Volné termíny na registr vozidel - Praha

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod _maty_ 20. 1. 2021 10:10

hm tak já jsem si teď spočítal náklady na 1km u kugy na cca 7,- Kč

a to uvažuju prodejní cenu po téměř 3 letech 0,5mio což nevím nevím :hm

-- 20. 1. 2021 10:14 --

pro srovnání z toho co jsem si poznačil a co si pamatuju civic vychází na cca 5.30,- Kč/1km

nicméně jsem dost peněz inkasoval na cesťáky co jsem jezdil soukromým služebně, ale to už nemám poznačeno, a už si to moc nepamatuju, kolik to dělalo v penězích :-(
_maty_
Zcela nedůležitý uživatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 1. 2021 10:22

puk: uff

maty: :D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 1. 2021 10:55

:D :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod _maty_ 20. 1. 2021 11:06

bez paliva je to:

kuga: 4.30,- Kč/km
civil: 3.20,- Kč/km
_maty_

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 1. 2021 11:13

To je prakticky to samý.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod _maty_ 20. 1. 2021 11:41

tak jednak kugu mám dýl, takže se do toho promítl druhý servis, více pojištění byť cena prakticky stejná a DZ.. takže ano, prakticky náklady jsou defacto velmi velmi podobné.. nůžky se rozevřou díky spotřebě, ale rovněž nijak dramaticky..
_maty_

Odeslat příspěvekod yndezit 20. 1. 2021 12:11

puk123 píše:
puk123 píše:Taky jsem měl reservé na včerejšek a musel ho zrušit kvůli covidovi. Hned jsem uělal novou na 20.1.. To už snad vyjde.

Kua, kua, kua. Tak jsem vozík nepřepsal. Měl jsem rezervaci na 8.00. Přišel jsem dřív, abych vyplnil žádost. Bohužel, vrátní mě poslali před budovu, ani tu žádost jsem si nemohl vzít, že mě zavolají dřív a vyplním si to. Houby, vylezli pár minut po osmé, že může jít dovnitř, kdo má rezervaci. Stejně jsme si museli vyžádat lístek. Vzal jsem si žádost a už mi svítilo číslo, tak jsem tam šel s nevyplněnou. Už na to úřednice remcala. Pak ať jí teda ukážu papíry, tak jsem jí je podal. Hlavní problém - stará evidenční kontrola, prý platí 20 dnů. Já na to, jak jsem to měl udělat, když mi rezervační systém nedal dřívější termín. Prý tam jsou furt, měl jsem přijít. Já zase, proč teda rezervační nenabízí dřívější termín, když tam jsou furt a mají volno.
Takže půjdu znova na STK za 400 a pak se promořit na registr. Rezervační systém je úplně k ničemu. Nikdo po mě ani nechtěl rezervační kód. Pitomý starý vozík.
(FM)

Ne, evidenčka je 30 dní platná na přepis.
https://www.registr-vozidel.cz/starsi-v ... i-kontrola

Jinak běž tam v době mimo objednávací hodiny, když mají otevřeno pro veřejnost z ulice. Už návaly nejsou.
yndezit
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 20. 1. 2021 12:15

_maty_ píše:tak jednak kugu mám dýl, takže se do toho promítl druhý servis, více pojištění byť cena prakticky stejná a DZ.. takže ano, prakticky náklady jsou defacto velmi velmi podobné.. nůžky se rozevřou díky spotřebě, ale rovněž nijak dramaticky..

to je fakt lepší nepočítat (a tím nemyslím, že spritmonitor to počítá za tebe :D)
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod puk123 20. 1. 2021 14:38

yndezit píše:Ne, evidenčka je 30 dní platná na přepis.
https://www.registr-vozidel.cz/starsi-v ... i-kontrola
Jinak běž tam v době mimo objednávací hodiny, když mají otevřeno pro veřejnost z ulice. Už návaly nejsou.

Z odkazu:
Evidenční kontrola
Jde o kontrolu, kterou je nezbytné projít při každé změně vlastníka (převod, vývoz vozidla, registrace některých dovezených vozidel či zápis některých změn apod.). Týká se i převodu (včetně dědictví) mezi rodinnými příslušníky. Evidenční kontrolu zajišťují stanice technické kontroly (STK) a můžete ji absolvovat bez ohledu na Vaše bydliště. Pro účely registrace je platná 30 dní od data vystavení.

Evidenční kontrola má za úkol zjistit, zda skutečný stav vozidla souhlasí s údaji uvedenými v originálu velkého technického průkazu a v ORV (resp. malého technického průkazu), popř. v osvědčení o technické způsobilosti vozidla, které nepodléhá registraci. Při této kontrole není prověřován pouze VIN vozidla, jak se mnozí majitelé domnívají, ale provádí se i další úkony (viz. přehled níže). Evidenční kontrola motorového vozidla je kontrola prováděná stanicí technické kontroly (STK). Tuto kontrolu lze absolvovat v rámci celé ČR bez ohledu na místo registrace vozidla.

Evidenční kontrola se nejčastěji zaměřuje na:

VIN (identifikační číslo vozidla),
barvu karoserie,
typ motoru,
rozměry pneumatik a ráfků,
počet míst k sezení,
výrobní štítek s údaji o vozidle,
zápis tažného zařízení.

Jo, je to 30 dní. Já mám normální TK z prosince. Když si přečtu ten citovaný účel EK - co se asi tak během těch pár dnů od TK na >30 let starém vozíku může najednou změnit? TK pro auta se může kvůli covidu šmahem o půl roku prodloužit, ale tady se bude bazírovat na 30 dnech. Jarda se kdesi ptal, co by se mělo dělat proti šíření covidu. No to je jeden drobný příklad, že by se daly ušetřit zbytečné kontakty lidí používáním mozku. Jeden by taky myslel, že se teď bude na úřadě preferovat online rezervace na čas před tvořením front. Nechápu, když mají volno, proč nemají více míst k objednání. Takhle si myslím, že mají plno a nestojí o to, aby se tam lidi cpali.
P.S. Na očkování mám své seniory vézt na objednaný termín nebo se tam cpát hned, když budou očkovat?
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod X123 20. 1. 2021 14:43

Jó, už to opadlo... :D

Aktuální počet lidí ve frontě:
Vysočany: 71
Jarov: 28 (možná nedávají čísla všem, tradiční záležitost)
Břevnov 69
Bohdalec: 172
X123
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod zelvotron 20. 1. 2021 15:46

Evidenčka to je svatej grál byrokratický buzerace, asi prolobovanej i technickejma. Nejzbytečnější věc, minimálně u aut s platnou technickou v době přepisu bych to okamžitě zrušil.

Vrchol byla doba, kdy musela bejt "na jméno", kdysi sem kupoval auto s pár dněma čerstvou technickou ale jelikož byla na původního majitele tak sem musel na evidenčku stejně.
zelvotron
Štamgast

Odeslat příspěvekod yndezit 20. 1. 2021 15:53

X123 píše:Jó, už to opadlo... :D

Břevnov 69

Na tom Jarově jsem musel být v prosinci ještě jednou, potom co jsme prošvihli termín od tebe. Půl hodiny před otevřením, fronta narůstala. 2 hodiny po otevření fronta prakticky zmizela, všichni čekající se vešli dovnitř.
Lísteček si bere každý povinně, paní z DI vycházela s nimi ven a rozdávala čekajícím ještě před otevřením.
Ono to pak celkem odsejpá, tedy na české poměry.

Polda: jestli ještě neuplynulo víc jak 30dní, běž na jiný DI.
yndezit
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 20. 1. 2021 21:37

promořování v praxi, středa úřední den...
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod lu.kas 21. 1. 2021 14:41

X123 píše:Jó, už to opadlo... :D

Břevnov 69

Na přepis auta fungujou všechny tyhle pracoviště? A je to tam obecně menší nebo větší mordor?
Já byl vždycky jenom na Bohdalci.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod X123 21. 1. 2021 14:56

Já Ti to řeknu a budeš chodit jinam... :-) Hrozně záleží na aktuální situaci, chce to okokonout předem. Teda v době mimo-Covid. Důležitý je nejen počet lidí ale i počet otevřených přepážek... Na Bohladci jich občas jede 15 a jinde třeba 5...

yndezit píše:
... potom co jsme prošvihli termín od tebe.

Tos měl napsat, dostal by jsi náhradní... :-[
X123
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka