Oprava auta 4 měsíce...

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jelizaveta 3. 5. 2020 08:16

Jsme v hrozně prekérní situaci, jestli by někdo neporadil co dělat... Nechci to tady vypisovat do detailu, ale jedná se o to, že jsme nechávali opravit vstřiky a čerpadlo, přes známého u jeho známého v opravně, mělo to být cca za 14 dní a za 25 tisíc, ford mondeo, je to tam 4 měsíc a ten pán měl pořád důvody, proč to není, naposledy, že jeho žena je v termálním stadiu, samozřejmě, je to tragédie, ale my to auto zkrátka potřebujeme, měli jsme někam jet s třemi malými dětmi a spoustou věcí, zítra jedeme malou felicií, mám někde skříně v rezervaci, musím si pro ně dojet, nemůžu, vůbec nevím co dělat... je mi toho pána samozřejmě líto, ale neměl by sám říct, že na to nemá a ať si to odtáhnem? prý stačí jen namontovat těsnění, to nám říkal před týdnem, a zase se neozval... napadá někoho něco?
Jelizaveta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes 3. 5. 2020 08:29

Poslat prezalobmi vyzvu
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Jelizaveta 3. 5. 2020 08:37

hm, no, vzhledem k tomu, že víme, že je to pravda o té manželce, tak se mi tohle dělat nechce... spíš si říkám, kdybych našla jinýho opraváře, co by tam byl ochoten jít "jenom namontovat to těsnění" tak jestli by on s tím musel souhlasit nebo ne...
Jelizaveta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes 3. 5. 2020 08:39

Hele chapu stuace sle ptas sena reseni. Pokid smirna cesta mevede k cili tak proste bud to tak nechas nebo to zacnes resit.

Tvuj navrh mu muzes navrhnout. Na to neootrebujes nase pozehnani.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Jelizaveta 3. 5. 2020 08:50

Samozřejmě nejde o požehnání, spíš se ptám, jestli někdo nebyl v podobné situaci, myslím si, že většina lidí by předžalobní výzvu prostě neudělala... buď by čekali jako idioti dalších x měsíců a nebo se zkusili domluvit, mně jedině napadlo tam někoho poslat, ale třeba existuje ještě jiná možnost, nevím... další věc je, pokud nebude souhlasit, tak to auto nechat odtáhnout jinam, ale zaplatit mu, když nevíme, jestli to auto je vůbec opravený? Tady je spousta věcí, který člověk, co se v tom prostředí nepohybuje, si neuvědomí atd...
Jelizaveta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes 3. 5. 2020 08:56

Ja jednou cekal a cekal. Mel vymluvy ne nekocnou manzelku. Dosdo to tak ze jsme si proto prijeli na lafete. Bylo to rozdelanw byl v tom uz z casti noveveci. Samo chtel to nahradit ale at se soudi. Dodnes drzi pusu.

4 mesice je uz dost. Proste ferove mu rict ze d xy to bude nebo...
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod yndezit 3. 5. 2020 09:37

Kdysi jsem tohle řešil tak, když jsem měl auto u mechoše co spad taky do průseru, že jsrm mu stál za zadkem, dokud to neudělal. Přišel jsem ve dne, a odjížděl za úsvitu.
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod Lukas063 3. 5. 2020 10:25

Pokud není schopen namontovat těsnění a uzavrit to jako hotovy příběh, tak nezbejva než se domluvit, ze to dodela někdo jinej. Ať už s tím, že se to dodela u nej (klidne na dvorku, jestli jde o tesneni) nebo se.to preveze jinam... Ja bych na neco takového nervy nemel.
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod m_tsch 3. 5. 2020 10:35

Nechceš se vypisovat do detailu, ale to by asi chtělo. Začal na autě vůbec dělat? Zkoušela jsi už dohodu? Má problém auto rozdělat/ dodělat/ vydat? Už do auta něco vrazil v dílech a práci? Umí vyčíslit ten dílčí výsledek?
Já se jednou objednal na opravu ve středu, s tím, že na auto bude mít hned čas. Jednalo se o výměnu hlavního brzdového válce. Auto jsem dovezl ráno, říkal, že jde na to. Večer jsem volal jak to vypadá, prý čekal na díl. Ve čtvrtek odpoledne hotovo nebylo, něco mu do toho vlezlo, ale ráno na to vlítne, díl už má. V pátek odpoledne hotovo nebylo, přivezli mu pozdě ten díl. Zvonil jsem na něj v sobotu ráno, vytáhl ho z postele, na dílně donutil sundat auto z heveru a jel jsem jinam. Krom výmluv neřekl ani slovo.
Kdo chce Mellem bít, slováka si vždycky najde.
m_tsch
Veterán

Odeslat příspěvekod Jouda.III 3. 5. 2020 10:51

Trochu prekérka. Pokud je to TDCi, tak se do rozdělané zakázky jinýmu mechošovi moc nebude chtít jít, pokud by měl držet záruku... Odvézt od toho, co to není schopen dodělat a začít jinde znovu
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod PeTr7650 3. 5. 2020 10:53

***** přede dveře. nic to nevyřeší, ale ulevíš si
Keď auto tak žiguli, keď kopnuť tak do gulííí.
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod T.E.CH 3. 5. 2020 11:00

Řešíte to osobně a nebo po telefonu ? Je potřeba tam zajet a osobně se svědkama , případně natočit si to, udělat dohodu jak věci budou. Peníze jste mu nějaké dali
?
Demokracie byla odsouzena k zániku v okamžiku, kdy politici zjistili, že mohou uplatit voliče jeho vlastními penězi a kdyby volby měli něco změnit, dávno by je zakázali.

Demokracie není panováním , nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod m_tsch 3. 5. 2020 11:02

Ono je i divný, že ač je pro mechanika situace asi opravdu těžká, tak že už čtyři měsíce nepotřebuje přísun peněz. Což buď znamená, že je za vodou a to si nemyslím. Nebo nějaké příjmy stále má a pak bude všechno trochu jinak.
Kdo chce Mellem bít, slováka si vždycky najde.
m_tsch
Veterán

Odeslat příspěvekod aikoN 3. 5. 2020 11:05

4 měsíce si nedokážu představit. Pánovu situaci bych samozřejmě chápal a vyšel mu vstříc nějakým rozumným odkladem, pokud by bylo třeba. Ale tohle je už moc. V současné fázi bych jej asi kontaktoval s tím, že mu dávám poslední týden, aby to dokončil a že jinak to začnu řešit soudní cestou. Taky to může být tak, že z toho zdaleka není tak hotový a pouze situace zneužívá. Lidi dokážou být pěkné hovada.

Domlouvat někoho jiného na dokončení je podle mě blbost. Pak bude s opravou nějaký problém, jeden to bude házet na druhého a budeš mít další problém na dlouhé lokte.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 5. 2020 11:07

Ajajajajaj.
MELLO
MELLO

Další stránka