dokonce vektorove a dokonce schopne routingu a dokonce velmi podrobne, ale ty mapy maji svoji cenu cca 6500 Kc. Je to produkt od http://www.gpscentrum.cz/ pro urcite druhy GPS pristroju Garmin (jak do ruky, ta kna palubovku).

Ja mam Garmina, ale od Garmina vlastni produkt CitySelect 7, kde je Praha, Brno OV, KV, Plzen a jeste neco, ulici presne a tu tam i cislo popisne.

Ovsem produkt od Picodasu je znatelne lepsi, vyrobce tvrdi (http://www.gpscentrum.cz):

Mapa ATLAS 10 je pokračovatelem předchozích Silničních a Uličních map ČR. Mapa je prvním produktem na českém trhu, který nabízí plné pokrytí České republiky a podporu navigace křižovatku po křižovatce jak na PC, tak i na displeji GPS přijímače. Mapa obsahuje plný zákres silniční uliční sítě ČR. Sídla nad 8.000 obyvatel obsahují pojmenování ulic, sídla pod 8.000 obyvatel jen grafický zákres uličních sítí. Mapa je, stejně, jako předchozí verze mapy v programovém prostředí MapSource a CD tak obsahuje jak mapová data, tak i komunikační a zobrazovací sw pro PC. Mapu je díky programovému prostředí MapSource možné zobrazit na PC a plně využit pro komunikaci s GPS (nahrávání mapy, tras, bodů, prošlých tras mezi GPS a PC). Pomocí volně dostupné programové nadstavby nRoute je možné mapu použít i jako plnohodnotnou navigaci na displeji počítače (včetně podpory hlasové navigace a podpory přepočtení při chybném sjezdu z trasy). Nad mapou je samozřejmě možné plánovat body a trasy. Mapa je k dispozici pro všechny přístroje na CD ROM.

*

Tedy: musite mit routingschopneho "Garmina" (nad 10 000 Kc) a mapu za 6500 Kc a pak to funguje bezvadne :)

Koho zajima vic, pak supermapy jsou na http://www.geodezie.cz/index.php?=&sec= ... _title=Cen
ale zase: kvalita ma svoji cenu. Geodezie poskytuje zakladni data pro digitalizaci CR, ale to neco stoji :)

Na konec: Kazdy system a i vyrobce hardware a kazdy system a vyrobce software ma sve pro a proti vuci konkurenci. Jde tedy o to nastavit kriteria tak, aby koupe znamenala zisk pozitiv :)

Nejlevnejsi varianta je PDA, myska GPS a mapy od TomTom 5, kterej najdete na webu 8)
W164
Nováček

Odeslat příspěvekod GTI DSG 2. 8. 2005 12:59

goes píše:Paul: no sice nevim co jednotlive slova znamenaji, ale budiz :)

Tudiz asi takto :)

- koupim AcerN35
- potrebuji mapy mest v CR + klidne i mapu CR, mesta chci na urovne ulic (ova, brno, praha atd..) + mapu CR, cim podrobnejsi tim lepsi. Tudiz jakou konkretni, kolik kostuje atd?

Takze ides do toho Aceru? Stoji za to? Vies kde ho maju za dobru cenu? :) ....dik....
GTI DSG
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod simonides 2. 8. 2005 13:00

Bacha na věc pokud máte HP iPAQ série hw6500 ! Dynavix na jeho displeji nefunguje !! :x :x Dynavix je dělaný pro obdélníkové displeje a iPAQ série 6500 má displej čtvrecový (240x240) !! Koupil jsem Dynavix a o tomto problému jsem se dozvěděl až od výrobce. A ani mě to nenapadlo, že by mohl být takovýto problém... :cry:
simonides
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 2. 8. 2005 13:24

Tipnul bych si, ze na svem zarizeni budete mit problem s jakymkoli navigacnim programem. Tim nechci tvrdit, ze zadny nespustite, ale preci jen vsichni zatim pocitaji s VGA nebo QVGA rozlisenim, takze asi budete mit vzdy problemy s ovladanim....
Chapu ale, ze to nastve - koupit si Dynavix zatim jen do supliku
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod old_surfer 2. 8. 2005 14:03

Taky ji nemam /navigaci/, ale uvazuji nad ni a kdyz jsem hledal, nasel jsem odkaz http://www.baryk.cz/GPS.htm. Ta cena se mi zda vic nez zajimava, ale nejsem v tom odbornik, kdyz tak se ti, kdo tomu rozumite, kouknete a napiste neco, jestli by to mohlo byt dobre. Jeste se mi libi 3D pristroje, ale nasel jsem jen nejakej od Garmina a tusim tomtom, budu se rozhodovat, co nakonec koupim.
old_surfer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 2. 8. 2005 14:12

Jedna se o SmartMaps. Cela ta stranka ale pusobi dost neduveryhodne, neni tam uveden typ Pocket PC, zadna poradna zminka o GPS. Opravdu bych do toho nesel.

3D pohled umi vice aplikace -treba TomTom, Navigon.
Garmin je znacka pro ruzna zarizeni. (a take proprietarni binarni komunikacni protokol spolecnosti Garmin)
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 8. 2005 14:16

ja se uz rozhodl, vezmu Acer n35 k tomu kupim TomTom :)
anonymni

Odeslat příspěvekod GTI DSG 2. 8. 2005 14:36

goes píše:ja se uz rozhodl, vezmu Acer n35 k tomu kupim TomTom :)

ja dospel ke stejnemu zaveru, akurat ze sem byl zmateny tou tvoji poznamkou, ze Acer je nepresny......tak jak to je? Uz vis kde ho budes kupovat? kde maji nejlepsi cenu? dik..... :)
GTI DSG
VIP uživatel

Další stránka