POUČENÍ OBVINĚNÉHO o právu žádat nařízení ústního jednání

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mafel 21. 1. 2022 09:44

Dotaz - nehoda ve firmě (já to nebyl :-)), reálně zavinění +- 50-50 obou (jeden jel moc rychle na sněhu, druhý moc u středu, potkali se v zatáčce, kde se 2 auta normálně bez spolupráce nevyhnou (šířka vozovky dle PČR 3,8 metru), ale jedna strana (ta rychlá) odmítla na místě spoluvinu), žádný problém, jen plechy, podezření na přestupek dle § 125c odstavec 1 písmeno k), tedy bez bodů, tedy v zásadě žádný problém. Má cenu trvat na ústím projednání anebo vyčkat až na rozhodnutí příkazem a pak teprve event. podat odpor a chtít ústní jednání? Firmě v zásadě o nic nejde, auta jsou havarijně pojištěná bez bonusu/malusu, výše pojistky dle celkové roční škody všech vozidel, která je ročně +- konstantní. Jen protistrana je místní fracek a udělá mi dobře, když to bude více na něm :D . A nemá havarijko :D

POUČENÍ OBVINĚNÉHO o právu žádat nařízení ústního jednání
Správní orgán Vás v uvedeném řízení v souladu s § 80 odst. 2 zákona o odpovědnosti za přestupky
poučuje o tom, že správní orgán nařídí ústní jednání na Vaše požádání, je-li to nezbytné k uplatnění Vašich práv. Toto poučení není předvolání. Správní orgán Vás coby obviněného poučuje o právu žádat nařízení ústního jednání. Správní orgán ústní jednání nařídí na požádání obviněného, pouze je-li to nezbytné k uplatnění jeho práv; jinak návrh zamítne usnesením, které se oznamuje pouze obviněnému (§ 80 odst. 2 zákona o odpovědnosti za přestupky). Případný návrh na nařízení ústního jednání za účelem nezbytného uplatnění Vašich práv podejte správnímu orgánu ve lhůtě do 5 (pěti) pracovních dnů ode dne oznámení tohoto poučení formou podání podle § 37 správního řádu. V případě, že návrh na nařízení ústního jednání správnímu orgánu nebudete podávat, není nutné správní orgán o této skutečnosti jakkoliv vyrozumívat, správní orgán po uplynutí stanovené lhůty vydá rozhodnutí bez nařízení a konání ústního jednání. Správní orgán rovněž vydá rozhodnutí bez nařízení a konání ústního jednání v případě, že tento návrh nepodáte ve stanovené lhůtě.
V6 3.6 192 kw
V6 3.7 204 kw
V4 2.0 200 kW
mafel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 21. 1. 2022 09:55

Jsou ve hře nějaké pokuty?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod tslany 21. 1. 2022 09:57

Požádal bych o něj teď, protože pak se může stát, že SO by nařízení ústního jednání později zamítlo z důvodu, že o něj obviněný nepožádal už když měl tu možnost.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod mafel 21. 1. 2022 10:05

puk123 píše:Jsou ve hře nějaké pokuty?

rozsah 1500 - 2500,- tedy relativně zanedbatelná částka. Spíš mi jde o to, čistě principiálně, aby to nechtěl celý hodit na naši řidičku, protože ho znám. Byl tam dělaný znalecký posudek, nechám se zmocnit na podívání do spisu.
V6 3.6 192 kw
V6 3.7 204 kw
V4 2.0 200 kW
mafel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 21. 1. 2022 11:46

Na které půlce vozovky došlo ke střetu?
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod puk123 21. 1. 2022 14:27

To asi nebude podstatné. Sázím na hejska, že to uhraje.

-- 21. 1. 2022 14:28 --

puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Jouda.III 21. 1. 2022 18:49

Pokud je tam čára, tak prohrává ten, co byl za čarou
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod Jean ViC 21. 1. 2022 18:53

Možná když je to tak úzká cesta tak čára nebude... Ale nejsem odborník
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EL_XEL 1. 2. 2022 15:37

Hele, to by klidně mohlo jít celé za hejskem, pokud je tam nutná spolupráce k vyhnutí, tak to z jeho strany vypadá na nepřizpůsobení jízdy stavu a povaze vozovky. Jako kolegyně se třeba má vyhnout, ale musí k tomu dostat šanci, pokud na nějakém hůř sjízdném povrchu nemá šanci vhodně zareagovat, tak to podle mě nemá jít za ní. Takže 50/50 mi přijde jako docela reálné.

Pozn.: ***** tomu rozumím a vycházím jenom z toho, co jsem si tu přečet :-)
Duševně choré tučňák.
EL_XEL
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 1. 2. 2022 16:26

Tak pozor, myslel jsem, že rychleji jela kolegyně. Potom beru zpět sázku na hejska a sázím na kolegyni, že její karta řidičky bude neposkvrněna.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod jjrr 28. 12. 2022 05:51

Jak to dopadlo? Dostali pokutu oba?
jjrr
Poslední varování

Odeslat příspěvekod metyn 28. 12. 2022 07:00

furt probíhá ústní projednání písemnou formou skrz právníky, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod jjrr 28. 12. 2022 08:32

Ale brzo by to mohlo být promlčené ne? ;-)
jjrr
Poslední varování


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků