Volat policii nebo ne?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod -LK- 20. 6. 2005 10:44

Včera jsem zažil něco, co už dlouho ne. Jedeme ze Štěchovic do Prahy podél Vltavy. Kdo to nezná - cesta naprosto rovná (protože pár metrů od řeky), sem tam zatáčka, sem tam obec. Takže celkem plynulá jízda v koloně 80-120. No a najednou koukám, že před náma jede nějakej (asi) korejec s dvouřádkovou pražskou SPZkou. Ten řidič se ale rozjede, dejme tomu na 100, pak (na rovince) začne brzdit na 70 (všude je limit 90). Jezdí chvilku skoro uprostřed, chvilku zase u svodidel, no hrůza.
Korunu tomu nasadil ve Strnadech, kde se náš pruh rozděluje na dva, jeden odbočovací, druhej pokračuje na Prahu. Ten pablb najel do odbočovacího (samozřejmě bez blinkru). Říkám manželce (co řídí), že se konečně dostane před něj. Naštěstí měla ženskou intuici a povídá, že ten debil určitě najede do našeho pruhu zpět a že radši ještě předjíždět nebude. No trefila to naprosto přesně. Ten idiot jede, vůbec nezpomaluje a najednou fik, přes zebru bez blinkru zpět do pruhu na Prahu. Předjet se nám ho povedlo až na zbraslavským mostě. Koukal jsem, kdo řídí, takovej tlustej dědek, tipoval bych tak 60 let.

No a po tomto slohu se zeptám ostatních na názor. Měl jsem totiž tendenci volat policii, protože ať byl ten člověk vožralej, zfetovanej, pod práškama nebo jen idiot, na silnici neměl co dělat. Nakonec jsem policii nevolal, protože co bych jim řekl? Že jsem na zbraslavským mostě viděl nějakýho debila v autě? Že nevím, jestli jel za mostem do Modřan nebo do Psár? Zabývala by se tím policii vůbec? Co byste dělali vy na mém místě? Sice nás už neohrožoval poté, co jsme ho předjeli a ujeli mu dostatečně daleko, ale pocit jsem z toho měl blbej stejně.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod JackNO.1 20. 6. 2005 10:54

Pokud by mě nějak ohrozil, asi bych se ho spíš pokusil zastavit a vyříkat si tos ním. Pokud ne, tak fakt nevím... Asi by šlo o momentální náladu. Třeba bych policajty zavolal třeba ne... Taky jsem o tom už párkrát přemýšlel. Tuto situaci jsem asi třikrát zažil... Jednou jel třeba borec skoro kilo ve městě a 60 mimo... Ale já jsem ho předjel docela brzo a spěchal jsem, takže jsem tomu nevěnoval větší pozornost...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod richie 20. 6. 2005 11:00

.. hmm .. no policiu asi nie ... ale urcite by som volal do radia na dopravne spravy, nech daju do hlasenia upozornenie na "pravdepodobne" opiteho vodica .. a mozno by sa chytili na to aj nejaky policajti ..
Astra G Caravan 1.6 Twinport-Z16XEP; Corsa C 1.0; Octavia II liftback 1.9tdi 77kw -> 1,6TDI;
richie
Štamgast

Odeslat příspěvekod Goggy 20. 6. 2005 11:00

Ja bych asi taky nevolal, ale volat bys mel. Proste nahlasit ze auto xy jede dost divne a ze je mozna vozralej. Sice to vypada jako svinarna, ale lepsi nez aby to treba za park km do nekoho bouchnul (ale treba taky ne.... :/)

Podle me je to samy jako kdybys videl chlapka s pistoli jak se divne mota po chodniku a miri na lidi..taky bys volal.
Goggy
Inventář

Odeslat příspěvekod p0etrik 20. 6. 2005 11:25

No ja bych zrejme volal. Asi jsem praskac. :D
Popravde jde o to, ze ten clovek muze snadno nekoho zabit. Jak jsi psal, problem nastava ve chvili, kdy vjizdis do mesta a absolutne nemuzes odhadnout, kam se kokot vyda.

Ja jsem kdysi taky volal policajty na kamion, ktery jel po D1 130 i vic. Nekecam. Jak to dopadlo ale nevim, nedokazal jsem s nim drzet krok (jel jsem s vozikem).
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod mfilip 20. 6. 2005 11:30

mno pred lety jsem to hlasil policii: prede mnou vyjelo z vedlejsi auto, prselo, jel i mimo obec jen kolem 60-70 km/h a nejak mel problemy s primym smerem a na viaduktu ve tvaru S to oprel do svodidel az se jiskrilo o 106. Volal jsem 158, nahlasil jsem cislo auta a operatorka mi rekla, ze dekuje a ze to preda mistnimu oddeleni. Co se stalo dal to nevim.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod -LK- 20. 6. 2005 11:40

Já bych ho klidně nahlásil, to není o práskačství, ale o bezpečnosti ostatních. Akorát jsem si říkal, co by s tím fízlové dělali. Důvěru v PČR mám po několika situacích, kdy mi naprosto nijak nepomohli, celkem na nule a navíc bych ani nebyl schopen udat, kam ten ožrala či zfetovanec dál pojede. Zabývali by se tím vůbec nějak?
Goggy: to je ale něco jinýho. Když jsem třeba slyšel dva frajery v černejch brejlích, jak přesvědčujou babku u bankomatu o tom, že má poruchu a že jí pomůžou, hned jsem PČR volal a oni tam fakt přijeli. Ale když se to auto pohybovalo, kam by za ním jeli? Udělali by hlídky na všech cestách, tzn. u Lahovic, u Modřan a u Dolních Břežan? Vždyť by to ani nestihli. Právě proto, že jsem měl pocit, že by s tím stejně nic nedělali, jsem nakonec nihoko nevolal.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod p0etrik 20. 6. 2005 11:45

-LK-: Tak, je treba uvazovat v kontextu, jestli vubec maji sanci jej chytit.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Marek71 20. 6. 2005 12:04

p0etrik píše:-LK-: Tak, je treba uvazovat v kontextu, jestli vubec maji sanci jej chytit.

Tak v tom prípade by som ho zastavil a vybavil si to s ním "inak". Sposob toho vybavenia by záležal na miere mojho ohrozenia. Príp. po zablokovaní jeho auta by som zavolal policajtov.
Lexus GS 450h Premium 2013
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář

Odeslat příspěvekod mfilip 20. 6. 2005 12:08

-LK- píše:Já bych ho klidně nahlásil, to není o práskačství, ale o bezpečnosti ostatních. Akorát jsem si říkal, co by s tím fízlové dělali. Důvěru v PČR mám po několika situacích, kdy mi naprosto nijak nepomohli, celkem na nule a navíc bych ani nebyl schopen udat, kam ten ožrala či zfetovanec dál pojede. Zabývali by se tím vůbec nějak?
Goggy: to je ale něco jinýho. Když jsem třeba slyšel dva frajery v černejch brejlích, jak přesvědčujou babku u bankomatu o tom, že má poruchu a že jí pomůžou, hned jsem PČR volal a oni tam fakt přijeli. Ale když se to auto pohybovalo, kam by za ním jeli? Udělali by hlídky na všech cestách, tzn. u Lahovic, u Modřan a u Dolních Břežan? Vždyť by to ani nestihli. Právě proto, že jsem měl pocit, že by s tím stejně nic nedělali, jsem nakonec nihoko nevolal.t/quote]
Ale jde o to, ze budou mit SPZ a muzou si zjistit adresu a popkud by nemeli na praci nic dulezitejsiho, mohli by si na nej pockat doma a tam jej zkontrolovat.
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod mfilip 20. 6. 2005 12:13

ja uz kolikrat premyslel o tom, jak by obrovskym pomocnikem mohla v aute byt kamerka v masce. Spolupracovnice mi rikala o pripade jejiho zete, ktereho na poloprazdne krizovatce naboural Passat jedouci na cervenou - z auta vyskakali 4 *****, v aute zustal jen 1 ***** a zavolali Policii. A pri prijezdu to zinscenovali tak, ze jako ti 4 sli nahodou kolem a prokazatelne jel Passat na zelenou a zetak jel na cervenou a policajti jim to uverili. A v teto situaci je clovek bezmocny.
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod wendy 20. 6. 2005 12:57

Kolikrát mám taky chuť je zavolat. Ale můžete mi poradit s následující situací? Vedle nás bydlí osmdesátiletej stařík s babkou. Děda ještě ve svým věku vyučuje někde v Liberci, kam jezdí asi 3x týdně autem. Když ho vidím, jakým způsobem vyjíždí z garáže a zajíždí do ní, tak si říkám, že ten člověk má už úplně v pytli reakce, navíc chodí o berlích, sotva se na těch nohách udrží. Rozhodně bych ho nechtěl na silnici potkat. Je jasný, že povinnou prohlídku má buď ze známosti nebo úplatečkem. Šlo by nějak zařídit, že by se na něj z mýho popudu podíval nějakej nezávislej doktor? Řeší to nějakej úřad nebo policie? Vím, že to zní, jako bych byl pěkná svině, ale kdybyste viděli, jak ten člověk jezdí, taky by jste se báli...
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010

Check my www:-)
wendy
Štamgast

Odeslat příspěvekod JackNO.1 20. 6. 2005 14:17

wendy: můj děda taky nejezdí nicmoc dobře... To je podle mě u všech starších lidí, ale když někdo potřebuje jezdit, tak si prohlídku prostě zařídí...

(můj děda je teda v dobrým zdravotním stavu, jde spíš o reakce a všeobecně styl řízení...)
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod wendy 20. 6. 2005 14:30

JackNO.1: No právě že si jí zařídí. A mě zajímá, jestli já jako potenciální oběť mám nějakou možnost mu zařídit nezávislou prohlídku. Tak jako když soused bude magor, co si každej večer střílí doma z beretty, taky na něj zavolám benga a ty už si s ním poraděj, třeba ho nechaj vyšetřit u nezávislýho psychouše, jestli ten zbroják dostal právem...
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010

Check my www:-)
wendy
Štamgast

Odeslat příspěvekod JackNO.1 20. 6. 2005 14:43

wendy: no, to nevím, jak funguje takovýhle "práskačství"

Pokud bys nějaké nezávislé prohlídky náhodou dosáhnul, co brání dotyčnému znovu se nechat vyšetřit u známého, který mu opět potvrdí, že je způsobilý...?
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Další stránka