Jak nabrat zkušenost u zajíců?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ka-spel 17. 6. 2021 00:23

Řešili jste někdo děcka co s čerstvým řidičákem chtěli na trip? Sám jsem v devadesátkách jezdil do Mnichova atd. Jak to máte vy? Osobně si říkám nahnat km a zkušenosti je jedno kde, ale žena...
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 17. 6. 2021 05:23

Já, když jsem měl čerstvý řidičák (2008), tak táta říkal, že se mnou bude minimálně první půlrok všude jezdit. Vydrželo mu to první cestu, od úřadu domů. Pak mu asi došlo, že si prvně neuvědomil, kolik času by ho to dohlížení stálo, a od té doby už jsem jezdil sám :D

Řekl bych, že to bude o tom, jak na tom kdo je a jak moc mu věříš. Pokud se někdo učil jezdit až v autoškole, možná bych se ze začátku držel spíš při zemi.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 17. 6. 2021 05:35

Skor ci neskor si tu drzku narazi, zalezi ako velmi a ako daleko od domu.

Ja som kratko po vodicaku siel Favoritom do Polska, plne auto ludi...dali sme to, ale nastastie to vsetko slo hladko a ako garaznik som mal k soferovaniu odjakziva vztah.

Takze bral by som do uvahy aj to aky je dotycny clovek sofer.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 17. 6. 2021 06:00

Já se trošku vyjezdil pod dozorem tatika ještě než jsem prošel autoškolou (polnacky na chatě, odlehla parkoviste apd), takže po autoškole už jsem jezdil sám...nějaké chyby občas udělá každý- tam je pote důležitá pokora, uvědomit si to a poučit se pro příště.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redlajn 17. 6. 2021 06:37

Pro mladý řidiče je zdarma kurz jízdy na polygonech. Je to placený z peněz na prevenci.
Zkusí pod dohledem manévry na vodě, krizový brždění, vyhybání.
Děti bych tam poslal bez váhání.
Za mě by tohle měli bejt povinný už v autoškole. Ale tady si alespoň osahaji vlastní auto.
Startdriving.cz
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 17. 6. 2021 07:06

Tak to je hodně dobrý, to jsem.ani netušil že existuje.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 17. 6. 2021 07:07

já se teda řídit naučil až ježděním ... trvalo to tak několik desítek tisíc km bych řek :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 17. 6. 2021 07:10

Ja s obouma klukama jezdil tak mesic, ale byl to ocistec, takhle jsem se v zivote snad nebal :D. U jednoho to pomohlo, druhej to pri kazde zmene pocasi vzdycky nekam poslal, takze prvni dest - skarpa. Prvni snih - skarpa. Jeste nejel v mlze, no. :D

Se mnou tata nejel ani jednou, ale ja od 13 let jezdil na motorkach, takze predpisy jsem mel zmaknuty.
RAV4 2,5 HSD
Caddy Maxi 1,9 TDi
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 17. 6. 2021 07:23

to je tím, že každej umí jen šlapat na plyn, ale čtení cesty a přizpůsobení rychlosti se neděje
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 17. 6. 2021 07:30

První moje samostatná jízda po autoškole (Felicie fplynu) byla v noci v P309 GTi. Naštěstí byl ten strom o metr dál. Pak už jsem si na sebe dával bacha.
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 6. 2021 07:46

ja si koupil S100 v 17ti. Jezdil okolo komina v okolnich vesnichich apod. s tim sem pote s papirama drandil vice a vice. Nikdy semnou tata nejel ve fazi "uceni" ridit sem "umel" od mala, bo na pole traktory a i tak mne tata necahval ridit po vedlejsich silnicich od mladi. Takze asi vyhoda.
Samo v tom veku okolo 20 pote, co jsem nakoupil hyper auta ala Golf GTI, Astru GSI jsem mel trochu "prasici leta" ale nastesti sem prezil.

Asi bych z toho nedelal kovbojku. Bat bych se jako tata bal to je jasne, ale doufam, ze budu znat povahu decka, abych odhadl, zda to je kandidat na nejakou vecerni prase jizdu, nebo bude spise nejaky klidny.

A ano, pokud jsou finance, tak poslat jej na par kurzu nejake bezpecne jizdy by nemuselo byt obecne spatne. Pripadne jak pise Redlajn, pokud je to for free, tak tim tuplem.
anonymni

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 17. 6. 2021 07:50

Ty ho znáš, tak bys měl vědět, jestli má mozkovnu na to, aby mohl jezdit bez dozoru, a nebo ne.
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 17. 6. 2021 07:54

Ty polygony jsou super nápar.

S děckama je to dnes těžké. Na jednu stranu mi přijde, že jsou více rozumné než to bývalo před 20-30 lety, kdy se fakt pomalu každý snažit v autě zabít, jen na to neměl moc výkon, na druhou stranu teď ty děcka většinou výkon mají a auta toho strašně moc odpustí, takže nějaké snadné hledání limitu, tak jak tomu bývalo dřív, se moc nekoná, pak to končí hodně tragicky když se ten limit najde.

Není úplně špatné si s čerstvým řidiem projít i nějaké razantnější ovládání auta. Vyzkoušet prudké brždění (tohle většina lidí na silnici ani neumí), udělat nějaký ten slalom, jezdit s něma v noci.

Dohlídnout na to, jak se dívají kolem sebe (většina řidičů začátečníků dává 90% do ovládnutí svého vozu a 10% směřuje na okolí, u vyježděných lidí je to obráceně).

Sám bych hned po řidičáku děcka jezdit nenechal, protože většina lidí umí jen značky a neprosto nezvládá ovládání auta a vůbec se neví, jak se hlavně zachovají s rizikových situacích. Prostě to chce čas, obětovat tomu několik desítek večerů a s děckem jezdit.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod garážmistr 17. 6. 2021 07:58

podikk píše: druhej to pri kazde zmene pocasi vzdycky nekam poslal, takze prvni dest - skarpa. Prvni snih - skarpa. Jeste nejel v mlze, no. :D


:D
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 17. 6. 2021 08:06

kurtoid píše:Sám bych hned po řidičáku děcka jezdit nenechal, protože většina lidí umí jen značky a neprosto nezvládá ovládání auta a vůbec se neví, jak se hlavně zachovají s rizikových situacích. Prostě to chce čas, obětovat tomu několik desítek večerů a s děckem jezdit.

Zas na stranu druhou, pokud se do krizovky dostane/dostanete, stejně mu vesměs prd pomůžeš. 3-4 sekundy a je po ptákách. Do řízení mu stejně nějak významně zasáhnout nemůžeš a než něco řekneš, dílo jest dokonáno.
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků