Povinnosti pri predjizdeni

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod p0etrik 27. 4. 2005 11:57

Arnost: A co kdyz zacnes predjizdet a ten debil pred tebou se schvalne nalepi na auto pred nim, aby ses nemohl zaradit?
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod JackNO.1 27. 4. 2005 12:00

_ja_: Ano, to je další věc. Bezdůvodně pomalá jízda, to je taky v předpisech nějak ošetřeno...
Pokud někdo znáte silnici Svitavy-Litomyšl, určitě mi dáte za pravdu, že jet tam kolem 70 je naprostá kravina a blbost... A obvzláště, když se řidič takto jedoucího auta neuhne (na silnici je tolik místa, aby mohly jet 4 auta vedle sebe s bezpečnými mezerami) a vesele si to hasí nalepenej na půlící čáru, tak to není blbost, ale zhovadilost...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod JackNO.1 27. 4. 2005 12:03

p0etrik: přesně tu situaci jsem měl na mysli v prvním příspěvku... Je snad jasné, že nejsem hloupej a pokud vidím, že ten předemnou jede nalepenej na někom jiným, tak se tam ani nebudu zkoušet cpát, protože by to bylo příliš riskantní...
A pokud někdo jede nalepenej na jiným autě, mně pak třeba nezbyde jiná možnost, než předjet ho na plné...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod JackNO.1 27. 4. 2005 12:12

Arnošt: §17: Řidič předjížděného vozidla nesmí zvyšovat rychlost jízdy ani jinak bránit předjíždění... Je-li to možné, měl by řidič předjížděného vozidla jet při pravém okraji vozovky!!! (tudíž ne nalepen na půlící čaře...)
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod Arnošt 27. 4. 2005 12:15

Pro JackNO.1 : Myslím a tedy i hodnotím. Pokud, podle tebe, může hodnotit - myslet jenom policie, no tak potěš... Hodnocení policisty je stejně subjektivní jako moje. Nikde jsem nepsal, že chci trestat nebo že bráním v předjíždění. To mi podsouváš.
Arnošt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JackNO.1 27. 4. 2005 12:20

Arnošt: dobrá, já jsem chtěl pouze vyjádřit to, že něčí porušení předpisů tě prostě vůbec nemusí zajímat...!
A kdyby všichni řidiči jezdili dle toho, že se mají držet na pravém okraji vozovky, nebezpečných manévrů by podstatně ubylo... (na těch širších silnicích samozřejmě...)
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod lemming 27. 4. 2005 12:48

Jack: Musim se podelit o dnesni zazitek prave z te silnice - jel jsem od Brna. Nekde za Lipuvkou jsem dojel kolonu aut, kterou "vedla" Fabie v kombiku (jestli to bylo 1.2 HTP nevim), ktera jela cca tech 70. Jelikoz to bylo rano, tak na predjizdeni nebylo ani pomysleni. Tak to slo az k rozsireni za Cernou Horou / Boritovem. Tam najednou Fabka ozila a rozjela to tak na 100-110. Takze zjevne jela 70 jen tak z cire zlomyslnosti. Takovejm fakt brat ridicaky na potkani...

Ale ma to jeste malou dohru: Nastesti se alespon zaradila do praveho pruhu. Ja jsem o moc vic nejel, takze na konci, kde je prudky stoupak a nahore pak spojeni pruhu jsem byl kousek za ni a chystal se predjet. Ona to ale hodila do levyho a samozrejme v kopci neudrzela rychlost. Tak jsem ji podjel zprava...
lemming
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnošt 27. 4. 2005 12:53

JackNO.1 "...mně pak třeba nezbyde jiná možnost, než předjet ho na plné..."
To je podle mě přestupek, z přestupku může! být dopr. nehoda a z dopr. nehody může! být zranění či smrt. A to nechci! Ty ano?. Proto mě už jen něčí cizí porušení předpisů, které má na mě vliv, musí zajímat. Je na silnicích málo mrtvých? Třeba to mohlo začít jen předjížděním na plné. Přestupky může podle tebe hodnotit jen policie, ale povolenou rychlost na silnici Svitavy - Litomyšl už hodnotit můžeš?
Arnošt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JackNO.1 27. 4. 2005 13:58

Arnošt: já to beru z pohledu toho, který poruší předpis...
A k tomu hodnocení už jsem psal, tak to zase nepitvej...!

Já nemůžu jezdit podle toho co může být... To bych taky mohl do každé zatáčky jezdit 20, protože by tam mohl ležet ožralej chlap a já bych ho tudíž mohl přejet...!
Dopravní nehoda může nastat i bez porušení předpisů, takže to cos napsal je pouze nicneříkající úvaha!

A pokud se zamyslíš, tak většina plných čar(na starších silnicích) byla vymyšlena v době, kdy to nejrychlejší co se u nás pohybovalo byl maximálně tak Favorit. Já teď na úseku, kde je zbytečně plná čára předjedu 2 auta a ještě jim třeba o 100 metrů ujedu, čili můj manévr je naprosto bezpečný...!
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod luk 27. 4. 2005 15:09

JackNO.1: I když většina plných čar pochází z časů dávno minulých, nedá se říct, že by jich ubývalo - právě naopak. K tomu se přidává nešvar zvětšování obcí daleko za zastavěnou oblast (během posledního roku jsem zaznamenal zvětšení min. 10 vesnic - vždycky v rámci nějakých prací vyndali cedule a pak je vrátili o 50-300 m dál od vesnice). Někde tak dříve poměrně vzdálené obce k sobě přilehnou, případně zůstane třeba 500 m dlouhý úsek mezi nimi, tak se tam pro jistotu šoupne sedmdesátka nebo i padesátka.
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod JackNO.1 27. 4. 2005 15:17

luk: no, i když na druhou stranu, dokud tady budou jezdit stodvacítky a jiné auta schopná vyvinout tak akorát 90-100 km/h, tak asi ty plné čáry měnit nebudou, protože by řidiče těch aut zbytečně lákalo předjíždět náklaďáky, apod...
Ale já (a mnoho lidí, které znám) prostě plné čáry neřeším a tam kde usoudím, že je možné bezpečně předjet, prostě předjedu...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod standa2 27. 4. 2005 15:44

JackNO.1 píše:
Ale já (a mnoho lidí, které znám) prostě plné čáry neřeším a tam kde usoudím, že je možné bezpečně předjet, prostě předjedu...p/quote]

Spousta lídí, kteří usuzovali, mají teď pomníček u silnice...
standa2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kubakod 27. 4. 2005 15:45

Mno ja pres plnou nepredjizdim, ale stalo se mi to co tu nekdo psal.
Jel sem a prede mnou 2 auta, vpredu fabie a za ni full romoziguli. Jel sem za nima asi 3 km tak devadesatkou a usoudil sem, ze zigul predjizdet nechce, takze jak byla prilezitost, zacal sem predjizdet. Ale ouha, rovinka kratka, tak nesli stihnout predjet oba. Bohuzel zigul se nechtel nechat predjet a zrychloval mi a nastala situace, ze sem ja jel kousek pred nim vlevo, on nalepeny na te fabce vpravo a nechtel pribrzdit. Kdyz sem poresil dilema, jestli se rozplesknout o blizici se avii nebo odstrcit zigula do skarpy, vybral sem si druhou moznost a vytlacil sem ho. Teda uz sem to videl blbe, auto nebylo moje, ale nestesti ridic zigulika nebyl uplne pako, tak pribrzdil a strasne troubil, co sem to za prase, pritom predtim me vylozene branil v predjizdeni a pak i v zarazeni.
Jinak co nesnasim je, kdyz nekdo jede ve meste vlevo v devadesatce 80 a kdyz ho beru zprava, zacne mi zrychlovat a chce me "zavrit" v tom pravem. Asi proto, ze sem si dovolil prekrocit jim nastolenou rychlost... Jakkoli sem klidny ridic, v techto pripadech se mi zacne varit zluc a bez milosti mu to tam sypnu, at uhne, nebo si to rozflaka. A pak samozrejme taky nasleduje troubeni a hrozeni pestickou, a ja si rikam, kdybys nebyl <>, usetril bys nam obema nervy. Toto sem pouzil cca 3x a vzydcky v ostrave na rudne, tak mi tam v tom levym nezrychlujte, kdyz predtim setrite benzin.
Otazka: proc si myslite, ze nekteri jezdi tech 70 mimo mesto, je to kvuli spotrebe? Nebo proc?
kubakod
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod JackNO.1 27. 4. 2005 16:12

standa2: to je mi jasné... Ale pokud si dobře vzpomínám, na plné čáře jsem neměl jedinou krizovku, vždy jsem vše v pohodě zvládnul, ale na normálním rovném úseku s přerušovanou čárou jsem asi 3 krát špatně odhadnul rychlost protijedoucího auta a vyhýbání bylo hodně na těsno...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod The_Mask 27. 4. 2005 16:15

JackNO.1:to s tema plnejma carama je castecne pravda,ale je treba davat bacha na zdanlive rovinky ve kterych jsou i treba mirne horizonty,ta plna tam pak neni zbytecene-pro tebe me napada priklad treba hned na vyjezdu z Holic na HK a hned na prijezdu do HK (od Holic)-ty dokazou i vecer schovat cely kamion(kdyz ma zrovna potkavacky).
The_Mask
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka