1,5 metru

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 4. 7. 2021 21:03

Vana666 píše:Já bych ale řešil v prvé řadě svou vlastní chybu. Ty bys řešil rozhodnutí někoho cizího


A jaké chyby jsem se dopustil? Že jsem pánovi v privilegovaném dopravním prostředku nevěnoval podobně úzkostlivou péči jako tenhle? :D

https://youtu.be/IXnP09mU4XU?t=203

-- 4. 7. 2021 21:15 --

Redlajn píše:Je fascinující, kolik snahy dokážete vynaložit při obhajovaní toho, když zcela uvědoměle omezujete ostatní. Ale že naprosto žádnou nedokážete vynaložit, když někdo, třeba i neuvědoměle, omezí vás.


Hned na začátku jsem psal, že pouštím, když můžu, a snažím se tedy tyto výskyty nad rámec svých povinností minimalizovat. Zcela bez omezení to někdy holt nejde a život v lidské společnosti to prostě obnáší. Co si z toho odneseš ty, je, že zcela uvědoměle omezuju ostatní - chceš se snad tvářit, že svou existencí a aktivitami nikoho a nikdy vědomě neomezuješ?

Ona snaha o takzvanou obhajobu je pouze reakce na zjevný arogantní bias a netoleranci, kterou tady v poměrně extrémní míře předvádí například hobitt, kdy tito lidé nemají zájem o nějakou udržitelnou koexistenci, v jejímž rámci na sebe obě strany budou brát určité ohledy.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zacatek156123 4. 7. 2021 21:49

Dám teda na vaše, teoreticky si opravdu můžu říct, dneska budu bezdůvodně jezdit pomalu, schválně. Udělám to(jak?) a následně přijdu za policií a přiznám se.
Toto je jediná situace, kdy jsem to porušil.

Ano, můžu si říct, že dnes pojedu na kole 5km/h po cestě protože chci. Vy, čili policie, mi musí dokázat, že neexistuje důvod jet tak pomalu, já žádný důvod mít nemusím. A jelikož v každé situaci existuje důvod proč můžu jet jen 5km/h, tak nikdy nemůžu tento předpis porušit.

Bezdůvodně pomalá jízda na kole tímto v právním světě, žijeme v právním státě, reálně neexistuje.

Nizozemsko, prakticky naprostá rovina, průměrná rychlost cyklisty 12,4km/h, průměrná rychlost ebiku 13km/h.
e-koloběžky mají průměr kolem 9km/h s odchylkou cca 4km/h.
Co je potom ta bezdůvodně pomalá rychlost?

Mimochodem, "Pokud na silnici nebo cyklostezce překročíte rychlost 6 km/h můžete tak učinit pouze vlastní silou nebo vlastní silou za podpory pohonu do maximálního výkonu 500W. Nikdy však tuto rychlost nesmíte překročit aniž byste do získání hybnosti nepřidávali vlastní sílu!"
Všechno ostatní je skůtr, takže těžko se můžeme bavit, že elektromotor je náhrada lidského pohonu.
zacatek156123
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 7. 2021 21:56

Sposuta paragrafu ma jen volny popis. Ruzne bezpecne vzdalnosti. Ruzne neomezit. Ruzne neohrozit. Mete pijmu nema presne miry. Presro dnes a denne pcr, spravni organy i spidy za to davaji flastry. Bezduvodne pomala jizda neni zadna vyjima. Rozdil je jen ten ze ro pcr neresi.
Ale treba pomale predjozdeni kamionu pokutuje bezne. Pritom to zadny presny vyznam nema.

Takze vytvarej si sve pohadky a pribehy. Je to uplne jedno jak to vidis ty. Proste i cyklista muze jet bezduvodne pomalu.
anonymni

Odeslat příspěvekod Vana666 5. 7. 2021 06:40

aikoN píše:A jaké chyby jsem se dopustil? ...

neříkám že ses dopustil chyby ty, ale že místo sebe řešíš případnou chybu jiného, viz:
aikoN píše:.... bych pak zase mohl říci, že s tím autem nemá ve městě co otravovat, má ho nechat na kraji a jet do centra MHD.
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 5. 7. 2021 11:18

Psal jsi:

Vana666 píše:Já bych ale řešil v prvé řadě svou vlastní chybu. Ty bys řešil rozhodnutí někoho cizího


Tím jsi nechtěl naznačit, že jsem se podle tebe dopustil nějaké chyby?
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 5. 7. 2021 11:44

ne
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 5. 7. 2021 12:52

Tak to jo. Pak nejsme vepři.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 5. 7. 2021 12:59

ani jsme nebyli
:-)
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zelvotron 15. 9. 2021 18:43

Takže to schválili, no zrovna nedávno sem jel trasu 4 km s převýšením přes 100 metrů, bez možnosti cyklistu předjet, čas autem 3 minuty, čas na kole asi 20 minut :mrgreen:
zelvotron
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 15. 9. 2021 19:17

My si na okreskách na venkově nějak poradíme. A taky tu neexistuje prakticky žádný policejní dohled.
Ale ve městech, kde často nahnali auta do jednoho pruhu mezi obrubáky to bude výživné.
https://mapy.cz/zakladni?x=14.4901746&y ... itch=0.057
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod Vana666 15. 9. 2021 19:19

v jakém znění to má platit ?
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 9. 2021 19:29

Jedes bliz jak 1,5 metru tak 2 litry. Bez ohledu na to zda ma silnice 3 metry nebo 15. Pokud pojede v pravem pruhu uprostred bemuzes hompredjet levym. V jednosmerce nemuzes predjet. V mwste nemuzes predjet apod.
anonymni

Odeslat příspěvekod tslany 15. 9. 2021 19:34

Tak reálně se to stejně jen dotkně těch, co se přiznají a zaplatí, o tom, že je to do nebe volající ***** však nepochybuju.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Vana666 15. 9. 2021 19:43

a body ?
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 9. 2021 19:46

Nejsou.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků