Ukradli Vám auto na leasing? - zkušenosti

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod kadla 13. 6. 2005 12:03

Zdravím,
Rád bych se zeptal na Vaše zkušenosti s leasingovými společnostmi, při odcizení auta. Jak se zachovaly při plnění pojistné události, jako jaké poplatky a v jaké výši započítaly. Díky
kadla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marepa 13. 6. 2005 18:32

tak to pro tebe nemam moc dobrou zpravu .. auto mi sice neukradli (nastesti) .. ale funguje to tak, ze si leasingovka vypocita kolik penez ji jeste dluzis, a to odecte od pojistneho plneni .. zbytek ti vrati ... v pripade ze je to min tak mozna doplacis (to nevim jiste)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 6. 2005 18:38

marepa: presne tak to je...

tedy:
koupite si auto na leasing a splacite. Celkove si berete leasing na auto za 300tisic s tim, ze celkovy leasingovy uver je treba 350tisic.
Za rok ti ho ukradou. Zustatkova hodnota auta dle tabulek je treba 250tisic. Ale v te dobe mate treba zaplatit leasingovce treba 270tisic.
Mate spoluucast 10% takze pojistovna vam vyplati 90% z 250tisic. tedy 225tisic. Takze pojistovna preda leasingovce 225tis. vy dluzite 270tisic. takze jeste doplatite 45tisic.
Varianta 2. auto ma zustatkovou hodnotu treba 250tis. ale leasingovce dluzite uz jen 200tisic. Pri 10% spoluucasti leasingovka dostane 225tisic, leasingovka si necha svych 200tis a 25tis. vam posle.

Da se rict, ze cim delsi leasing mate tak tim je to horsi.

Pokud totiz mate leasing treba na 5 roku a splacite, tak dluh vuci leasingovce se splaci velmi pomalu a tak pokud vam auto ukradou po 1-3 letech, tak budete jeste docela dost doplacet...
anonymni

Odeslat příspěvekod MaxvRS 13. 6. 2005 18:44

Auto které bylo na leasing mi ukradli dnes ráno, takže ještě nevím jak dopadne vyrovnání, ale je to tak jak píše Goes, akorát ti z toho co dlužíš odečtou pojištění a DPH. Já nebyl ani v půlce splácení takže počítám že skoro nic nedostanu.
MaxvRS
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick2 13. 6. 2005 19:48

jestli se nepletu, budou mit narok jeste na "usly zisk" z uroku, ktere bys jim zaplatil v prubehu leasingu (kdyby ti auto neukradli)



btw. teda mne ukrast auto, tak to rozhodne takhle klidne neprozivam.. (fin. ztrata, doba nez mi vyrobi nove, nez ho zase zajedu,...) (a hlavne co udelat, abych nemusel s hruzou v ocich kazde rano bezet k oknu, jestli mi ho zase neukradli :?)
Nick2
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tech 13. 6. 2005 20:24

Ono je to kapku prasečina, klient platí pojistku na cenovku dejme tomu 500 000 a pokud to někdo ukradne, tak se to bere podle tabulek.Docela frustrující.No pořád lepší než dát 1/2 mega a nepojistit a nemít nic.....za krádž by měli sekat ruce.To by byl klid!!!A vězte pojistky by šli dolů a zásadně.
Tech
Nováček

Odeslat příspěvekod marepa 13. 6. 2005 20:25

no ja sem se dneska podival z okna.. a auto tam neni ... ti zasrani kokoti co cisti sidliste mi ho odtahli (teda doufam, kdyby bylo ukradene tak budu ***** vic)

jako ano.. souhlasim, mel sem si dat pozor ale bohuzel sem poprve zapomel.. mam toho ted hodne a tak sem si nevzpomel, navic autem tak nejezdim, takze tu blbou cedulu clovek nema na ocich...

ale co mne sere je to, ze to u nas v Lisni (Brno) cisty co 2 mesice pritom nechapu proc... no a schvalne sem to sledoval a vzdycky tady tak 2-3 aute vesele dal staly.. cistici auto je objizdelo a nic se nedelo...
a clovek zapomene a ma hned auto v pr. ..

nevite nekdo kam se odtahuje z Brna-Lisne??? je to stejne misto pro cele brno.. tedy na Novem Liskovci?
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 6. 2005 20:27

marepa: jedno parkoviste je za Makrem jak se jede do Turan...
anonymni

Odeslat příspěvekod marepa 13. 6. 2005 20:34

ale kde zjistim ktere to je? .. zavolat na poldy?

protoze jedno je pry i nekde v modricich... tak nevim
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 13. 6. 2005 20:34

Jedno je taky pod mostem D1 u exitu na letiste. Jede se tam kolem Renocaru dozadu doleva.

edit: teda dozadu doleva pokud jedes z dalnice.
Naposledy upravil p0etrik dne 13. 6. 2005 20:49, celkově upraveno 1
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod marepa 13. 6. 2005 20:44

tak to bude mozna ono :) no uvidim,.. zkusim asi zavolat na cajty
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0ndra 13. 6. 2005 20:56

před dvěma roky mi ukradli oktávku na leasing, placeno druhý rok ze tří, takže téměř splacená. Nakonec to dopadlo tak, že pojišťovna (Alianz) leasingovce (Škofin) vyplatila plnění z pojištění - v té době však ne podle ceny pořízení, na kterou se platí měsíční splátka havarijního pojištění, ale na pojišťovnou vypočtené tabulkové ceny. V reálných číslech (jsou to už dva roky, takže si to už přesně nepamatuju, zaokrouhluju na 50 tis :) : auto bylo tušim za 450000,- pořízeno v r. 2000, v r. 2002 od pojišťovny vyplaceno nějakých 250000,-, z čehož si nejdřív vzala leasingovka to co jí patří (to co zbývá doplatit do skončení leasing. smlouvy), což bylo asi 100 tis. a zbytek jsem dostal zpátky. (z leasingové splátky to dělalo jen "čistou splátku", tj. bez povinného ručení a pojištění - což je asi logické, ale pro pořádek to píšu).
Tak to je moje zkušenost, je trochu sviňárna, že člověk platí pojistku z pořizovací ceny (450 tis.), ale plnění mu pojišťovna vyplatí z nějaké jimi vyplacené ceny....
0ndra
Nováček

Odeslat příspěvekod MaxvRS 13. 6. 2005 21:52

Nick2 píše:btw. teda mne ukrast auto, tak to rozhodne takhle klidne neprozivam.. (fin. ztrata, doba nez mi vyrobi nove, nez ho zase zajedu,...) (a hlavne co udelat, abych nemusel s hruzou v ocich kazde rano bezet k oknu, jestli mi ho zase neukradli :?)


No a co mám dělat? S tím člověk nic nenadělá, kradou to profesionálové a auto se na 99,9% už nikdy nenajde, při aktivitě naší policie se tomu ani nedivím.
btw. Fabií RS se k dnešnímu dni ukradlo 47kusů
MaxvRS
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 13. 6. 2005 22:04

Nevis z kolika?
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod JardaB 13. 6. 2005 22:32

A nebylo by lepsi u skodovek a VW zavest system, ze by ty auta byly putovni? Proste kdyz mi ho nekdo ukradne, tak si ukradnu jine (a nebo za mensi poplatek na to najmu profiky) :-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků