Rakouské dálnice - sjezdy o víkendu

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 2. 7. 2021 18:05

Nejspíš jste už zaslechli/zažili na vlastní kůži, že v Rakousku během sezon zavírají o víkendu sjezdy z dálnice, aby lidé neobjížděli placené úseky apod. Jaké máte zkušenosti z poslední doby? Hlavně na A10ce?
Poslední dva roky mi vyšla cesta přes Rakousko na všední den, letos to vypadá na víkend. Ne, že bych byl si nechal pro každou korunu vrtat koleno, ale představa že nemusím řešit nějaké fronty a placení na dálnici a mohu si odpočinout od dálnice byla příjemná. Nakonec jsem zjistil, že je tam pár opravdu výjimečných míst a své letošní posádce bych chtěl jako zastávku cestou ukázat stezku a vodopády u Obertauernu, ale předpokládám, že si rovnou můžu nechat zajít chuť a výjezdy jsou poctivě uzavřené a policejní kontroly na svém místě? Díky za zkušenosti.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 2. 7. 2021 18:12

To by me teda pekne *****.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 2. 7. 2021 18:13

Jaké fronty a placení na dálnici? Rakousko má normální dálniční známky, které se navíc dají koupit i v elektronické formě.
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 2. 7. 2021 18:16

Tak asi ty tunely myslel.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 2. 7. 2021 18:20

Tunely to samé, dá se to koupit online.
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 2. 7. 2021 18:33

Já kupuju vždycky známky za Mikulovem hned za čárou, o uzavírání sjezdů v Rakousku jsem v životě neslyšel :-O
K tunelům...vloni jsem si to zkrátil cestou ze SLO do A, střihnul jsem to přes Podljubelj, abych nezkejsnul před Karawankentunnel...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod saabik 2. 7. 2021 18:44

V neděli jedu mj. na Grossglockner Hochalpenstrasse, tak potom napíšu. Pokud mi tam neklekne auto.
Btw., elektornická známka jde koupit jedině nejméně 2T před začátkem platnosti.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 2. 7. 2021 18:46

Už jsem o tom dlouho neslyšel asi koroňák toto zrušil. Týkalo se to dálnice do Itálie, Insbruck-Brenner
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 2. 7. 2021 18:50

saabik píše:.
Btw., elektornická známka jde koupit jedině nejméně 2T před začátkem platnosti.


NE!
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 2. 7. 2021 19:06

salam01 píše:Tunely to samé, dá se to koupit online.

Tak me jde o to nekoupit, kolenovrt, no ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 2. 7. 2021 19:12

saabik píše:V neděli jedu mj. na Grossglockner Hochalpenstrasse, tak potom napíšu. Pokud mi tam neklekne auto.
Btw., elektornická známka jde koupit jedině nejméně 2T před začátkem platnosti.

při koupi zaškrtni že je to na firmu, pak neplatí těch 18 dní, nemusíš vyplňovat žádné ičo a pod., platí okamžitě, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod saabik 2. 7. 2021 19:13

brasci píše:
saabik píše:.
Btw., elektornická známka jde koupit jedině nejméně 2T před začátkem platnosti.


NE!

Dřív to tak bylo. Musím to checknout znovu. :hm
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 2. 7. 2021 19:35

Zaskrtnuti na firmu to vzdycky resilo, snad to plati furt.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 2. 7. 2021 20:42

Jasně, myslel jsem mýtné brány u tunelů, ne dálniční známku (jinak bych neřešil sjíždění z dálnice.)) a u dálniční známky minimálně ještě loni zaškrtnutí na firmu v pohodě fungovalo..)

salam01: Ale pokud chápu správně, tak přes internet se koupí lístek, kterým se člověk prokáže u budky potom, co vystojí frontu, takže si člověk až zase tolik nepomůže?

Jinak - jen pro doplnění, i když to tady padlo - původně to bylo tuším jen Tyrolsko, ale o tok později už to prý bylo jinak, např. tady o tom psali:

https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/v-rakousku-je-sjizdeni-z-dalnic-kvuli-kolonam-pokutovano-v-cesku-naopak-policii-podporovano
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků