Jízda v koloně

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Vladik 16. 5. 2005 12:49

V pátek sem jel po jižní spojce na D11 a před hostivaří sem se dostal do kolony ale moc dobře nechápu jak vznikaj, jedu po volný silnici, pak kolona není tam omezení ani nehoda, jedem tak asi půl kiláku a pak se to rozjede. Pak sem sjížděl na dálnici a tam je uzavírka to beru že to tam skoro stojí ale nepochopím proč to stojí i když už jsme v jediným jízdním pruhu všechny auta za sebou značka je tam na 60 nebo 80 a stojíme. To nepochopím žádný dávání přednosti tam není a stejně je to takový zabržděný, přemejšlel sem že sem měl jet raděj po starý ale dělaj tam teď nějakej kruháč a říděj to tam semaforama tak sem viděl že bych si nepolepšil.
Vladik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod chucky 16. 5. 2005 13:24

dějou se to ale věci, ládiku.... :)
chucky
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jarda2 16. 5. 2005 13:29

Já zas nechápu tohle - čtyřproudovka, popojíždějící kolona. Po půlhodině dopoposkáču k příčině - dvě lehce nabouraná auta v levém pruhu u svodidel. Pravý pruh volný, bez předmětů na vozovce, odstavný též. A řidiči na jedničku pomalounku projíždějí kolem a prohlížejí si ta nabouraná auta. I ti, kteří před tím tvrdli v koloně.
Párkrát se mi stalo, že už u toho byla policie a jeden z policistů dával znamení ke zvýšení rychlosti. Marně. Oni si prostě musí ty plechy prohlédnout.
Jarda2
Inventář

Odeslat příspěvekod Vladik 16. 5. 2005 14:37

To znám ale trochu to chápu když už v tý koloně čumím půl hodiny tak se chci aspoň podívat kvůli čemu tam stojím ale když nikde nic není jen prostě víc aut a pak když se to rozjede nic nezpozoruješ že by to něco způsobovalo je to divný, kdo to brzdí netuším. Nejezdím na maximum ale mám rád plynulou jízdu a občas se naštvu když chvíli jedu za autama v pohodě 90(pro mě ideální) a najednou dup na brzdy a 20. Nejčastějc to bejvá když nás nějakej závodník předjede a aby ho nesešrotoval náklaďák v protisměru musej všichni zpomalit ale stává se to že zpomalej i jen tak. :hm
Vladik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod JardaB 16. 5. 2005 15:14

To bude hustotou/rozestupy, kdyz jede 1 pruh 80 a rozestupy mezi auty jsou cca 5 aut, tak 2 skoro stojici pruhy s auty nalepenymi na sebe = 80/2/5 = kolem 8 km/h :-)
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod luk 16. 5. 2005 15:25

Jarda2: Někteří jsou nepoučitelní. Každou chvíli slyším o nehodě (často řetězové), která se stala tak, že si někdo prohlížel nabouraná auta. O té tramvajové "dvojnehodě", která se stala přesně takhle, už jsem tu psal...
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mfilip 16. 5. 2005 15:35

mno jo, takova havarka ma v provozu nedocenitelne nasledky - prvni minuty po shlednuti havarie si kazdy ridic predstavi v te hromade srotu svoje telo a na chvili jede normalne. Pak ovsem opet zaveli zabijacky pud a honem rychle chce dostat jizdou ztracene minuty
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod p0etrik 16. 5. 2005 16:15

Jednou jsem zazil kolonu, ktera vznikla na ctyrproudove silnici proto, ze v pripojovacim pruhu v protismeru byla bouracka, presneji receno dve tukla auta nalozena na odtahovkach. Holt dementi se museli divat.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod STANÍK 16. 5. 2005 16:42

Mám úplně stejné zážitky jako Vladik. Třeba jsem jel v březnu z Itálie z dovolené na horách klasickou cestou Bolzano - Brener - Insbruck - Kufstein... Nechtěl jsem vstávat brzy jako jeden můj kamarád, který vstal už ve 4 hodiny ráno, aby ujel dopravní špičce okolo Mnichova. Já jsem vyjížděl až kolem 9. hodiny ráno. A právě u města Kufstein, které leží cca 20(nevím přesně) km od Insbrucku začíná kousek Německého území, kterým prochází dálnice 2 krát 2 pruhy a který musíte projet když jedete z Itálie do Německa, Polska, Rakouska, Česka atd jsem byl kolem 11.hodiny. Po značce Bundes Republik Deutscheland jsem přišlápl plyn a liboval jsem si, že navig. sistém nehlásí žádné zácpy kolem Mnichova takže nebudu muset jet do Pardubic přes Rakousko a České Budějovice, ale budu moci jet přes Německo a Plzeň. V této chvíli jsem zvedal telefon a s úsměvem na rtech jsem chtěl volat tomu kamarádovi, který vyjížděl už v 5. A když jsem začal vytáčet číslo, najednou jsem strnul. Ve 180km/h se přede mnou vynořila za zatáčkou stěna aut. Prudce jsem sešlápl brzdy, až na sebe manželka vylila kafe. V koloně jsem zůstal asi 5km. Žádná nehoda, pouze jedna pumpa obležená dovolenářemi. Opět 180 a za chvíli další brždění, tentokrát sjezd. Prostě polští dovolenkáři u každého sjezdu nebo pumpy zbrzdili z jejich 100km/h na 70km/h a postupně vždy až k nule a přitom zůstávali v rychlém pruhu. Na navig. sistému začaly zácpy vyskakovat jak houby po dešti a já chytil nerva. Tento scénář se opakoval vždy po 5km, při jakémkoli sjezdu. Nikde nebyla bouračka ani jiné omezení!!! Prostě neumíme jezdit plynule.
Naposledy upravil STANÍK dne 16. 5. 2005 16:55, celkově upraveno 1
STANÍK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 16. 5. 2005 16:51

staník: plinule je holt plinule... :tleskani Co je to vlastně ta plinule? To je nějaká nemoc?
"Vepřové zdražuje, ale sviní je všude pořád dost"
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod STANÍK 16. 5. 2005 16:56

koudelka: Opraveno pane učitel... :)
STANÍK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 16. 5. 2005 16:57

staník: :tleskani :tleskani Kolony taky někdy nechápu, vesměs mám blbou zkušenost s TIRáky, ti dovedou udělat skrumáž úplně bez důvodu.
"Vepřové zdražuje, ale sviní je všude pořád dost"
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod pepek 16. 5. 2005 17:53

Kdo má možnost, tak ať se proletí třeba s ultralightem nad některou zatíženou silnicí nebo dálnicí a uvidí příčiny kolon a nelogické jednání stovek "takyřidičů". To je pak krásně vidět ten gumový had kolony jak se průběžně zkracuje a natahuje a jak půlka řidičů buď v rámci šetření (aby jim náhodou při malinko větším zrychlení nestoupla spotřeba) nebo lemplovitosti (i nová a výkonná auta) nechává před sebou místa na 10 aut a při zrychlení kolony se ani moc nesnaží přidat a to se pak přenáší dozadu a kolona neubývá, ale narůstá. O bezdůvodné jízdě stovkou v prostředním pruhu na D1 za Prahou a volném pravém pruhu toho bylo napsáno už dost, takže to je jen pro připomenutí, že to taky bývá příčinou kolony.
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod luk 16. 5. 2005 18:41

pepek: Nevyčítal bych nikomu, že si (na volné silnici, město je něco jiného) nechává větší odstup. Umožňuje to plynulejší jízdu bez neustálého rozjíždění a zastavování. Také rád dělám to, že tam strčím jedničku nebo dvojku a nechám to jet bez plynu (třeba i k velké zlosti těch za mnou - kteří by si ale stejně nepomohli, průměrná rychlost je stejná). Je to příjemnější, nemluvě o spotřebě a šetření spojky.
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod p0etrik 16. 5. 2005 19:23

luk: Presne tak, delam to uplne stejne. Jednak se nekurvi spojka, nemusis se furt rozjizdet a zastavovat. Ti co jsou tesne za tebou to oceni protoze se nemusi porad rozjizdet a zastavovat. Ti co jsou dale za tebou to oceni jeste vic, nebot diky tomu muze kolona porad jet konstantni rychlosti a tudiz plynulost provozu stoupne (vetsina kolon vznika tak, ze ridici brzdi az na posledni chvili, ti za nima pro jistotu brzdi jeste prudceji a na nizsi rychlost, no a ten desaty uz musi zastavit.
p0etrik
Servismen

Další stránka