Troubíte zbytečně?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

V autě troubím:
když mne někdo naštve 16 %  19%  [ 16 ]
když potřebuji jet rychle a někdo zavazí 1 %  1%  [ 1 ]
když jsem ve stresu a troubení mi uleví 1 %  1%  [ 1 ]
když mne někdo ohrozí 52 %  62%  [ 52 ]
zásadně netroubím 8 %  9%  [ 8 ]
jen tak pro radost 5 %  6%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 83

Odeslat příspěvekod Petr B. 18. 4. 2005 20:51

Podle zákona je možné používat výstražná znamení (ať už zvuková či světelná) jen tehdy, je-li to nutné k odvrácení nebezpečí a navíc po dobu nezbytně nutnou. Otázka do pranice: troubíte zbytečně, třeba když vás někdo naštve?
Naposledy upravil Petr B. dne 19. 4. 2005 07:42, celkově upraveno 2
Všechno hezké jednou končí...
Petr B.
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 18. 4. 2005 20:53

Ja ne, vetsinou kdyz je to krizovka tak se snazim zachranit si vlastni kuzi tak na to radsi poradne slapnu(nebo brzdim) a uz se s tim hlupakem nejakym troubenim neobtezuju. :hm
Naposledy upravil Anonymni dne 18. 4. 2005 21:02, celkově upraveno 1
Anonymni

Odeslat příspěvekod STANÍK 18. 4. 2005 20:57

Trošku trapárna, do téhle ankety jsem před asi týdnem hlasoval na motožurnálu na čr1. Ale dobře. Tady jsem hlasoval pro možnost d), tzn. když mě někdo ohrožuje. Ale někdy se neubráním ani tomu, že troubím, když mě někdo naštve, třeba když mi na dálnici přejede bez blikání do levého pruhu a já mám co to ubrzdit, abych se nenaboural, nebo když mi na parkovišti někdo vjede do místa, na které čekám, něž z něj někdo vyjede atd.
STANÍK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puck 18. 4. 2005 21:03

trubim ked ma niekto ohrozi a to ma nasere. takze moznost (1) :-)
puck
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 18. 4. 2005 21:10

a+d... jsem určitě za volantem trošku nervák a podle mě je lepší zatroubit, čímž se trochu vybije na.srání na někoho, kdo mě ohrozil nebo omezil, než prasárny vracet jinými prasárnami...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 18. 4. 2005 21:13

Kdo má čas troubit,tomu se zase tolik neděje.
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod JP 18. 4. 2005 21:21

K d), ktere jsem oznacil bych pridal jeste pripady, kdy jedu nejakou delsi trasu, vezu si s sebou spolujezdce, aby me cestou drzel pri smyslech, nikde okolo zadne auto a spolujezdec se chysta ke spanku ;-)
JP
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The_Mask 18. 4. 2005 21:23

Troubim jen vyjimecne,vetsinou je to ale "krizovka" a to ani nestihnu na troubeni sahnout, ale koukam se z toho rychle dostat.Takze jsem zatim troubil jen asi 2x
The_Mask
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 18. 4. 2005 21:40

Petr.kkk: tak to se pleteš... Asi před 2 týdny jsem se musel uhnout zcela ke svodidlům, v podstatě téměř zastavit a už jsem mohl jen doufat, že hovado v náklaďáku, které se honí s druhým zmetkem stihne předjet a nebo se mi na relativně úzké silnici stihne vyhnout... V tu chvíli kdy jsem skoro stál (jel jsem asi 30 a dál jsem brzdil, jsem v afektu zmáčknul volant a troubil snad 10 vteřin - i když ten náklaďák byl už kus za mnou...) V životě jsem se tak za volantem nebál, byla to asi největší mnou nezaviněná krizovka a stejně jsem stihnul troubit...!
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 18. 4. 2005 21:45

:tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Iceman_21 18. 4. 2005 22:04

no jasne, hlavne pokud me nastve :D
Expert na granule 8-D na vaření :D a kosmetiku psí i lidskou :mrgreen:
Iceman_21
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 18. 4. 2005 22:27

Petr.kkk píše:Kdo má čas troubit,tomu se zase tolik neděje.j/quote]

Troubim kdyz me nekdo ohrozi, takze, bohuzel, docela casto. Je to v podstate instinktivni, takze to stihnes ani nevis. Asi pred pul rokem mi vyskocil nejaky zfetovany kreten zpoza zaparkovaneho auta do cesty. Jel jsem cca 40 a byl jsem od toho auta tak 3-5m. I kdyz ze 40tky stojis temer na fleku, tak za ten kraticky okamzik brzdeni jsem stihl strhnout volant a jeste zatroubit (diky tomu se ten chuj lekl a zastavil, jinak jsem ho povozil na kapote).
Mimochodem pro ty, co prohlasujou ze ABS je blbost, tak i z te 40tky na suchem asfaltu zacvakalo a ja se moh vyhnout. Bez abs (a bez klaxonu) bych ho mel na sto procent.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod hobbes 18. 4. 2005 22:49

ja využívam hlavne svetelnú húkačku.. ;) ..klakson iba keď niekto zaspí na križovatke, inaq som zatiaľ nemal dôvod (klop-klop-klop).

V krízových situáciách skôr dupnem na brzdu a snažím sa uhnúť, než mačkať klaksón..
:-P
hobbes
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubakod 19. 4. 2005 07:01

Ja troubim zbytecne casto a v ankete pro me neni vhodna odpoved. Toubim na pozdrav, kdyz nekoho vysadim, odjizdim a mavame si. Delam to se svymi prateli a oni to delaji taky. Mame takovy tajny spolek :-D (secret society) a zrovna tak troubim, kdyz nekoho prijedu vyzvednout: uz jsem tu! Pravda je, ze nikdo z mych znamych nebydli nekde v panelaku ve meste, vsichni, s kteryma se troubime, bydlime v domcich roztrousenych na predmesti, cili riziko omylu je male. Ted me napada, jeden prece bydli ve meste. No a na toho netroubim.
Potom troubim, kdyz nedostanu prednost na kruhaku a kdyz me chce nekdo vytlacit ze silnice. Parkrat sem troubil na troubu, ktery zrychloval, kdyz sem ho predjizdel. Aby nezrychloval a nedelal to zbytecne nebezpecnejsi.
Pak mam vytipovanych par krizovatek, ktere projizdim s rukou na klaksonu a nohou na brzde, ale preventivne netroubim :-)
kubakod
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod instalater 19. 4. 2005 07:29

Nehlasoval jsem, protože tam chybí spousta možností .... nedá se říct, že bych netroubil ale je to spíše na někoho koho znám, nebo když někdo zaspí na křižovatce, tak jen brnknu o klakson ale už zapomínám, kde ta páčka je Mr. Green

V krizovkách se snažím spíše soustředit se na zvládnutí situace, než na to, abych se soustředil na rozhodnutí zda troubit, nebo ne a nebo hmatání po klaksonu, které zabere mozku pár sekund, které by mohli rozhodnout o tom, zda bude situace zvládnutá, nebo ne
Citroen BX 1.9 GTi 16V 4x4 ... 160 bujných koní
instalater
Nováček
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků