Panika v autě po nehodě vzhůru podvozkem

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Amerikán 25. 5. 2005 07:20

Automatické zamykání dveří je podle mne zcela nesprávně řešeno. Je totiž logické, že do auta násilník vleze když stojí či pomalu popojíždí. Podle mne by to mělo být naopak - po nástupu zamknout, ale po dosažení nějaké rychlosti odemknout... při poklesu pod určitou hodnotu opět uzamknout.

To, že jsem zamčenej při 100 km/h je kontraproduktivní.
Amerikán
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chipoun 25. 5. 2005 07:25

Představ si situaci. Jedeš po dálnici 130km/h. Najednou k tobě doběhne zloděj, otevře dveře a okrade tě. Kdybys měl zamčený dveře tak má po ptákách, protože by mu dlouho trvalo než by vylomil zámek, nebo to otevřel šroubovákem, a tak dlouho by takovou rychlostí prostě běžet nedokázal 8)
Chipoun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alex.. 25. 5. 2005 07:28

Amerikán... no a teď si vem, že zastavíš a chceš vystoupit a zamkne se Ti auto :D
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mfilip 25. 5. 2005 07:43

ja ziju v domeni, ze aktivace airbagu deaktivuje central
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anndy 25. 5. 2005 08:03

eddie: Hm, ale když to auto bude v takovým stavu, že budou třeba přeškubaný dráty, tak pak je to špatný, ne? t/quote]


toho by som sa nebal, potrhania drotov. Ved airbagy sa zacinaju aktivovat po tisicine sekundach od zaciatku narazu a to funguje tak, ze s prikazom na aktivaciu airbagov "pride" prikaz na odomknutie auta. Cize v tych prvych tisicinach sekundy od zaciatku narazu nemozu byt este ziadne droty potrhane (mozno jedine pri nejakom mega vybuchu z nastrazneho systemu, ale to je potom uz jedno).
Anndy
Anndy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anndy 25. 5. 2005 08:09

[quote="Hamík";Dobrej nápad. Takto mě to nenapadlo, ale určitě je to mnohem bezpečnější. Budu to také takto dělat.t/quote]

Ja zase verim tomu, ze na dialnici pri akejkolvek havarii sa airbagy vzdy aktivuju.

Ved vyrobca (seat) pise, ze sa aktivuju uz pri 30kmh - teda naraze. Samozrejme uznavam - moze sa stat nehoda, ze sa nemusia aktivovat, niekto na krizovatke to napali brutus do vas z boku zo zadu, ale snad to maju nejako premyslene (hehe). Lebo v manuale nepisu, ze by to sposobovalo problemy.

Ja naopak sa citim blbo pri odomknutom aute. Som zvyknuty zo svojho, ze sa hned zamkne po rozjazde.
Anndy
Anndy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamík 25. 5. 2005 08:23

Takže rozumím tomu, tak, že jsi s Meganem II s automaticky zamcenymi dvermi za jizdy mel nehodu a dvere se sami odemkli? Melo to souvislost s airbagem, nebo to byl tukanec pri dobrzdeni ve 20 km/h ? .
Hamík
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 25. 5. 2005 18:32

No a kdyz auto nema ABS a na dalnici dejme tomu zablokuje vsechny kola a v pali to do auta predsebou treba v 50tce aktivujou se airbagy?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chipoun 25. 5. 2005 18:39

Jean ViC píše:No a kdyz auto nema ABS a na dalnici dejme tomu zablokuje vsechny kola a v pali to do auta predsebou treba v 50tce aktivujou se airbagy?

Ano aktivují. Airbagy totiž nezajímá otáčení kol, ale mají svoje kapacitní snímače zrychlení (zpomalení). Takže kdybys vzal nastartované auto (jinak systém pravděpodobně není v chodu) nad hlavu a hodil s ním do skály, tak airbagy taky buchnou.
Chipoun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 25. 5. 2005 19:20

Anndy píše:toho by som sa nebal, potrhania drotov. Ved airbagy sa zacinaju aktivovat po tisicine sekundach od zaciatku narazu a to funguje tak, ze s prikazom na aktivaciu airbagov "pride" prikaz na odomknutie auta. Cize v tych prvych tisicinach sekundy od zaciatku narazu nemozu byt este ziadne droty potrhane (mozno jedine pri nejakom mega vybuchu z nastrazneho systemu, ale to je potom uz jedno).


Ale airbagy se aktivuji v tisicinach sekundy, zatimco centralu to chvili trva, nez odemkne.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod SkylineGT-R 25. 5. 2005 19:32

Airbagy sa otvaraju naozaj len vtedy ked treba. Ja som napriklad urobil kotrmelec a neotvorili sa ani zaclonove okenne vaky. Bolo by to aj zbytocne, nemal som ani skrabanec.
Focus 1.6 16V + Potenza RE720
SkylineGT-R
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P800 25. 5. 2005 21:29

Chipoun píše:
Jean ViC píše:No a kdyz auto nema ABS a na dalnici dejme tomu zablokuje vsechny kola a v pali to do auta predsebou treba v 50tce aktivujou se airbagy?

Ano aktivují. Airbagy totiž nezajímá otáčení kol, ale mají svoje kapacitní snímače zrychlení (zpomalení). Takže kdybys vzal nastartované auto (jinak systém pravděpodobně není v chodu) nad hlavu a hodil s ním do skály, tak airbagy taky buchnou.a/quote]


Manuál mého Ford Mondeo II uvádí všechny možné situace kdy se aktivují resp. neaktivují airbagy (mám jich osm). Dle tohoto manuálu se airbagy nikdy neaktivují při nárazu zezadu..
P800
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamík 25. 5. 2005 22:14

V návodi k Renaultu je zase psáno, že airbagy se v určitých situacích mohou aktivovat i při nárazu zezadu, nebo když se ve vysoké rychlosti najede na nějakou větší překážku (např. chodník apod.).
Hamík
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anndy 26. 5. 2005 07:54

p0etrik píše:
Anndy píše:toho by som sa nebal, potrhania drotov. Ved airbagy sa zacinaju aktivovat po tisicine sekundach od zaciatku narazu a to funguje tak, ze s prikazom na aktivaciu airbagov "pride" prikaz na odomknutie auta. Cize v tych prvych tisicinach sekundy od zaciatku narazu nemozu byt este ziadne droty potrhane (mozno jedine pri nejakom mega vybuchu z nastrazneho systemu, ale to je potom uz jedno).


Ale airbagy se aktivuji v tisicinach sekundy, zatimco centralu to chvili trva, nez odemkne.


No ja ta presviedcat nebudem, ze sa nemusis bat zamknutia. Ale v praxi neverim tomu, ze za taku kratku dobu, co sa otvori central, tak su "draty potrhane" a central sa neotvori. Ved max. do sekundy a nieco musia byt otvorene. Mne central funguje okolo 1s. A aby sa do 1s potrhaly draty a akurat na centrale - tak sorry - to by musel byt taky naraz, ze asi by som ho uz neprezil - takze mi to bude fuk. Bud mi niekto priamo vrazi do dveri, alebo nejaka totalna sila roztrha vsetko a ked za cca 1-2s. dokaze rozthat nejake poondene draty, tak mna urcite tiez.

A este napriek tomu, ak si videl ako sa vedu kable, tak oni su zvacsa poviazane do velkych zvazkov, hrubych kludne aj ako ludska ruka, takze roztrhnut take klbko da tiez zabrat.

Ale opakujem - zamykaj a odomykaj sa kedy ti to vyhovuje :)
Anndy
Anndy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P800 26. 5. 2005 09:04

Anndy píše:
p0etrik píše:
Anndy píše:toho by som sa nebal, potrhania drotov. Ved airbagy sa zacinaju aktivovat po tisicine sekundach od zaciatku narazu a to funguje tak, ze s prikazom na aktivaciu airbagov "pride" prikaz na odomknutie auta. Cize v tych prvych tisicinach sekundy od zaciatku narazu nemozu byt este ziadne droty potrhane (mozno jedine pri nejakom mega vybuchu z nastrazneho systemu, ale to je potom uz jedno).


Ale airbagy se aktivuji v tisicinach sekundy, zatimco centralu to chvili trva, nez odemkne.


No ja ta presviedcat nebudem, ze sa nemusis bat zamknutia. Ale v praxi neverim tomu, ze za taku kratku dobu, co sa otvori central, tak su "draty potrhane" a central sa neotvori. Ved max. do sekundy a nieco musia byt otvorene. Mne central funguje okolo 1s. A aby sa do 1s potrhaly draty a akurat na centrale - tak sorry - to by musel byt taky naraz, ze asi by som ho uz neprezil - takze mi to bude fuk. Bud mi niekto priamo vrazi do dveri, alebo nejaka totalna sila roztrha vsetko a ked za cca 1-2s. dokaze rozthat nejake poondene draty, tak mna urcite tiez.

A este napriek tomu, ak si videl ako sa vedu kable, tak oni su zvacsa poviazane do velkych zvazkov, hrubych kludne aj ako ludska ruka, takze roztrhnut take klbko da tiez zabrat.

Ale opakujem - zamykaj a odomykaj sa kedy ti to vyhovuje :)


Obávám se, že Tvé představy o "trvání" nehody jsou mylné. Když si vezmeš, že airbag je JIŽ PRÁZDNÝ po 100-120ms od jeho aktivace. Nicméně, cituji:

Při nehodě, při níž došlo k ativaci airbagu, vyšle řídící jednotka airbagu signál, který prostřednictvím řídící jednotky motoru vypne palivové čerpadlo, zapne varovné blikače a vnitří osvětlení a odblokuje centrální zamykání, případně zamknuté dveře..
P800
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků