nesouhlas s tvrzením pojišťovny

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 21. 1. 2021 08:11

Gintonic píše:
Arnie J píše:To je jasně odřené o obrubník. Jen mě nikdy nenapadlo hlásit odřený disk na pojišťovnu. Na druhou stranu jsem nikdy neměl tak drahé disky, aby se to vyplatilo :)

To auto bylo půjčené a hlásil to majitel a tuším, že mu vypláceli fakt dost. Mě jde hlavně o to, že pojišťovna mi tvrdí, že to o obrubník být nemůže a pořád melou něco o kolmém vrypu. Takže mě zajímají i názory ostatních, abych měl představu, jak moc mě chtějí ojebat :grr:

Já to asi nechápu. Píšeš, že mu vypláceli fakt dost, tak co ještě chceš a proč máš pocit, že tě chce někdo ojebat?
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod puk123 21. 1. 2021 08:54

+1
Nakonec se z toho vyklube nějaká pomocná agentura.

Aby ty vrypy nebyly kolmé, muselo by auto klouzat kolem obrubníku se zablokovaným kolem. Může pojišťovně navrhnout rekonstrukci na její náklady.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 21. 1. 2021 09:12

možná pojišťovna chce uhradit škodu po viníkovi? :hm
goes 19. 5. 2020 22:44
Je to fuska zustat jakoze vtipny a nad veci
goes 11. 8. 2020 16:23
Arnoldovy testy senzitivity jsou dnes uz legendarni.
pozpatku_fijA
Inventář

Odeslat příspěvekod Jean ViC 21. 1. 2021 09:39

tak tahle situace me zajima...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod mfilip 21. 1. 2021 10:48

Chtelo by to fotku i toho obrubniku.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 21. 1. 2021 10:55

glider píše:Gumu vyhodit, disk ti za 2000kc opravia, menej gintoniku za volantom.
S pozdravom
glider

Vyřešeno, zhasínáme.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Lukas063 21. 1. 2021 11:01

Tak vytři
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod yndezit 21. 1. 2021 19:38

Ne, vy tři
yndezit
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 21. 1. 2021 20:14

Vidím to jak Arnie.

Bud ma pojišťovna všechny doklady, pak vyplácí. Nebo pojišťovna nemá všechny doklady, pak nevyplácí.
Jestli vyplatila a vyplatila třeba hodně, je to její chyba...

Pokud se viník podepsal pod to, že to udělal, pak musí počítat a tím, že pojišťovna po něm může vymáhat škodu....

Co je na tom divného?

V zásadě nevidím rozdíl jestli je to poškození o obrubník a nebo o jiné auto... /Z pohledu příjemce.pojistky/

V hlášení je forma a způsob poškození uvedena /jinak by neplnili/ a hotovo tečka....

A viník prostě musí vždy počítat s tím, že si pojišťovna ověřuje, co je pravda a co není. Pravda je jen jedna a pokud si pojišťovna myslí, že je jiná, pak je na její straně to prokázat. Nicméně v tomto případě je to jedno, škoda je pořád tatáž.

Takže... Mne napadá Drink And Drive a nezvládnuté parkování? No...riziko podnikání. Než to táhnout přes pojišťovnu, melo se to řešit jak zde psali kuciii... Takovou chujovinu bych nikdy nenechal táhnout přes pojišťovnu. Čínsky disk a korejská guma..., Za 2000 to fakt mohlo být vyřešené... Musel bych byt megapiiiica abych s podobným řešením nesouhlasil....

-- 21. 1. 2021 20:35 --

A ještě podíval sem se na tu fotku a už asi vím co pojišťovně vadí.
Taky mi to nepřijde jako klasický odřené kolo o obrubník, ale jako kolo co blokle do něčeho hrklo, tedy nebylo ve valivém pohybu. Klasické odření o obrubník vypadá i dle mého názoru jinak /v mladých letech se mi to párkrát povedlo a vypadalo to fakt jinak/.

Na druhou stranu bych se ale kvůli tomu nehadal, protože pořád je určitá pravděpodobnost že i takto to o obrubník mohlo vzniknout.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Vagi 21. 1. 2021 20:52

To mi připomělo :D
Obrázek
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod corihollis 15. 2. 2021 10:17

essaydune píše:
Máte někdo tušení, co se na tom té pojišťovně nezdá? Nebo snad to poškození vypadá tak, že se stalo nějak jinak, než popisuji?

Zatímco pojištění automobilu nepokrývá poškození způsobené běžným opotřebením pneumatik, komplexní pokrytí a pokrytí kolizí může zaplatit za vaše pneumatiky, pokud jsou zasaženy vandalismem, krádeží nebo nehodou. Nebudou však platit náklady na pneumatiky.
corihollis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 15. 2. 2021 12:02

Gintonic píše:Ahoj, potřeboval bych znát váš názor a toto poškození pneumatiky a disku. Stalo se otřením o obrubník, ale pojišťovna mi tvrdí, že se jedná o jakýsi "kolmý vryp" a poškození tudíž neodpovídá otření o obrubník :grr: Na mou otázku, jak jinak podle nich takové poškození mohlo vzniknout, my nejsou schopni odpovědět. A já už nevím, jak jinak jim mám vysvětlit, že k tomu poškození došlo tak, jak jim popisuji. Máte někdo tušení, co se na tom té pojišťovně nezdá? Nebo snad to poškození vypadá tak, že se stalo nějak jinak, než popisuji? Díky moc za názory.

Da se to řešit

-- 15. 2. 2021 12:05 --

tslany píše:A nexeny jsou dobrá značka nebo meh?

Bohužel vyrobeno v EU, uniformita nepoužitelná, dá se použít z 8 pneu 3.

-- 15. 2. 2021 12:06 --

Jean ViC píše:Asi nebude jedno jaká pojišťovna

Je
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod XB_1 15. 2. 2021 13:18

Tady je to jasny. Lokalni kolmy obrubnik. Skoda je, predpokladam, vcetne spachtle
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod PeTr7650 15. 2. 2021 13:26

já jednou nárokoval prasklej origo bmw disk a plnili bez keců, při ceně 20 bez daně se trochu snahy vyplatilo :)
Keď auto tak žiguli, keď kopnuť tak do gulííí.
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod Japhy 15. 2. 2021 16:40

Gintonic píše:To auto bylo půjčené a hlásil to majitel a tuším, že mu vypláceli fakt dost. Mě jde hlavně o to, že pojišťovna mi tvrdí, že to o obrubník být nemůže a pořád melou něco o kolmém vrypu. Takže mě zajímají i názory ostatních, abych měl představu, jak moc mě chtějí ojebat :grr:

Jasnej obrubník, ale dost nejasný detaily příběhu :-)
Japhy
Nováček

Předchozí stránka