Prodloužení platnosti STK kvůli koronaviru

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod yndezit 4. 3. 2021 13:47

Takže z toho mi plyne, že 2x asi ne, navíc v tom samém dokumentu píšou nahoře o tom předchozím období.
yndezit
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 4. 3. 2021 15:20

Ja bych to ale chapal tak, ze ta odlozena prohlidka se mela uskutecnit v mem pripade nekdy ted v breznu a timhle bude odlozena ale jen celkem o 10 mesicu, to by nakonec odpovidalo tomu prikladu...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod hgfdsa 4. 3. 2021 15:57

Odložená prohlidka už se podruhé neodloží, odloží se jen ta pravidelná.
hgfdsa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod motorol 4. 3. 2021 16:57

Tak ono hlavne by bylo fajn to vidět nekde na stránkách mdcr, kde bylo vidět to první prodloužení.
motorol
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 4. 3. 2021 18:34

Uvidime, jak to bude ve finale, zas by bylo logicke to co bylo prodlouzeno o 7 mesicu loni ted doprodlouzit na tech 10 jako podle nove smernice, jinak bych mel jit zrovna ted promorovat na STK...
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod hgfdsa 4. 3. 2021 19:14

Píše se tam jen o prodloužení pravidelných TK, ne těch už jednou prodloužených.

https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 32021R0267

Odstavec 10:
Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/45/EU (10) stanoví pravidla pro pravidelné technické prohlídky motorových vozidel a jejich přípojných vozidel. Pravidelné technické prohlídky tvoří komplexní systém, který má zajistit, aby vozidla byla při používání udržována v bezpečném stavu, přijatelném z hlediska ochrany životního prostředí. Vzhledem k obtížím při provádění pravidelných technických prohlídek za mimořádných okolností v důsledku přetrvávání krize způsobené onemocněním COVID-19 po 31. srpnu 2020 by měly být pravidelné technické prohlídky, jež se měly uskutečnit v době od 1. září 2020 do 30. června 2021, nyní provedeny později, avšak nejpozději 10 měsíců po původním termínu a dotčená osvědčení by měla zůstat v platnosti do tohoto pozdějšího data.
hgfdsa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zelvotron 4. 3. 2021 19:43

Jenže to je právě ten výkladovej bordel, podle mě nejde říct že ta odložená TK není pravidelná takhle jednoduše. Pořád je pravidelná jenom byla odložená.
zelvotron
Štamgast

Odeslat příspěvekod JardaB 4. 3. 2021 19:52

Smernici jsem cetl taky a asi to z toho primo nevyplyva, ze by se prodluzovalo uz prodlouzene... No ale tvarit se tak muzu, nakonec to bude max. nejaka pokuticka, potrebuju to nejdriv opravit nebo dat do srotu, protoze to obcas nejde nastartovat ale velmi sporadicky a nechci, aby se to stalo zrovna na STK... A prijdu na to, jen kdyz s tim budu jezdit aspon kolem komina. Jinak je auto OK a proslo by bez problemu jako vzdycky, nakonec vyjede rocne tak jednu nadrz :D
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod Jouda.III 4. 3. 2021 20:02

Pokutička je to nejmenší. Pojistná událost a případné komplikace. U jednoho auta mně končí TK teď v půlce března, v pondělí jsem byl na emisích, tak na TK pojedu na konec měsíce. Další auta, co moc nejezdí, mám v dubnu a červnu, to nechám asi vyhnít
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod zelvotron 4. 3. 2021 21:00

JardaB píše:Smernici jsem cetl taky a asi to z toho primo nevyplyva, ze by se prodluzovalo uz prodlouzene... No ale tvarit se tak muzu, nakonec to bude max. nejaka pokuticka, potrebuju to nejdriv opravit nebo dat do srotu, protoze to obcas nejde nastartovat ale velmi sporadicky a nechci, aby se to stalo zrovna na STK... A prijdu na to, jen kdyz s tim budu jezdit aspon kolem komina. Jinak je auto OK a proslo by bez problemu jako vzdycky, nakonec vyjede rocne tak jednu nadrz :D

To bude možná ten problém ne, že v tom je bůhvíjak starý palivo...

Jako jestli jim to zrovna na lince nepude nastartovat toho bych se vůbec nebál, na to tě vyhodit nemůžou a ještě bych jim řek že to rozbili oni že mi to nikdy neudělalo, jen ať se cejtěj provinile a nedělaj problémy :D
zelvotron
Štamgast

Odeslat příspěvekod JardaB 4. 3. 2021 21:08

Palivem to neni, asi nejaky snimac nebo RJ, dokud to nestartovalo jen studeny, tak jsem to neresil, ono si to dalo rict, pak jsem vymenil palivove cerpadlo, snimac otacek na klice a startuje to asi dobre za studena ale obcas to nenatocim za tepla, naposledy jsem to potupne odtlacil od stojanu u pumpy, ono to za par minut zase chytne ale je to badani... Jinak to jezdi skvele, je to ten Megane Kabrio. V podezreni je snimac na vacce ale chce to jezdit s osciloskopem, diagnostika to nepozna.
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod hgfdsa 6. 3. 2021 10:30

zelvotron píše:Jenže to je právě ten výkladovej bordel, podle mě nejde říct že ta odložená TK není pravidelná takhle jednoduše. Pořád je pravidelná jenom byla odložená.

Pokud by byl ten o 7 měsíců odložený termin chápan jako pravidelný, muselo by logicky platit i celé další odložení o 10 měsíců, tedy celkem 17 měsíců.
:hm
hgfdsa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 6. 3. 2021 10:38

Neprodlouzi se, je to uz primo jako priklad na strankach MD.
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod hgfdsa 6. 3. 2021 10:41

No ja vim, že se neprodlouží. Reagoval jsem na tvrzení, že pokud chápou odložený termín TK jako pravidelný, neměli by počítat s prodlouženim ze sedmi měsíců na 10, ale logicky na 17. Ovšem obojí je ve skutečnosti špatně.
https://mdcr.cz/Media/Media-a-tiskove-zpravy/Platnost-ridicskych-prukazu-a-STK-je-prodlouzena

V případě pravidelných technických kontrol nelze v rámci nyní platného nařízení Omnibus II využít dalšího prodloužení již jednou prodloužené lhůty na technickou prohlídku dle Omnibus I (1. 2. - 31. 8. 2020). Tedy pro příklad: vozidlu, kterému skončila platnost osvědčení o technické prohlídce 20. 4. 2020, se dle nařízení Omnibus I prodloužila lhůta a platnost osvědčení o technické prohlídce o 7 měsíců, tj. do 20. 11. 2020. Do této doby se muselo vozidlo podrobit technické prohlídce a prodloužení osvědčení podle nařízení Omnibus II se již nedá použít.
hgfdsa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 6. 3. 2021 11:02

Omnibus
evlo
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka