Řidiči bez řidičáku

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jarda2 16. 11. 2005 08:13

MKMAN - Z napsaného si těžko představit, jak to přesně bylo. Záleží jak to policisté vyhodnotili na místě a co kolega vypověděl (k čemu se přiznal). Jestliže jsem předjížděn, nesmím přeci zkřížit dráhu vozidlu, které mě předjíždí (ani omezit ho nesmím). Jestli si rozmyslím odbočování a chci se vrátit do průběžného pruhu, musím to signalizovat znamením o změně směru jízdy včas a v dostatečné míře.
Že byl opilý je druhá věc, ani střízlivý nesmí bezdůvodně prudce měnit směr, nebo rychlost jízdy, a pokud udělá manévr, který ostatní nemohou předvídat (bliká vpravo, jede vlevo) a dopadne to špatně, je vina na něm.
Jarda2
Inventář

Odeslat příspěvekod vtec 16. 11. 2005 08:15

kubakod píše:The_Mask: Tak tak. Skoda ze je tolik hnupu, co si po autoskole mysli, ze umi nejen ridit, ale i jezdit. A misto toho, aby si na auto viditelne nalepili Zetko jezdi jak silenci a mysli si, ze rychlejsi vyhraje... I kdyz nekterym to zustava :-)

"Z" = zavodnik :D
vtec
Nováček

Odeslat příspěvekod 0xf 16. 11. 2005 09:33

Mno ja jezdil od 14 v plnem provozu do skoly v OV. Neni to sice velke mesto ale provoz tu obcas je. Jezdil jsem tak do 19 kdy me chytli (byla to posledni jizda kdy jsem si rikal ze bez ridicaku uz nejdedu). Pokuta 1000 nicmene v te dobe jsem byl insolvetni takze jsem to musel doma vysvetlit ze jsem krad auto a jezdil. Za tu dobu jsem nemel na svedomi zadnou nehodu nebo skrabanec pri parkovani. Vsechny teoreticke veci jsem se pred jezdenim naucil jako v autoskole. Auto uz jsem pomerne slusne zvladal. Jelikoz jsem po polnich cestach krosil uz od 9. Takze v jistem smeru jsem byl zodpovedny. Ale i tak to beru jako chybu... a neni se cim chlubit. Jen je zajimave ze 3mesice po ridicaku to do me napalilo bmw ktre jelo na cervenou v odbocovacim pruhu rovne. Takze si rikam jestli ten ridicak nenosi smulu :-)
0xf
Štamgast

Odeslat příspěvekod Driver 16. 11. 2005 10:13

Marek_Litzman píše:Noo, na vesnicích to bude běžnější

Na druhou stranu, znám člověka, co ve svých šestnácti řídí líp, než většina lidí i tady na AR. Jezdí okruhovky.....J/quote]

Okruhovky? Tam ale nejsou krizovatky, semafory a pravidla. To by uměl jezdit každej... nic proti, ale o tomhle to vůbec není
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod Driver 16. 11. 2005 10:20

Já jezdim autem asi od 16, ale to bylo jen tak, že mě táta nechal bud na vesnici dojet trasu cca 10 km, nebo na parkovisti si "hrát" atd. Jinak vzít auto bez ŘP a jet do Prahy bych si asi netrouf, protože ty komplikace a možnost odkladu ŘP by mi za to ani nestály. Ale určitě je výhoda, když jde člověk do autoškoly s pocitem, že už v autě seděl, ví, jak řadit a kde jsou pedály :c))
Pak to jde o hodně líp.

A určitě je lepší dělat autoškolu ve velkých městech. Když jsem viděl videa, co točili kámoši z autoškoly, kterou dělali v malém městečku a částečně na vesnicích, tak to bylo jen takový svezení...

Jinak jsem zásadně PROTI řízení bez ŘP... třeba když někdo ty papíry udělal a pak ŘP třeba ztratí nebo tak, tak je to něco jiného, než když je někomu 14 a hraje si na dosplělýho. Nedávno na tohle doplatilo 6 kluků od 16 do 18 let na Slovensku. Protože prostě za tím volantem umí velký ho.vno a jen machrujou. Takový bych kopal do pr..
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod Mitch 16. 11. 2005 10:20

Takove nezajimave tema, a tolik prizpevku... mne v autoskole nicemu nenaucili, znal jsem a umel vse pred tim, jen jsem tam sel kvuli papirum. Pokud clovek umi jezdit zna predpisy tak je mi jedno jestli ma nebo nema pridicak, ale pokud mne naboura tak bude plivat zuby a hasit sve auto :-)
Mitch
Lambokiller

Odeslat příspěvekod Driver 16. 11. 2005 10:22

Mitch píše:Takove nezajimave tema, a tolik prizpevku... mne v autoskole nicemu nenaucili, znal jsem a umel vse pred tim, jen jsem tam sel kvuli papirum. Pokud clovek umi jezdit zna predpisy tak je mi jedno jestli ma nebo nema pridicak, ale pokud mne naboura tak bude plivat zuby a hasit sve auto :-)

Znal si i první pomoc, technickou a odpovedi na vsechny otazky, aniz bys delal testy?? To seš fakt frajer, Mitchi
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod luk 16. 11. 2005 11:10

Driver: První pomoc nepotřebuje poskytovat, podle jeho slov spíš poslední :-D
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Kibitz 16. 11. 2005 11:41

Ona se v autoskole uci i prvni pomoc?Tak tu v mem pripade nejak vynechali :hm Asi pocitali s tim ze se zabiju driv nez bych ju nekde uplatnil :D
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Předchozí stránka