Panika v autě po nehodě vzhůru podvozkem

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Amerikán 24. 5. 2005 09:30

Včera jsem jel odpoledne tím strašným lijákem z Plzně do Prahy a viděl jsem cestou auto, úplně zapadlé do příkopu po střeše, že mu koukal jen podvozek. Už se tam sjížděly cajti, záchranáři i hasiči. Napadlo mě, že dostat se takhle hlavou dolů, natož ještě v interiéru auta pomačkaném nehodou, musí být docela kruté psycho. Zažil to už někdo? Asi nemá cenu se ptát, co dělat, že :-) říkám si ale, že třeba pásy si těžko v této poloze člověk uvolní, když je vše úplně jinak převrácené.
Amerikán
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 24. 5. 2005 09:38

Ja som podobnú nehodu prežil, ale našťastie to bolo v rýchlosti asi len 70 km/h. Vyletel som z ľavotočivej zákruty, letel som z výšky asi 4-5 metrov, pritom som sa obrátil na strechu, pristal na streche a ešte som sa pár metrov pošmýkal, kým ma zastavil strom.

Celkom to bol šok, bolo to také rýchle. No a potm som mal problém sa odpútať a otvoriť dvere, všetko je naopak. A keď sa mi to konečne podarilo, tak som narazil hlavou na strechu :-) Ale našťastie sa mi nič nestalo, akurát auto bolo odpísané.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzefer 24. 5. 2005 12:03

Mne sa to uz stalo tiez, boli sme styria v aute, ja sedel som napravo vzadu, brat soferoval. Asi zaspal, lebo spolujazdec na prednom pravom sedadle zrazu hovori: Co blbnes? Isli sme pravymi kolesami po nespevnenej krajnici, na to sa asi prebral a strhol volant dolava. Felicii viac nebolo treba, uz som len registroval, ze ideme uplne divne, dobre to buchlo a zrazu som visel za pas dolu hlavou. Ani za boha mi ten pas nesiel odopnut, cele brucho ma bolelo a zvonku som zrazu pocul: Este je jeden vnutri! Ostatni uz totizto boli vonku, nastastie tadial chodi dost aut, tak zastali a zacali nam pomahat. Inak, bolo to v Rakusku, tesne pred hranicami. Zachvilu dosla sanitka a mna jedineho brali do nemocnice. Tam, zistili, ze mi nic neni, poslali ma domov a poslali ucet :-) Inak, nechcel by som byt v kozi svojich rodicov, ked im cudzi ludia volali, ze sme mali havariu...
Ford Focus Combi 1.8 FL2008, 92kW, Titanium X
Dzefer
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JP 24. 5. 2005 14:48

Mne se to jako spolujezdci uz taky stalo, ale byl jsem spolujezdec. Proste na lede se pri predjizdeni s P205 rozkyval zadek a uz se to nepodarilo srovnat, prikop nas nakopnul a na strese jsme byli hned :-)

Je pravda, ze pasy moc odepnout nejdou, ale kluk, co byl na zadni sedacce to mel horsi. Docela se potloukl, i kdyz nic vazneho. My ve predu jsme byli uplne v pohode. Kdyz se clovek trochu zapre rukama, tak se pak oepne a je to v klidu. I kdyz ze zacatku bylo par vteri ticha, nikdo tak nejak ani nevedel, co se to vlastne stalo a pak ridic zahlasil: "Tak tohle jsi, hochu, nezvlad!" Ale vylezli jsme v pohode, i kdyz 205ka na odpis.
JP
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alessi 24. 5. 2005 17:06

Bratranec zazil kotrmelec s formanem pres strechu, ale do snehu. Strejda ridil a byl zvyklej na zadni nahon, tak v zatacce dal plnej plyn a vyneslo je to. Prej to vsechno slo tak rychle, ze si to uvedomili az kdyz byli na strese. Jak to bylo do toho snehu, tak se ani autu nic moc nestalo. Ani zrcatko se neurvalo... Jen si nejak hnuli predni napravou jak jeli do prikopu. Nikomu se nastesti nic nestalo.... Jinak podle mě je to dost velkej šok.
Alessi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod twingoman 24. 5. 2005 17:25

Som rad, ze mne sa zatial ziadna podobna prihoda nestala, no v tejto suvislosti ma napada jedna otazka. Renault (ako aj mnohi ini) montuje do niektorych svojich modelov automaticke uzamknutie dveri (v pripade mojho vozitka po prekroceni 6km/h). Co sa stane v pripade havarie? Odomkne sa auto samo odseba? Ak ano, podla coho sa tak stane? :hm
twingoman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalisek 24. 5. 2005 19:03

Se mi jednou v patek odpoledne, kdyz jsme jeli ze skoly, taky neco takoveho stalo. Bylo to ve S120, byla cerstve opravena a kamos jel poprve do skoly autem, sedel sem v zadu + dalsi 2 (samozrejme nepripoutani - nebylo cim), auto se na nejake nerovnosti zhouplo a nejak se dostalo do smyku, uz skoro stalo a najednou bylo na strese. My v zadu jsme byli hned venku, ale ti s pasama to meli horsi, ale aspon se jim nic nestalo, my v zadu byli jen trosku dotluceni, nastesti to dobre dopadlo.
kalisek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubakod 24. 5. 2005 19:12

twingoman: U Fabie napr. pri aktivaci airbagu. Myslim, ze to bude takhle skoro vsude.
Ale ono o moc nejde, skoro vzdycky se nekdo najde, kdo to okynko vytluce. A kdyz nebude potreba (nebudu na kasi) tak si snad odemcu.
kubakod
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod eddie 24. 5. 2005 20:48

kubakod píše:twingoman: U Fabie napr. pri aktivaci airbagu. Myslim, ze to bude takhle skoro vsude.
Ale ono o moc nejde, skoro vzdycky se nekdo najde, kdo to okynko vytluce. A kdyz nebude potreba (nebudu na kasi) tak si snad odemcu.

Hm, ale když to auto bude v takovým stavu, že budou třeba přeškubaný dráty, tak pak je to špatný, ne? :(
eddie
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamík 24. 5. 2005 21:14

Mám Megana II a při rychlosti nad 10 km/h se auto zamkne. Samozřejmě, že tato funkce jde deaktivovat. Ale v návodu je u popisu této funkce tučně v rámečku napsáno, že zapnuté automatické zamykán, může v případě nouze znesnadnit přístup záchranářů do vozu.....
Hamík
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KptBobr 24. 5. 2005 21:19

[quote="Hamík";Mám Megana II a při rychlosti nad 10 km/h se auto zamkne. Samozřejmě, že tato funkce jde deaktivovat. Ale v návodu je u popisu této funkce tučně v rámečku napsáno, že zapnuté automatické zamykán, může v případě nouze znesnadnit přístup záchranářů do vozu.....z/quote]

To má oktávka taky, a při aktivaci airbagů se mj. také kompletně odemkne centrál...
KptBobr
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CyberVic 24. 5. 2005 21:55

S tim odemknutim bych se trosku bal, protoze airbagy casto vubec nejdou ven, a i kdyz jdou, zamky prece jen otviraj o dost pomalejc nez se auto muchla, a pak takovy kously dvere jsete ke vsemu zavreny muzou bejt problem. Ja se osobne v autech pro jizde nezamykam, rekl bych ze sance ze me nekdo treba v zacpe prepadne nebo ukrade neco v kufru je i v Praze porad relativne nizka... Vic se bojim detskejch pojistek, treba u oktavky otocenim cudlu v zadnich dverich odpojim vnitrni kliky, casto na to zapomenu kdyz vezu nekoho jinyho a ne deti, to mi prijde dost nebezpecna pakarna...
VW Touareg 3.0TDI 210kW 8G Aut 4M
VW Tiguan Allspace 2.0TDI 176kW DSG 4M
VW Grand California 600 2.0TDI 140kW 8G Aut FWD
CyberVic
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 24. 5. 2005 22:03

ja se zamykam kdyz jedu po meste, na dalnici a mimo mesto se zase radsi odemknu
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Hamík 24. 5. 2005 23:59

Dobrej nápad. Takto mě to nenapadlo, ale určitě je to mnohem bezpečnější. Budu to také takto dělat.
Hamík
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -JxJ- 25. 5. 2005 06:48

taky se mi to už podařilo dostat R19 na střechu a chvíli po ní jet. Docela v klidu, ale největší problém je, že všechno je naopak a tím zmáčknutím nešly otevřít dveře, naštěstí z auta za mnou mi hned pomohli. Když pak se pak kára vrátí na všechny čtyři, tak si člověk říká, jak jsem to mohl přežít ... střecha o 30 čísel níž ...

jinak k automatickému otvírání dveří, u Megana II. se mi to bohužel podařilo otestovat ... věřte tomu, funguje to ... rozsvítí se blikače a auto se odemkne a na palubovce vám svítí nápis CALL SERVICE. auto pak nejde zamknout, už si moc nevzpomínám, čím jsem to odblokoval, protože jsem nechtěl auto nechat odemčené při čekání na policii u známých (bylo to v zimě a přijeli nakonec "už" po pěti hodinách... bych umrzl), ale myslím, že to bylo se zastrčenou kartou a tlačítkem START/STOP.
-JxJ-
Nováček

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků