Povinnosti pri predjizdeni

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod D1.8T 27. 4. 2005 19:31

Taky mám infarktový situace z předjíždění, při kterých považuju manévr druhého za přímý útok na moje zdraví, život i majetek. Už několikrát se mi stala následující věc.

Při předjíždění se snažim chovat korektně, neomezovat předjížděného ani případné vozidlo v protisměru. Pokud předjíždím více aut a nedaří se mi předjet všechny najednou, pak u vyhlídnuté mezery nejdříve zpomalím v přímém směru, tedy v protisměru a když je moje rychlost +- shodná s kolonou, pak se teprve zařadím. Kdo nezažil nedokáže si představit situaci, kdy srovnáte rychlost, s velikou rezervou od protijedoucího vozidla se chystáte zařadit a předjížděný vám přidá plyn a mezeru uzavře (vždy si v pravém zrcátku kontroluju auto který předjíždím). Tím pádem téměř nemáte kam jít a jediná možnost je udělat z dvouproudové silnice tříproudovou.
Nebudu zastírat, že v těchto situacích jsem ochoten a schopen útok opětovat a dotyčného si z auta vytáhnout k vyřešení vyvstalého problému. :(
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaK 27. 4. 2005 19:59

Většinou se chovám na silnici celkem slušně, ale v tomhle jsem pěkná svině. Přes obec jezdím zhruba tachometrových šedesát a tak se mě občas stane že těsně před koncem obce mě začne někdo předjíždět. V okamžiku kdy míjím ceduli, přidám a plynule zrychlím na 110 - 120, co jezdím mimo obec. Zastávám názor, že řidič nesmí zdržovat bezdůvodně pomalou jízdou a přece nepojedu mimo obec stále šedesát, aby mě někdo s SDI nebo třináctistovkovým motůrkem mohl milostivě předjet. To, že na čtyřku a čtvrt plynu zrychlím víc, než felicie či haťapka na trojku plný kotel, považuji čistě za jejich problém.
První výjimkou je situace, kdy proti blízko něco jede. Potom předjíždějícího samozřejmě pustím.
Druhou výjimkou je situace, kdy za předjíždějícím autem zjistím oblak černého kouře. V tom případě řadím za dvě a dávám plný plyn. Nic a nikdo na světě mě nedonutí čuchat rakovinotvorný smrad z přečipovaného turbodehtu.
Tragédie této země spočívá v tom, že vždy když se v ní začne náhodou dařit lépe, přijdou politici a ve jménu vyšších zájmů všechno zkurví.
Líp už bylo......
JirkaK
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 911 27. 4. 2005 20:05

D1.8T- snad jedine:no risk, no fun :D , no mozna prilis cerny humor...

To by nemuselo byt spatne tema, zda- li ste vy, z povahy klidasove nebo taky ne, nekoho fyzicky insultovali a proc?

A kdyz uz je to tema o predjizdeni, tak, jestli nekdo nemate nejakou zajimavou prihodu s ridici typu - predjet a rozdrazdit, myslim, ty, ktere predjedu a najednou se prestanou "plouzit" a jedou jak o zivot, jen aby ukazali, ze to predjeti byla cira nahoda, ikdyby meli vylitnout ze silnice a pak je to beztak za chvili prejde :hm , na druhou stranu, to nekdy byva i sranda.
Never a frown with golden brown
911
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 27. 4. 2005 20:19

To 911: To oni riskujou, ale fun z tohou nakonec nejsou.

Jinak to co navrhuješ bych tu neprobíral. pozor2
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 911 27. 4. 2005 20:22

myslis to prvni nebo to druhe?
-v dnesni dobe se to tak proste dela, jak jsem zjistil z jinych prispevku, neni potreba to skryvat a kdo chce, at se klidne "pochlubi"
Naposledy upravil 911 dne 27. 4. 2005 20:53, celkově upraveno 1
Never a frown with golden brown
911
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubakod 27. 4. 2005 20:29

911 No to jsou ti co sem o nch psal, co ujedou a ja ze zase za chvili svym plynulym tempem dotahnu, protoze si uvedomi ze maji vir v nadrzi a ze se s nima stejne nehonim. Pak ujedou v nejblizsi obci.
Jinak jsem pomerne nekonfliktni, malokdy jezdim v casove tisni, takze vetsinu veci resim v klidu. Kdyz na to prijde a nekdo se mi furt mota do cesty, neni problem nekde skocit na kafe a ztatit sice 20 minut, ale usetrit si nervy a beztak to pak skoro stahnu, kdyz uz prede mnou nebude nejaka vytrvala brzda. Nejhorsi jsou naschvaly - to bych vrazdil, necitelnost - to nadavam a nerozhodnost - to se smeju.
kubakod
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Anonymni 27. 4. 2005 20:48

JirkaK píše:Většinou se chovám na silnici celkem slušně, ale v tomhle jsem pěkná svině. Přes obec jezdím zhruba tachometrových šedesát a tak se mě občas stane že těsně před koncem obce mě začne někdo předjíždět. V okamžiku kdy míjím ceduli, přidám a plynule zrychlím na 110 - 120, co jezdím mimo obec. Zastávám názor, že řidič nesmí zdržovat bezdůvodně pomalou jízdou a přece nepojedu mimo obec stále šedesát, aby mě někdo s SDI nebo třináctistovkovým motůrkem mohl milostivě předjet. To, že na čtyřku a čtvrt plynu zrychlím víc, než felicie či haťapka na trojku plný kotel, považuji čistě za jejich problém.
První výjimkou je situace, kdy proti blízko něco jede. Potom předjíždějícího samozřejmě pustím.
Druhou výjimkou je situace, kdy za předjíždějícím autem zjistím oblak černého kouře. V tom případě řadím za dvě a dávám plný plyn. Nic a nikdo na světě mě nedonutí čuchat rakovinotvorný smrad z přečipovaného turbodehtu.
Anonymni

Odeslat příspěvekod kubakod 27. 4. 2005 20:52

Ja jezdim 50 :-)
kubakod
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Anonymni 27. 4. 2005 20:54

tacho nebo skutecnych :) jestli tacho tak to jezdis tak 46 :)
Anonymni

Odeslat příspěvekod kubakod 27. 4. 2005 21:52

Jezdim 50 skutecnych, pokud tabule VASE RYCHLOST ukazuje skutecnou rychlost.
kubakod
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Anonymni 27. 4. 2005 21:56

no tak tu tabuli jsem zazil snad jednou v zivote v havlbrodu, o musis mit digital palubku ne ze presne vis kolik jedes jako treba 53 tacho (skutecne tech 50) jinak si lamu hlavu co to tam mas za auto to je prvni generace passata???
Anonymni

Odeslat příspěvekod D1.8T 28. 4. 2005 05:51

To 911: Ani jedno. To je max. na popovídání mezi přáteli.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luk 28. 4. 2005 08:02

-maty-: Když už píšeš o rozdílu mezi BMW a Favoritem, měl bys taky napsat o rozdílu mezi řidiči a jejich rychlostí reakce. Dokonce i tentýž řidič, když jede unavený, má běžně o půl vteřiny delší reakci. Za tu dobu při 54 km/h ujede přesně 7,5 metru, a to je docela velká vzdálenost (pokud by odpočatý akorát stihl zastavit, pak unavený sejme chodce v rychlosti cca 40 km/h).
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Balda(smazano) 28. 4. 2005 10:11

JirkaK píše:Většinou se chovám na silnici celkem slušně, ale v tomhle jsem pěkná svině. Přes obec jezdím zhruba tachometrových šedesát a tak se mě občas stane že těsně před koncem obce mě začne někdo předjíždět. V okamžiku kdy míjím ceduli, přidám a plynule zrychlím na 110 - 120, co jezdím mimo obec. Zastávám názor, že řidič nesmí zdržovat bezdůvodně pomalou jízdou a přece nepojedu mimo obec stále šedesát, aby mě někdo s SDI nebo třináctistovkovým motůrkem mohl milostivě předjet. To, že na čtyřku a čtvrt plynu zrychlím víc, než felicie či haťapka na trojku plný kotel, považuji čistě za jejich problém.
První výjimkou je situace, kdy proti blízko něco jede. Potom předjíždějícího samozřejmě pustím.
Druhou výjimkou je situace, kdy za předjíždějícím autem zjistím oblak černého kouře. V tom případě řadím za dvě a dávám plný plyn. Nic a nikdo na světě mě nedonutí čuchat rakovinotvorný smrad z přečipovaného turbodehtu.
Balda(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Balda(smazano) 28. 4. 2005 10:20

A propo, ja musim umoznit bezpecne predjeti, souhlas. Ucpavat mezery, nebo neco podobneho je svinarna, uznavam. Fajn, ale jak tu bylo receno,skoro kazdy pri vyjezdu z obce nejede okolo cedule 50... i ja mezi tyto lidi patrim. V klidu zacnu zrychlovat, a v tom se pririti svoji 80kou nejakej manik, kterej vyboci ze sveho smeru a zacne predjizdet (kolikrat uz v tom levem pruhu jede daleko driv nez je potreba). Copak neplati, ze predjizdejicim manevrem nesmy byt omezeno vozidlo predjizdene?! Kazdej snad muze cekat, ze pri vyjezdu z vesnice budou auta zrychlovat ne?
Balda(smazano)
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků