Dárek pro všechny hazardéry silnic, Zn. takto skončíte.

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod chucky 27. 6. 2005 10:10

http://www.seat-klub.cz/crash/2/P6080665.jpg

tady na tom obrazku je vpravo nahore vedle toho hasice jasne videt, jak je ta cesta rovná, tohle je fakt ulet, to nemuze nikdo takhle do toho nakladaku narvat, musel ho videt hezkou chvilku pred sebou a naprat to do nej celne muze pouze opravdovy sebevrah. Podle meho mel reakcni dobu minimalne dve sekundy, spis tri. A to na nejaky manevr staci.


http://www.seat-klub.cz/crash/images/P6080043.JPG

dále ta scania taky neni namackla na svodidlech (jak by se dalo cekat) ale predek ma tak ctvrtmetru od delici čáry!! Navíc jde jasne videt, ze pokud auto ve smeru jizdy seatu uhne az na kraj, je tam mista pro tri auta.

Tohle videt pred sebou, tak se tlacim zpatky do prava tak rychle, ze by me vubec nezajimalo, co tam jede. Proste bych ho za mohutneho troubeni vytlacil, misto tam na to je. Myslete si co chcete. Ale tohle je fakt ulet.
chucky
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 27. 6. 2005 10:16

chucky: ano, řidiče Seatu nechápu, ale stejně tak nechápu řidiče náklaďáku, který se mohl dost uhnout, ale neudělal to, ačkoli je ten úsek dost přehledný (podle fotek a přerušované čáry) a teoreticky mohl pár vteřin na uhnutí mít...

Konečně si toho místa taky někdo kromě mě všimnul...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chucky 27. 6. 2005 10:21

ne asi :)
chucky
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod huugh 27. 6. 2005 10:46

[quote="JackNO.1"]
Já samozřejmě vím, že vina je 100% na strabě řidiče Seatu, ale pokud řidič náklaďáku neudělal vše možné pro zabránění střetu, malá část viny padá i na něj...
[/quote]
tak kolikpak mame tedy v celku procent? 120? 150?
huugh
Nováček

Odeslat příspěvekod kepke 27. 6. 2005 10:53

2 chucky a Jack...

nevypadá to na prudkou zatáčku, ale když si prohlídneš tu druhou fotku na kterou dáváš odkaz,tak je tam les či stromy....mohlo snížit výhled

ad2. co když předjížděl v tý kolně třeba taky kamion či autobus, přes kteres se mu ten jak tvrdíš krásnej výhled zavřel...

ad 3. myslím že v tý ryhlosti tam moc času nebylo na nějaké vytrubování a cpaní se zpět...

tak nevim co tady řešíte....prostě jednoznačná chyba, tak budtě rádi, že nezabil někoho v osobáku,kdyby tam jel místo SCANIE...

navíc, jistě každej potkal idiota na silnici,co místo hlavou myslel autem...jinak pak nevim když mě za bíleho dne na uzké orkrsce v zatčáčce přes horizont předjíždí takvovej idiot, co nevydejchá, že mě nemohl předjet předchozích 5km když má natuněnou káru a já jen pracovního pickupa, se kterym jsem těch 100-110km/h jel..
v noci by tam možná viděl světla,ale ve dne to byl risk 50 na 50% takový lidi zabíjet :x
kepke
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fabiator2.0 27. 6. 2005 10:55

Kdo uz narazil na ridice kamionu ktery by se necitil jako King of the road ?

Myslet si nebo se dokonce spolehat na to, ze ridic kamionu bude se snazit pomoct i kdyz to nebyla jeho vina je prinejmensim naivni.
Nez plakat nad rozlitym mlekem je lepsi ho nerozlit.
Muj konik tahne 20 kg a kdyz zapraskam bicem tak mu jeste jeden pomuze.
fabiator2.0
Nováček

Odeslat příspěvekod mfilip 27. 6. 2005 10:56

huugh: spatne. Ridic nakladaku zachranil ostatni pred timto hovadem. Lito je mi stopare. Misto nakladaku tam mohla byt nejaka rodinka.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 27. 6. 2005 10:57

huugh: co to má bejt za dotaz?!
Pokud řidič neudělal vše pro zabránění nehody, padne na něj třeba 10% zavinění a ze 100% řidiče Seatu to uberu! To je snad jasný!
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 27. 6. 2005 10:59

Ja myslim, ze Scania nesvitila. To se pak neni cemu divit.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saman 27. 6. 2005 11:01

No jak sem si tak vypozoroval z tech fotek, tak brzdne cary tam od nakladaku sou a je nanich videt ze nakladak sel primo ke svodidlum a pak us jenom vlacel seat predsebou a pri brzdeni se vracel spet ke stredu silnice. Na tyhle fotce je to krasne videt

http://www.seat-klub.cz/crash/images/P6080043.JPG

Povsimnete si ze zadni kola privesu sou na krajnici ale na jinych fotkach je videt ze predni kola jsou od krajnice dost daleko. a na te fotce zezadu je i videt ta brzdna draha nakladaku. Tudis usuzuju ze nakladak se snazil vyhnout. A z fotek usuzuji ze silnice byla mozna i trochu mokra, takze brzdeni asi nebylo zrovna idealni a nejkratsi.

http://www.seat-klub.cz/crash/images/P6080041.jpg
http://www.seat-klub.cz/crash/images/P6080043.JPG

na techhle snimcichje videt ze misto kde nehoda skoncila je castecne rovinka ale jak predni tak za ni se silnice mirne zataci, pokud tam v kolone stal jakejkoliv jinej nakladak, tak ani jeden z ridicu na sebe nemusel vzajemne videt na vic nes 100-150 metru.
Beznej ridic zacne brzdit zhruba po pul sekunde, tudis jestli vubec ridic Seatu zacal brzdit, tak to mohlo bejt tak 80-100 metru pred nakladakem a v tu chvili jeste porat jeli dokupi onech 230. Je to jasna vina ridice v Seatu a ridic nakladaku podle fotek snahu vyhnout se mel. Dalsim faktem kterej nevime, zda Seat mel ABS nebo ne, pokud totis byla silnice jen lehce mokra a ridiv bez ABS dupnul na brzdu, tak se z toho Seatu stali sanky samochodky bez moznosti rizeni. Tech ALE je v tyhle nehode pro nas nepritomne hodne.
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 27. 6. 2005 11:03

kepke: a to je právě špatný přístup! Když se na tebe nějakej tuzingář 5 km lepí s jasnou snahou předjíždět, proč jsi na 10 vteřin nezpomalil na 90, aby tě mohl předjet?!

Když tě pak musí předjíždět na horizontu, případnou nehodu jsi mohl odnést i ty...!
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kepke 27. 6. 2005 11:16

JackNO.1 píše:kepke: a to je právě špatný přístup! Když se na tebe nějakej tuzingář 5 km lepí s jasnou snahou předjíždět, proč jsi na 10 vteřin nezpomalil na 90, aby tě mohl předjet?!

Když tě pak musí předjíždět na horizontu, případnou nehodu jsi mohl odnést i ty...!o/quote]


No když mi na rovinkách nestačil...?! TAk si to vykompenzoval v zatáčce,kde já jsem přibrzdil...
kepke
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 27. 6. 2005 11:24

kepke: no, samozřejmě nevím, jak přesně ta situace vypadala, ale já takový podivný existence pouštím vždycky. Nestojí mi za to, aby mě pak předjížděl v zatáčce nebo před horizontem a když se s někým srazí, sejmou třeba i mě...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 555 27. 6. 2005 11:29

JackNO.1 píše:Manli2: Proč chudák řidič náklaďáku?!

Pokud jste si na fotkách nevšimli, řidič náklaďáku měl dost velkej prostor na pravé straně a mohl uhnout! Proč to neudělal?! o/quote]


no ted me vazne pobavils :tleskani Jasne,souhlasim s tebou, videl bych to asi takto. Ridic scanie vidi seata v protismeru a na mysl se mu dere jen jedina vec kterou si uz dlouho v koutku duse pral splnit. Sejmout jednou v plne rychlosti osobaka. Ridic seatu nema sanci, reakce kamionaka je obdivuhodna a posila kamion naprimo proti seatu s odivuhodnou presnosti..v posledni chvili lze zaslechnout kamionakovo:..ja ho vyskolim, ja mu ukazu zac je toho loket...me uz neutecesss.. Mr. Green
555
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JackNO.1 27. 6. 2005 11:32

555: ty jsi taky komik, že?! Já nikde netvrdím takovou krávovinu, jakou jsi ty napsal!
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků