Volat policii nebo ne?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod wendy 20. 6. 2005 14:50

Myslím, že se nejedná o práskačství, ale o ochranu vlastního života. Není to tak, že když ho uznají nezpůsobilým a v jeho věku už nejde dosáhnout zlepšení (nevím, nejsem lékař), že mu ty papíry prostě vezmou? Proto jsem to tady nadhodil, abych se dozvěděl, jak to je. Nechci aby to tu vypadalo jak na Floridě, kde se stoletý stařečkové prohánějí v cadillacách a semo tamo si spletou brzdu s plynem...
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010

Check my www:-)
wendy
Štamgast

Odeslat příspěvekod JackNO.1 20. 6. 2005 14:56

wendy: OK, já jsem asi jen nevhodně použil to slovo. Nemyslel jsem to nějak špatně... :wink:

Ale pokud by to takhle fungovalo, taky bych třeba mohl udat nějaký extra velký čuně, který stabilně ohrožuje ostatní účastníky provozu a policajti s tím stejně taky mnoho neudělají...

No, nevím, jsem zvědav, jestli to někdo z přispěvatelů ví...
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod wendy 20. 6. 2005 15:00

Já taky, mě už ten dědek fakt s**e:-(
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010

Check my www:-)
wendy
Štamgast

Odeslat příspěvekod Driver 20. 6. 2005 15:14

Tak nahlásit si mohl SPZ a jen říct, jak jezdí. Někde na netu jsem viděl fórum, kam lidi psali SPZ aut a komentáře - třeba jízdu přes plnou atd...

Jednou jsem takhle jel do levotočivý zatáčky. Byla tam plná čára a proti mě jel autobus (do tý zatáčky nebylo kvůli stromům vůbec vidět). A když už jsem ten autobus viděl, tak najednou se vedle něj objevila felicia (v mym pruhu), která ten bus předjížděla. Byl v tom nějakej mladej kretén a bylo to fakt tak tak, že to stihnul. Kdybych nepřibrzdil, tak ... to si ani nechci představit.

Ale nechápu jednu věc.. a sice jak ON mohl začít předjíždět v pro něj pravotočivý zatáčce, do který neviděl ani Ň a ještě začal předjíždět autobus... Byl to totální kretén!!! Policii jsem nevolal, protože sem ani nestihl jeho SPZ, jen jsem byl rád, že jsem se mu vyhnul.
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod -LK- 20. 6. 2005 15:44

Manželka byla někde o víkendu s autem a taky měla zážitek, jak se nějaký místní vidlák ve votuzenym favoritu nechal vyprovokovat (asi) čtyrma vejfukama a začal jí předjíždět do kopce a do zatáčky, samozřejmě v tu chvíli jelo něco proti. Říkala, že kdyby na to nedupla, aby se stihl před ní zařadit, tak bylo veselo. Škoda, že takoví debilové nevymřou sami, ale často s sebou ještě někoho vezmou.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod p0etrik 20. 6. 2005 15:49

No muj tata vzdycky rika: Ja bych chtel jezdit v BVPcku a jenom bych ty blbce sestreloval. :)
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 20. 6. 2005 18:53

hehe tak to musel bejt dedek z Komoran.. tam jsem par podobnejch jezdu ridicu videl a fakt se divim, ze je jeste nikdo nesejmul..
tOplOaDer
Nováček

Odeslat příspěvekod vita 20. 6. 2005 20:19

-
Naposledy upravil vita dne 20. 6. 2005 20:25, celkově upraveno 1
vita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vita 20. 6. 2005 20:24

Dnes,okruh v Praze: Padne zelená a jedu na 2 pruhy okruhu, předemnou FABIA ,ta rovnou do levého,nějak nechtěla zrychlovat a tak ji po čase s dodávkou podjíždím jedu si svý 80km/h, jen koukám co vlastně v levém dělá ?neni co předjíždět ,dojede ji OKTÁVKA ,podjede pravim ,vezme mě a jedeeee,pak se přiřítí OTŮNĚNÁ OKTÁVKA ,zase podjede a jedeeeee,pak mě FABKA začne předjíždet ,dojede ji OKTÁVKA ,začne troubit a udělá myšku jako prase ,při zařazení slyším ránu jak v 90km/h o sebe dřou nárazníky :-(( Pak mě to nedá ,dojedu FABKU abych viděl řidiče ,vykulaná ženská 40let a vedle manžel. Kdo je horší ???????????ty prasata co jí předjížděli ,nebo ona svým divným stylem jízdy?
vita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PedroKV 20. 6. 2005 21:21

si nejdřív rozmysli, jestli ti ten zfetovanec nerozmašíruje při tvém pokusu o zastavení auto a jestli se ti to vyplatí. A když to náhodou bude kr..én, tak pak řekne, že jsi omezoval jeho svobodu atp.

Taky už mě občas napadlo zavolat PČR, ale nikdy jsem tuším nevolal. Zatím nikdo nejel tak zásadně blbě. Ovšem pokud už PČR volat chcete, uvědomte si:
-mají hodně práce
-možná řeší důležitější věci (ohrožení života, asistence u čehokoliv jiného)
-možná jsou jen na druhé straně okresku
-z místa, kde se čin děje, vede hodně silnic, kde se může ztratit. Nikdo nepostaví hlídky ani na 3 silnice, jen proto, že někdo jede divně.

Takže pokud se rozhodnete volat PČR, protože je to chvályhodné, ten někdo je buď opravdu opilý (atp.) a můžete tak někomu zachránit život či plechy, nebo má zdravotní problém (nedávno zemřel muž za volantem na mrtvici) a následky mohou být stejné, domluvte se s operačním důstojníkem, zda opravdu pošle motohlídku tím směrem a vy to auto sledujte z povzdálí. Udejte operačnímu pravděpodobný směr, kam auto jede a změny směru nahlašte. Ve větších městech asi není od věci zjistit jméno operačního důstojníka (než pak v autě jinému vysvětlovat situaci).

BTW: napadá mě, jestli někdy doktoři měli průser z toho, že podepsali papíry starému člověku, aby mohl dál řídit..
PedroKV
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod PedroKV 20. 6. 2005 21:29

mfilip: kamerka v masce ne, byla by od much a od bahna. Dává se za vnitřní zpětné zrcátko. Je hodně malá. K tomu zaznamenávací zařízení. Taky už mě to napadlo. A zároveň jednu hodit někam do zadního nárazníku, k tomu tu minitelevizi šílelisku za 800 z hypr supr a máš zajištěno bezpečné couvání..
mrkni na http://www.elnika.cz, http://www.kamerovesystemy.cz, tam mají velký výběr kamer a příslušenství
PedroKV
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod PedroKV 20. 6. 2005 21:35

můj první příspěvek byl pro Marek71
PedroKV
Pozorovatel

Předchozí stránka